• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
nikad nisam ni računo koliko je to po satu ZANIMA ME SAMO UČINAK traktora ne štedim ga niti najmanje samo gas:icon_fU:
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
kolko se sjećam, hrvoje ima dva lamborghinija, nedavno je pomladil vozni park.
kaj se pak potrošnje tiće, imam starog univerzala 445dt i za 4 vure frezanja s howardicom 180 cm v teškoj prigorskoj ilovači na 2000 obrtaja potroši 25 litri.i to ne piše v nijednom priručniku.
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Sto rece Hrvoje da je bitniji ucinak od potrosnje ja se potpuno slazem,jer dzabe neki traktor manje trosi ako ima mali ucinak.To je narocito bitno za ljude koji svaki dan mnogo rade sa svojim masinama.Eto on je stavio potrosnju od 20l za 8 sati vitlanja i sve jasno,nema nikakvih prirucnika i nedoumica.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Uspio sam stavit jedan snimak mozda uspijem jos.
Izvoz drva iz sume prije par godina.

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=KKTl6Lyvl9g[/YT]

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=2nIo8AH3iak[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
najnapetije je bilo na drugom videu kad su kotači od prikolice skliznuli u kolotečinu. po meni su trnci prošli jel bu osovina zdržala. sad par godina kasnije su sigurno i te kolotečine još veće i sad je sigurno još riskantnije tud spuštati toliki vojz drv.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Utovar je pravi, nema kaj, a i ravno je ko na stolu.
nego, jel se to meni čini ili reduktori sviraju kak na Ursusu?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nemam bas snimaka iz sume samo par komada od prije par let i to iz ravnice kaj smo dobili parcelu.
Ovo nije nis strasno ni opasno,milina je bila radit i vozit,tak da.

Muha ne cuju se reduktori ko na ursusu,u petoj po cesti malo da al ovdje je druga,treca i nisam ih cul,ovaj auspuh je obicni plehnjati i tu je bil puknut iznutra pa zvoni i stvara cudnu buku,sada je drugi gore.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
A zakaj piliš na polmetrice, imaš takvu nuklearku ili?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Imam tam stadler valda 35-40kw,pilim na 55-60cm jer ja i tata kurimo pa tovarim odozdol,kad ju namecem 4-6h je mir ovisno o mis ventilu.

[YT]http://m.youtube.com/watch?v=RpciM4tD1PE[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
A ti si bil kamerman, nisu ti dali da pilotiraš, ili si ti onaj u Zekonji?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja inace vozim,al reko da ih malo snimim,stric je na ferdi a tata na zeki.
Imal sam jos jedan video di se okrece na uzbrdici izmedu drva urikverc pa napred ubrdo i ide bez greske, bez dizanja prednjeg kraja ili kopanja,a masno je bilo kad smo ispeljivali to.
Na prikolici je slozeno oko 4m mokrog graba i hrasta i vozil sam ju do sad svuda i u breg i pod breg i u dubokom blatu i zetor ju nosi bez brige,dobro ga stisne i stvarno ide super,ja sam zadovoljan konstrukcijom i ponasanjem dok je puna.
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
meni se ta prikolica za taj trakor čini nekako malena, ne znam koliko je dužina i širina al to mora svagdje izvuć, ja naprimjer imam 3340 isti ko i 5211 po nekima i slabiji zbog prednje vuče, prikolica je 3,5m x 2m i slažemo takove po 30cm(možda i više) dužine u 4 reda visine, s tim da u njima nema rupe jer cijepamo i stavljamo između okruglih komada.
traktoru još nikad nije trebala prednja vuča, put je osrednji a nagib jako velik, ako staneš zaboravi da će te itko izvuć i sa 200ks, jednostavno bez vilta na vrhu brda ništa, i izvlači bez problem, nikad mu još spore nisu trebale, znači 1 brza i gas na 2100-2200, jedino je klasična prikolica kojoj pola tereta pada na traktor pa mu je to olakotna okolnost.
Ja ne znam kakvu vi šumu imate, jer jasno mi je i da se neda svakome slikat, neda se ni meni, ali ja od kad sam na forumu nisam vidio šume kakva je kod nas, to su sve ravnice, pa takve su oranice kod nas.
jedino što ne idemo s Zetorom u šumu nego samo na put, jer taj traktor jednostavno nije za šumu kod nas, a i šteta ga je, jer još grane nije vidio, a i ursus 335 imam problema da prođe negdje.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Prikolica je 3×1.15m u visinu slazemo 1.4m ispadne oko 4.8m drva kalanih,kad oduzmes rupe ja racunam da ima 4m cistog i za moje potrebe dost,a delamo kaj i s cim imamo i mozemo.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ne kopcim ju na donju papucu nego na gornju,al je gornja papuca skroz dole na rupama i ne osavlja ga u brdu.
A rudo smo isli sto krace kaj smo mogli,90cm.
 

sina

Član
Tu od
21 Ožu 2014
Poruka
150
Evo jedan video od jučer...
Nisam se sjetio snimati kad smo izvlačili deblje komade.
Za sat i pol smo izvukli oko 6m s time da prvo drva dovučem do ruba šume pa preparkiram trakor do šumskog puta i povučem do njega (taj dio se vidi na snimci)
i onda parkiram na put i povučem drva na njega, tam pilim i cijepam.
Na slici se vidi mjesto di pilim i cijepam...


[YT]https://www.youtube.com/watch?v=wY-4JovReKA[/YT]

6f02mo.jpg
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Vitlo puno pomogne na brdu i moze se sve na hrpu privuc.
Kaj to cvili kad vitlas?
 

sina

Član
Tu od
21 Ožu 2014
Poruka
150
nemam pojma kaj cvili, ne cuje se to stalno, nikak da skužim kaj je to.
 

Najnoviji postovi

Na vrh