• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,778
Imam Jonsered CS2152, blizanac Husqvarne 353 (ono kaj bi danas bila 545), kao manju pilu. Dolazila je s lancem 0.325 1,5 i 45cm vodilicom.
U Hajster servisu (na žalost, više ne rade) su mi, na zahtjev, odmah zamijenili vodilicu na 38cm i lanc na 1,3mm.
Pila je zvrk, 3,3ks, jedino je za današnje pojmove pile od 52ccm malo teška (5kg netto) i malo slaba.
Tu sam odabral jer je bil najmanji model s trodjelnim, metalnim, karterom (Postojal je identični model CS2150, iste zapremine, malo manje snage i mase, ali s dvodjelnim, plastičnim, karterom).

Imam i stariju pilu, Jonsered 670 Champ, 67cc, ~5ks, koja je došla s vodilicom od 45cm (šteta kaj nije dulja, može do 60cm), pa mi je bilo bedasto imati veliku i malu pilu s jednakim vodilicama :)
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Danas sam skoro bil gotov sa piljenenem drva 🙂
Taman se zalaufal kad zvoni mobitel, ono zove @MUHA da idemo na kavu, i kaj da mu ja sad velim? Kaj? I prešel na kavu i ostavil drva motorku i sve i na kavu. 🙂
Uglavno skoro sam sve spilil, još imam za 2x dopeljat ak bum stignul.
Joj ali baš volim pilit, evo koja slikica.
To je ono kaj nisam na cilkukar stignul.


 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,072
Taman se zalaufal kad zvoni mobitel, ono zove @MUHA da idemo na kavu, i kaj da mu ja sad velim? Kaj? I prešel na kavu i ostavil drva motorku i sve i na kavu
Bormeš je baš bilo tak, tak se fletno požuril da je ostavil i ženin novčanik na klaviru 😂
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,181
To mi je nekako poznato. I ja sem takav. Fletno zmeknuti se od posla i pozabiti novčanik gda se ide v krčmu. :ppozdrav:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,072
To mi je nekako poznato. I ja sem takav. Fletno zmeknuti se od posla i pozabiti novčanik gda se ide v krčmu. :ppozdrav:
Hmmmm, nije baš bilo tak.
Još mi je onaj okus koji su proizvele vrijedne ruke u ustima (y)
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,907
Polako završavamo prvu dionicu i spremamo drva na sigurno. Još me čeka jedna akcija, najvjerojatnije da budemo još Agacije oborili. Nakon toga zasluženi odmor od šume za ovu godinu.
 

Prilozi

  • IMG_20230927_152112.jpg
    IMG_20230927_152112.jpg
    72.7 KB · Pregleda: 24
  • IMG_20230927_152031.jpg
    IMG_20230927_152031.jpg
    71.2 KB · Pregleda: 24
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Kod mene nema odmora, dela se u punom zamahu od jučer 👍
Pila je pojela sve kaj joj došlo blizu.
Ko prava🎻
Kak mi se čini da bum moral godišnji zeti da stignem sve na forumu popratiti, ne stigem ni na forumu biti od posla i drva.



 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,072
Ima ovdje slika ko da ju je jedan naš forumaš oslikal, možda malko manje.
A nije ZJ-u ni Pevex daleko da ju opipa ;)

 

nescafe2

Član
Tu od
4 Lip 2020
Poruka
53
A nije ZJ-u ni Pevex daleko da ju opipa ;)
Ako je rijec o samoj prikolici ja bi svatkom tko razmislja o njoj toplo i debelo preporucio da to ne kupuje za te novce. Ne vrijedi te pare i ta prikolica ne moze na cestu jer i u papirima pise da prikolica nije za prometovanje po cestama. Zasto je tako ne znam ali tako je...

Ja sam je kupio novu i nekoristenu zajedno sa MTK 651 KSD na paleti ne sastavljen jos a prvi vlasnik je to platio 13400kn u Pevexu, nasli smo se na 8000kn.

Prikolica je sada super i sluzi svojoj svrsi, na cestu nemam ni potrebe ici no ima nedostatke sto se tice stranica, sjedalice i opcenito je to lose sklepano. Sve sam ja to otklonio, ne treba neko posebno znanje i sada bez problema ide zajedno s menom cca 650/700 kila tereta gore iako je deklarirana na 550kg.

Za nesto detaljnije, opsirnije sa slikama nedostataka i sta sam napravio nisam siguran da je ovo prava tema za to pa nebi htio spamat temu...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,072
Za nesto detaljnije, opsirnije sa slikama nedostataka i sta sam napravio nisam siguran da je ovo prava tema za to pa nebi htio spamat temu...
(y)
Ako imaš volje slobodno opišeš svoje preinake u ovoj temi
 
  • Like
Reactions: ZJ

Najnoviji postovi

Na vrh