• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,573
Baš danas sam razgovarao sa susjedom o borovima, što se tiče loženja s njima.
Ima ga kod mene cijelo jedno brdo, ali ja ga nisam nikada koristio za loženje.
Ima par njih u mojoj blizini koji ga koriste , ali ga samo poruše i tako sa granama ostave određeno vrijeme, kao navodno iglice izvuku smolu. Koliko mora tako odstajat, ne bi znao?:unsure:
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,287
Ja danas cijeli dan gledam kak da ovo spilim🤔😂borovina😇i bi i nebi sa novom pilom, bilo mi ju žal palit i mazat za to. Tak da ipak niš do daljnega do svečanog paljena.
Pilil sa starom, dojde žena i pita pa kaj nisi kupil novu pilu, reko jesam zakaj? Pa kad ju ne vidim da piliš snjom, reko ni nebuš jer sam ju sam pred sobom skril da ju ne zmažem😂😂🥰pa mi veli da ne vidi svrhu nove pile a čuvam ju, reko ti to ne kužiš. Tak je kak je i gotovo. 🍺🏁😉😇

Al zbilja ovo sve puno smole, to kad se za ljepi ni Bog dragi ne očisti.


















Ko očemu,, ti o snijegu i zimi,,, hebla te zima,,
Ja čekam ljeto,, ko ozebo sunce,,,,
Prošle godine palo samo jedno kupanje u mojoj rijeci,,,
đe ću zaboraviti i plivati,,,;)
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,361
Fućkaj ga, nisam baš neki "šumski radnik.
Ma kolga kažem dosada, sve je ok, sjepač je predobar pogotovo vitlić povlačenje i ostalo, zaista ogromna ušteda. Nešto treba ostat, sušit meso.
U mom kraju ima jedan koji ide sjekirom cijepat drva. On odmah sa kamare izrezanih furaka 10 metara odvoji 2 metra, kaže to ide sušit meso i peći prasiće, a drva nigdje vrži.
 
  • Like
Reactions: ZJ
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Pa omam
Baš danas sam razgovarao sa susjedom o borovima, što se tiče loženja s njima.
Ima ga kod mene cijelo jedno brdo, ali ja ga nisam nikada koristio za loženje.
Ima par njih u mojoj blizini koji ga koriste , ali ga samo poruše i tako sa granama ostave određeno vrijeme, kao navodno iglice izvuku smolu. Koliko mora tako odstajat, ne bi znao?:unsure:
Ma ja to spremam za peć u radioni, ona sve guta, njoj ništa ne smeta. 😉Sve marke i tipove drva jede.
Ko očemu,, ti o snijegu i zimi,,, hebla te zima,,
Ja čekam ljeto,, ko ozebo sunce,,,,
Prošle godine palo samo jedno kupanje u mojoj rijeci,,,
đe ću zaboraviti i plivati,,,;)
Velim samo da su mi drva sprema, nema straha da mi bude zima u radioni, ako ju i završim do zime kako bi trebala biti😉
Ma kolga kažem dosada, sve je ok, sjepač je predobar pogotovo vitlić povlačenje i ostalo, zaista ogromna ušteda. Nešto treba ostat, sušit meso.
U mom kraju ima jedan koji ide sjekirom cijepat drva. On odmah sa kamare izrezanih furaka 10 metara odvoji 2 metra, kaže to ide sušit meso i peći prasiće, a drva nigdje vrži.
Za tvog kalača nema prepreke? Jeli ti se kad desilo da nešto nije mogao prekalati?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,717
0
... U mom kraju ima jedan koji ide sjekirom cijepat drva. On odmah sa kamare izrezanih furaka 10 metara odvoji 2 metra, kaže to ide sušit meso i peći prasiće, a drva nigdje vrži.
Kad već spominješ drva za sušenje, u paleti su spremljena grabrova drva već par godina...
20210424_223039.jpg

Ostal sam dužan sliku drvenog bata, kojim lupamo po željeznim cvikama:
20210424_223106.jpg
To je inače manji. Veći se raskolil, pa je trenutno izvan funkcije.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,020
Meni to izgleda malo tanko držalo pa su velike vibracije na prste i ruke
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,361
Mora biti elstično, ako je kruto nije dobro za radit , a neće podbit prste tanko, samo je nezgodno držat, hoće se okrenut u ruci.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,020
Neznam, nisam nikad radil s takvim alatom. Znam da kad imam veči čekić nasađen na tanko da osjetim velike vibracije u rukama pa sam mislil da je tak i kod ovakvog drvenog bata.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,020
Još malo i procvala bu bazga, sve bu bijelo i mirisalo.
Ja imam još soka od lani ali složil bum koju litricu, to mi je najbolji domači sok.
 

Najnoviji postovi

Na vrh