• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PŠENICA sjetva-žetva, 2011.-2012.-2013-2014

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Ajkula nisi deckima reko koliko je falilo da iskipamo drugu prikolicu u livadu. Ti jarca krv mi se sledila.
Nemrem vise sutat pa moram reci, prinos 4400 kg po rali, sorta Renata, hektolit 81 i 82 i vlaga bila 11,0. Sve preslo vagu.
Brat je doma u ogradi imo na ral i pol 7010kg. Nesto manje od 4700 na ral.
Ove godine su psenice izvrsne.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
kićo, napiši što si sve uložio u tu pšenicu, ako nije problem......jer dobio si oko 1000kg više od prosjeka......
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Nije problem, jesenas u brazdu dobila 130kg po jutru 7-20-30 i 100 kg po jutru Uree. 15_ice ni zrna. Proljetos prihrana dva puta po 100kg KAN_a i spricano u cvatnji Amistarom. Predkultura bio kukuruz.
Na bratovoj parceli je prije 2 godine izvezen stajnjak a zaorano je 100kg 15_ice plus prihrana i spric.
Renata je sorta (osijecka C1) sa dosta niskom stabljikom i nema polijeganja.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Kod mene gotova žetva.

Predano 13.710kg,HL80 a primjesa 6%.
Cijena:1.35kn/kg
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Sve bi bilo super da gospoda LOPOVI ne kradu na otkupu. U prosjeku na 10t psenice ukradu odmah na vagi dobrih 800-900kuna. Ulazni kalo 1% (ma gdje se to meni prosulo 100kg od vage do bertoje), kradu na primjesi i jos naplate trosak otkupa. Ko nevjeruje nek si preracuna. Kalkulacijom se dodje do cifre od oko 400 kuna po rali (jutru) ciste PLJACKE!
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
gdje se to dobije 1,35kn/kg????

ja sam predao u žito, al još neznam cijenu......jel netko možda zna koliko će oni platiti i kada????
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Sve bi bilo super da gospoda LOPOVI ne kradu na otkupu. U prosjeku na 10t psenice ukradu odmah na vagi dobrih 800-900kuna. Ulazni kalo 1% (ma gdje se to meni prosulo 100kg od vage do bertoje), kradu na primjesi i jos naplate trosak otkupa. Ko nevjeruje nek si preracuna. Kalkulacijom se dodje do cifre od oko 400 kuna po rali (jutru) ciste PLJACKE!

i onda se mi mali čudimo od kud takvim otkupljivačima novi strojevi ,evo baš danas pokraj moje kuče prolazi novi Johny od jedne lokalne zadruge,jer onih 0,04 na 10 tona je 400 kg čiste dobiti ,što bi rekli nit oro niti kopo
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
ja nisam bio kad se kosila pšenica jer sam bio na vozačkom, ali nemamo ga "kao puno" išli smo ja i tata danas to pretovarim u vreće i dovest na ne vozamo traktor bezveze 15km.

na 1200 kvadratnih metara bilo je 19 vreća pšenice, išli smo ih vagati i najmanja ima 54-55kg, znači bilo je 1T na 1200 kvadrata, ja vičem tati da je to super, a on meni da je to ku.ac jer je dosta nije niklo.
inače na toj istoj zemlji ispod kuće koja nam je i najbolja jedne godine smo na 2 rali imali 11T, podatak je siguran jer se sva uvrećena i tako prodavana.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Da vidite što ovi posla naprave, kao roboti su :)
fotografija1050.jpg
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Kolko je parcela velika da treba tolko kombajna odjednom,i sa kolko traktora se vozi pšenica skladištit ili prodat??
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
ma to je neki kombinat, tko bi drugi imao 4 kombajna, a i u pozadini se vide traktori.
 
Tu od
6 Tra 2012
Poruka
36
To je novi agrar ja mislim, koji spada pod zito zato sto vidim da je kontam iz osjeka a osim njih nema niko toliko kombajna na tom podrucju
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
861
Da li se pripremate za novu sjetvu?Znaju li se cijene sjemenske pšenice za ovu sezonu.Isplati li se s obzirom na cijenu sijanje dekleriranog sjemena,ili bolje posijat sa tavana.
Nemam nikakvog iskustva s ratarstvom,a pruža mi se neka prilika koristiti na 1 godinu 15 ha,bez poticaja pa razmišljam da li se to uopće može isplatiti i koju tehnologiju sjetve,gnojidbe,sortu izabrati da se izvuče bar nešto.
Ako netko iskusniji ima volje,savjeti bi dobro došli.:rolleyess:
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
861
Da li se pripremate za novu sjetvu?Znaju li se cijene sjemenske pšenice za ovu sezonu.Isplati li se s obzirom na cijenu sijanje dekleriranog sjemena,ili bolje posijat sa tavana.
Nemam nikakvog iskustva s ratarstvom,a pruža mi se neka prilika koristiti na 1 godinu 15 ha,bez poticaja pa razmišljam da li se to uopće može isplatiti i koju tehnologiju sjetve,gnojidbe,sortu izabrati da se izvuče bar nešto.
Ako netko iskusniji ima volje,savjeti bi dobro došli.:rolleyess:

????????????????:confused::confused::confused:
 

starter

Član
Tu od
17 Ruj 2012
Poruka
193
????????????????:confused::confused::confused:

pozz,mene isto zanimaju misljenja iskusnih jer sjetva je blizu,ja ove godine pocinjem s ratarstvom na nekih 6 ha,4 ha idu pod psenicu ostalo kukuruz,sutra idem u zagreb pa cu navratiti u rwa (raiffeisen agro) da vidim cijene,zagledao sam se u njihovog ludwiga pa ako tko ima iskustva s njim nek javi,plan je 2ha zasijati uvozno sjeme,2 ha domace sjeme,malo da vidim koje ce se bolje ponasati
i kakav ce biti prinos,da trebam i prijedloge za domace sjeme,javim vam sutra cijene u rwa ;)
 
O

oseloth

Guest
Pomozite kvazi poljoprivredniku pa mi recite koliko sjemena treba za 100m2 da se posije rucno. hocu si uz vrt imati psenice za moj vlastiti kruh. i vgdje se moze tako malo sjemena kupiti.

kad je najbolje posijati?
hvala
 

manjo

Član
Tu od
18 Ruj 2012
Poruka
351
pozz,mene isto zanimaju misljenja iskusnih jer sjetva je blizu,ja ove godine pocinjem s ratarstvom na nekih 6 ha,4 ha idu pod psenicu ostalo kukuruz,sutra idem u zagreb pa cu navratiti u rwa (raiffeisen agro) da vidim cijene,zagledao sam se u njihovog ludwiga pa ako tko ima iskustva s njim nek javi,plan je 2ha zasijati uvozno sjeme,2 ha domace sjeme,malo da vidim koje ce se bolje ponasati
i kakav ce biti prinos,da trebam i prijedloge za domace sjeme,javim vam sutra cijene u rwa ;)

i kakve su cijene sjemenske psenice
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh