• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,161
Pa nemojte tako,nije sve tako crno,da se razumijemo i ja imam doma uređaja i freza i tarktora koji su stariji od mene,ali još uvijek rade.
Ali uzmimo za primjer staru stilericu iste snage i novu,razlika u težini i vibracijama je velika kako i svi sami znate,znači ide se na to da se čovjeku čim više olakša posao,nekad je bilo štelaj platine,pa karb itd,danas toga nema više jest da si se sam u šumi mogao pomoći,ali ruku na srce kvarovi su danas rijeđi osim ka d se uređaj potroši.
Stariji auti su imali doseg od oko 160 000 km,današnji idu do 400 000 km a o udobnosti da ne govorimo,ali s obzirom na sve imaju više elektronike i struje i samim tima je mogućnost kvara veća,ali je i učinkovitost puno veća
I ja volim stare uređaje,ali ipak više volim radit s onim sa čim mi je lakše i sa čime sam produktivniji
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,696
Prije se radilo kvalitetno jer kad se pročuje da je dobro, onda će i drugi kupiti taj proizvod, a danas proizvod mora izdržati garanciju pa kupi drugi...pa opet i samo je u interesu lova!
Pa čuli ste da se neke stvari moraju pokvariti nakon toliko ciklusa, toliko vremena, programirane su za to!
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,965
Pa nemojte tako,nije sve tako crno,da se razumijemo i ja imam doma uređaja i freza i tarktora koji su stariji od mene,ali još uvijek rade.
Ali uzmimo za primjer staru stilericu iste snage i novu,razlika u težini i vibracijama je velika kako i svi sami znate,znači ide se na to da se čovjeku čim više olakša posao,nekad je bilo štelaj platine,pa karb itd,danas toga nema više jest da si se sam u šumi mogao pomoći,ali ruku na srce kvarovi su danas rijeđi osim ka d se uređaj potroši.
Stariji auti su imali doseg od oko 160 000 km,današnji idu do 400 000 km a o udobnosti da ne govorimo,ali s obzirom na sve imaju više elektronike i struje i samim tima je mogućnost kvara veća,ali je i učinkovitost puno veća
I ja volim stare uređaje,ali ipak više volim radit s onim sa čim mi je lakše i sa čime sam produktivniji
Istina, to sve stoji.
Naravno da je danas sve modernizirano, ali sama kvaliteta proizvoda je slabija nego li u prošla vremena.
Danas imaš garanciju na par godina i to je uglavnom to, ako preživi više od garancije to je već uspjeh, kako je i kolega Lee Champa spomenuo, nažalost sve se vrti oko novca, zaraditi čim se više može, a prodaje se kupcima kojekakva roba.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Jutroooooo, dečki ja sam tak uzbuđen jer ujutro idem u šumu👍🥸🥸🥸😎🤠🤠🤠🤠🤠🤠🤠🤠🤠🤠🤠🤠😊👌
Za sad je sve manje više spremno, malo se bum prije zdignul da si kavu skuham, popijem, pa još malo si i u termosicu zemem za na put🙂💪
Navinul si alram već sad u pol3 ujutro 👌😎

Danas kad dojdmem sposla sve si lepo doma složim da mogu u miru iti. A ne sve u zadnji čas slagat. 🤠
IMG_20220225_074751.jpg
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,965
Rekli su nešto za danas popodne, uglavnom pljuskovi, sutra bi trebalo biti dobro vrijeme.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,161
Istina, to sve stoji.
Naravno da je danas sve modernizirano, ali sama kvaliteta proizvoda je slabija nego li u prošla vremena.
Danas imaš garanciju na par godina i to je uglavnom to, ako preživi više od garancije to je već uspjeh, kako je i kolega Lee Champa spomenuo, nažalost sve se vrti oko novca, zaraditi čim se više može, a prodaje se kupcima kojekakva roba.
I to što kažeš sve stoji,ali to sa crkavanjem nakon garncije se najviše odnosi na kućanske uređaje.dok recimo konkretno sa motorkama to baš ne stoji
Igrom slučaja šogor mi je radio u autoindustiji pa kaže nije problem danas napraviti kvalitetan komad,nego treba napraviti da radi,ali da ne bude preskup
Nekad si imao dvije tri marke pila u ponudi i to je bilo to i bilo je bitno proizvođačima da je kvalitetna i brend se prodavao,danas sve samoposluge prodaju motorke i ako recimo stihl napravi najkvalitetniju motorku koja košta 15 000 kn,a u samposluzi prodaju po 500 kn
Šta se onda dešava stihl će prdati 50 motorki,a samoposluga 5000,
Stoga su primorani i oni spustit kvalitetu da bi bili konkurentniji cijenom
Znam da to nikamo ne vodi,ali danas je tržište jednostavno takvo,ako nisi konkurentan cijenom propadaš
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,696
Nekad je poznati proizvođač automobila provezao svoje vozilo po test pisti i vozač je označavao (+) i (-) po traženom spisku. To vozilo je onda išlo van ili ponovo u radionicu na popravak (-).
Danas je to preskupo!
Zašto bi tvornica plaćala taj postupak nekoliko desetaka oreja kad to može neki tam u Rvackoj napraviti za satnicu od 5€.
Tako se dogodila saobračajka u Njemačkoj kad su žmigavci bili spojeni "u križ"!
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,612
E, a baš su ve pogodili. Jučer cijeli dan i danas do podne sam pobacal 8t agrocala po voćnjaku jer sam gledal prognozu i najavljeno pogoršanje. Pogodili su samo tak. Da im nisam vjeroval ve bi čekal 10-tak dana da se zemlja posuši. Uzmi si godišnji gda bu lepo vreme i ruši i uživaj u šumi.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Priajtelj meni je godišnji da se počinem, a ne da još i delam 😉ovak jedva sebi dolazim od posla, a kamoli još na godišnjem da delam. Možda bu sunce sutra, ko zna.
 
Na vrh