• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
Plan je bio pilit odmah drva iz prikolice sa cirkularom, a cirkular paše samo na ac...pa kao da ne selim ovo ono...u kratko...hoćeš brže pa bude sporije:hahah:

Poseban je jer je kamenje ispod zemlje i glatko ko led, čim počne kopat gasi internet motaj kablove ako nemaš 6x6
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
A di ces manje😅 uzeo sam najmanju prikolicu i nisam teska drva krco, malo debelih na dno drugo sve tanko...zajebana je uzbrdica jako, obe špere i neće, mokro je a dole stijene glatke ko staklo...doso goldoni 245 i uspjeli smo, a ne mogu rec da je islo lagano

Gle kako to ide sa 6x6 18ks...još veca uzbrdica
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
Kod ovih malih, pogon je sve, uostalom znas i sam da i tvoj ide samo na zadnji pogon kad ga nakrcas...vec dve godine se j...oko prikolice i pogona izracuna svega nesto, i konacno sam uspio skupit sve dijelove za slozit da pogon odgovara na ac a nikako da to skompletiram, jedva cekam probat.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
ZJ je u pravu. Kad mi je škakljiv put, vozim 12/ - 2/3 prikolice i to deblji obavezno natovareni na prednji kraj u punu visinu. Kad poznaš puteve može se dobro procijeniti koliko bu išlo bez problema. To pogotovo dolazi do izražaja na kraćim rutama.
 
  • Like
Reactions: ZJ

MF158

Član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
235
Iz iskusta znam da ne pomaze ni 6×6 ni 8×8 kad je mokro u sumi, a ako ima lance mreze jos odmazu, samo namotaju na sebe, zato sad trazim gusjenice da mi kupe:D
Al zato kad je suho i svih 6 mreza izlazi gdje god, decki na traktorima se krizaju kad vide
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Evo kak sam najvil tak je i napravljeno. Metalni sanduk prikolice ima 0,65 kubika.
Krumpi da toliko voziš valjda bi išlo i bez 6x6. ;)

Kupljenec,
izgleda da bu dosta več nek sam prije rekel. Točno bum znal kad buju sva doma složena.
IMG_20201031_142937.jpg
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
931
J2159/H359 odgovara Stihlu 360, a tu ljubitelji Stihla smatraju ozbiljnom pilom:D

59ccm je pila koja je prevelika i preteška za malu pilu, a premala za veliku pilu ;)
Moja mala je J2152 {isti blok ko tvoja, samo 53ccm) i ima isti problem: preteška je za malu pilu.
Tvoja ima manji cilindar pa je to problem. . meni su357/359 to najbolje pile tog vremena
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,896
Ako je blok isti onda nije nikakva mudrolija nadograditi veči cilindar pa imati stroj koji se ne srami drveta.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ja sam iskal pilu koja bu mi služila kak za rušenje tak i za klešćenje. Nisam se u životu puno napilil s motorkami pa sam se prije kupnje malo raspital. Čul sam da je 3 KS donja granica ako hoćeš nekaj porušiti. Ja sam se odlučil za 4 KS i čini mi se, barem za sad, da nisam pogriješil. Prije sam povremeno koristil štilovku 051, pa mi se ta poslije nje činila lagana ko perce. No kak ideju godine za klestiti bi mi ipak više pasala neka 1-1,5 kg lakša. Nekad sam se grijal na plin pa ak kad bu mi delati drva postalo preteško, bum opet kuril plin. Za sad mi to dojde više kao tjelovježba. Zato i rješavam taj hrast već dosta dugo i još bum jedno vrijeme. 😉
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,896
iwanho, tak isto sam se i ja zaletel. Bil sam mlađi, bilo je debelih drva koja nismo imali s čim prepiliti pa sam kupil pre veliku pilu. Onda mi nije bil problem s njom raditi ali sad ju več pomalo čujem da mi je teška.
Da se razmemo, nije mi žal. Otplatila se i vjerno služi i danas kad zatreba.
Kad više nebu išlo kupil si bum manju, barem danas to nije skupo, a s ovom nek drugi rade.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,548
Tvoja ima manji cilindar pa je to problem...
Zakaj bi bil problem? Ne treba mi veća, već lakša ;)

Ako je blok isti onda nije nikakva mudrolija nadograditi veči cilindar pa imati stroj koji se ne srami drveta.
Ne srami se ni ova. 90% onoga kaj pilimo, pili ona.
Za veće stvari imamo veću, kad zatreba.
 

Najnoviji postovi

Na vrh