• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radio na traktoru

Imbra

Član
Tu od
12 Srp 2011
Poruka
132
Daj onu zicu koja ide na akumulator deni tam de joj je mesto! Ak je to samo za probu, onda ok, al za stalno nebi smela tuj biti, tj. nebu dugo ona tuj zdrzala...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
U kabini ti bas baš ne treba..

AL ljepše se čuje kad je zvučnik u kutiji,pa ako imaš volje izradi kutije.
Nekak najbolje mjesto bi bilo u zadnje čoškove gore,jedan s ljeve strane a drugi s desne..

Ova žica kaj ide na klemu,stavi joj okruglu stopicu i zašrafi gore na klemu,a ne ovak sam da je stisnuta direkt na akumulator s klemom..
 
O

Odessa88

Guest
U kabini ti bas baš ne treba..

AL ljepše se čuje kad je zvučnik u kutiji,pa ako imaš volje izradi kutije.
Nekak najbolje mjesto bi bilo u zadnje čoškove gore,jedan s ljeve strane a drugi s desne..

Ova žica kaj ide na klemu,stavi joj okruglu stopicu i zašrafi gore na klemu,a ne ovak sam da je stisnuta direkt na akumulator s klemom..

E izvini sta ne treba u kabini????
Kakvu okruglu stopicu,ne znam na sta mislis???
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
E izvini sta ne treba u kabini????
Kakvu okruglu stopicu,ne znam na sta mislis???

BASS nije potreban u kabini..


Okrugla stopica:
AY004.JPG
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
ma kakav radio na 539 daj mi objasni kad buš ti slušal taj radio jer kad oreš ili sl. bogme ga nebuš čul,a ak staviš jake zvučnike onda ti bu grmilo i zujalo u ušima još dva dana kasnije ja sam svojeg izbacil i nikad više ga nebu unutra bar dok sam mu ja gazda
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
Najbolje će se čuti dok je traktor ugašen :lol:
Po meni je bolje mobitel i slušalice u uši.
 
O

Odessa88

Guest
ma kakav radio na 539 daj mi objasni kad buš ti slušal taj radio jer kad oreš ili sl. bogme ga nebuš čul,a ak staviš jake zvučnike onda ti bu grmilo i zujalo u ušima još dva dana kasnije ja sam svojeg izbacil i nikad više ga nebu unutra bar dok sam mu ja gazda

Pa dobro kad ores i u toku radova,al u transportu moze da se slusa radio,a ne da se smaram samo:rolleyess:
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
je ak misliš tranport vršit na ler gasu a tu ti je još more stvari na koje se trebaš obazirat hočeš li ćut kad ti nekaj prolupa il ak ti neko svira itd
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,229
ma kakav radio na 539 daj mi objasni kad buš ti slušal taj radio jer kad oreš ili sl. bogme ga nebuš čul,a ak staviš jake zvučnike onda ti bu grmilo i zujalo u ušima još dva dana kasnije ja sam svojeg izbacil i nikad više ga nebu unutra bar dok sam mu ja gazda

ja imam radio na 539 i uvijek se cuje dobro, i kad orem ili bilo sta da radim, al dobro, moraju biti kvalitetniji zvucnici.. sad mi vrijeme triput brze prolazi dok nesto radim, dok upalim ujutro traktor palim i radio i svira cjeli dan.. nekad je takva pjesma u kabini da mi cisto grlo promukne.. :weedman:
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
ja imam radio na 539 i uvijek se cuje dobro, i kad orem ili bilo sta da radim, al dobro, moraju biti kvalitetniji zvucnici.. sad mi vrijeme triput brze prolazi dok nesto radim, dok upalim ujutro traktor palim i radio i svira cjeli dan.. nekad je takva pjesma u kabini da mi cisto grlo promukne.. :weedman:
a kak su ti uha nakon toga koliko tonova zujanja čuješ navečer
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,229
a kak su ti uha nakon toga koliko tonova zujanja čuješ navečer

ispocetka mi je malo zujalo u usima, ali s vremenom sam se naviknuo.. a i ne mora to biti neznam kak glasno.. normalno , da cujes koja pjesma svira. mada, ja mogu tak pojacati radio da se traktor uopce ne cuje, a zvuk ostaje kvalitetan, ali onda se stvarno nemoze izdrzati u kabini.. nek svatko slusa (ili ne slusa) kako mu pase..
 

bole1994

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
279
kad smo kupilo traktor,odma smo ugradili radio,jest da nije imt539,nego je zetor 5911,samo sto nam je problem sto ima samo jedan zvucnik od 150w u prednjem desnoo gornjem cosku,i kad se rade poslovi koji je potrebna veca turaza traktora,mora se malo vise pojacat radio da bi se dobro culo,a kad se pojaca onda kolko se muzika cuje u traktoru tolko je cuje i komsiluk :D
ja sad preko zime planiram napravit u zadnjem gornjem djelu kabine kao sto je @Ivan KC u sebe sa jos dva zvucnika od 150w i mislim da ce bit ko bombona
kad uradim bice slika,a postavicu cu sliku da vidite kako je sad uradito
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
ja sam imal 4 zvučnika i kad sam otišel po drva u šuma mati doma nije čula motorku ali muziku iz traktora je a kad sam došel doma i neko mi nekaj pričal ja ga bogami nisam niš čul osim nekih divljih šumova i od posle nema više sony-a 4x45
 

haris25

Član
Tu od
15 Tra 2012
Poruka
70
evo moje izvedbe dosta kunkcjonalno svi prekidaci maglenki,rotacije,svjetla u kabini,brisaca sve na dohvat ruke

20255700_t.jpg

evo nadam se da je sad bolje
 
Posljednje uređivanje:

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
dečki kolko ste stavili W zvučnike??imam jedan radio od starog BMW - a a u njega idu 1 + žica i jedna - žica naravno i antena i ima tri izvoda za zvučnike.to bi stavili u torpedo 75 (kabina je potpuno zatvorena i malo buke se čuje u njoj) kad bude gotovo stavljam slike :D
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
Dovoljno ti je 2x50W (RMS)...naravno ako ne povećaš glasnoću do daske...
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Dovoljno ti je 2x50W (RMS)...naravno ako ne povećaš glasnoću do daske...
u jbt..nemam tak slabe :D najmanje 130..jeh unda bude jedna 130 - setka ili ako uspijem kaj zbavit slabije
 
Na vrh