• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,724
Klen je dobar za loženje , čista suprotnost od javora (iako su u istoj podvrsti). Klen više voli rasti po obrubima šuma i na osaminama (onda je jako razgranar i ima jako puno grana) naravno i grča. Ako raste između drugog drva onda ide više u visinu i ima manje grana. Dok javor više je ravan sa malo i tankim granama, lak za cjepa nje , loš za gorenje.

# Kupljenac bolje da sad porušiš i ispiliš n a kratko, i tako ih ostaviš da se prošuše.
I onda tamo negdje u maju mjesecu ideš ih voziti.
Na taj način si u dvostrukoj prednosti, drva budu puno lakša i dan bude duži tako da u jednom danu stigneš tri ture napraviti.🤞
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
A kulike misliš cajta potrošiti dok središ one gablec.....ili u vožnji?
To kad pem rušit, čuj onda se čovek praf zmuči, a kad se tovari to ide glatko, samo mogu bit na luku i špeku🙂
A i nama ostalima bi oduzeo zadovoljstvo gledanja 1000 slika.
Nebu, bude koja slika ak stignem poslikat, mada sam uvjek naknap sa vremenom.
Ne bi te htel strašiti, al plan je super ak te ta drva dočekaju u šumi
Sreća je kaj nema lopova više🙂nažalost bil je jedan i porušil je jakooo jako puno tuđe šume.
@brgud nije ti loša ideja. 🙂🍺
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,724
Ideja je dobra, ali uvijek postoji ali, da ti u međuvremenu netko ne propali spremljena drva.😠
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,661
Po meni bolje je, ako već tak dugo moraš vozit, za jedan dan jednu turu rješiš i ne premoriš se, ovako 12 sati sjedit u traktoru...na cesti...ne znam, ja ne bih, hvala
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ma, probem je taj kaj se meni ljepo voziti, kad već imam pravi traktor, i prikolica je na putu, onda zakaj ne guštati kad mogu🙂
Polako se vozimm, slušam zvuk motora i nema žurbe 🙂da imam neku kramu od traktora sigurno nebi guštal🤭
 
Na vrh