• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prskalice

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
241
To veliš zbog boja ili nešto s njom nevalja?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

lovro98

Aktivni član
Tu od
2 Sij 2021
Poruka
124
Pozdrav, kupil sam rabljenu spricu metalna rau 440 litri. Crijeva sam sva promijenil i razvodnik, bacva, grane i konstrukcija su u dobrom stanju. Danas kad sam probal jel pumpa radi vidim kak ulje izbija na spojevima sa kucistem pumpe i onim bocnim aluminijskim poklopcima koji idu sa 4 sarafa sa svake strane na pumpu. Kaj dalje da napravim neznam jel tu ide dihtung ili nekaj drugo. Cekam savjete iskusnijih od mene hvala
 

juzny90

Član
Tu od
8 Sij 2019
Poruka
89
Pozdrav poljoprivrednici imam problem sa prskalicom traktorskom,dešava se da nemože dostići željeni pritisak ,ima 3 sekcije kad se ukljuce dvije od tri dobiva se pritisak (radi se od oko 4.2 bara) kad se ukljuci treća padne na manje od 3 i mora jako velik gas biti...da bi dobio željeni pritisak moram na regulatoru pojacati ,međutim ako ugasim jednu granu onda skače pritisak preko 5 bara....filteri su ocisceni,te smo primjetili da je falilo ulja u pumpi,nadosuli smo oko pola litre ulja ali isto se dešava...dal je otišla pumpa zbog nedostatka ulja ili je nešto drugo?
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,014
Meni se na kžk kranj desilo da je pukao prsten koji drži klipnjače pa je radilo samo sa jednim klipom i trebalo je biti puno gasa da bi uopće ikako radila na granama
 

juzny90

Član
Tu od
8 Sij 2019
Poruka
89
Meni se na kžk kranj desilo da je pukao prsten koji drži klipnjače pa je radilo samo sa jednim klipom i trebalo je biti puno gasa da bi uopće ikako radila na granama
Ma treba oko 1600okr da radi na oko 4 bara,više bara nemože postići sa svim granama uključenim
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Treba reparirat pumpu.. ako imaš spretne ruke mozda samo oprati ventile..za moje uvjete to su ozbiljne povrsine ..ne smijes cekati sezonu s poluispravnim strojem..osim tpga ova priča s dešavanjoma oko regulatora daje siptome da regulator propušta..tj. i na njemu gubi vodu.
 

lovro98

Aktivni član
Tu od
2 Sij 2021
Poruka
124
Dali netko zna na podrucju Zagreba ili krapinsko zagorske zupanije nekog majstora koji moze slozit pumpu od traktorske sprice?
 

lovro98

Aktivni član
Tu od
2 Sij 2021
Poruka
124
Nisam nikad slagal tak nekaj, vjerujem da su membrane otisle, sprica je rau 440 l, ak je ko slagal da mi pomogne bil bi zahvalan.
 

Najnoviji postovi

Na vrh