• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

Markec1982

Član
Tu od
10 Stu 2020
Poruka
54
Pozdrav,našao oglas za posao gdje jedna pilana traži ljude,od sjekača do ostalog,zanima me kaj su skider i forvarder jer tak piše za opis radnog mjesta,i kopčaši,pa ako možete malo prokomentirati kaj otprlike ko radi,i uz oglas stoji netto plača 10.000kn i da firma vrši potrebno osposobljavanje i tečajeve.dal je oglas realan ili je tih 10.000 maksimum kojega je teško postići.
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,200
Pozdrav,našao oglas za posao gdje jedna pilana traži ljude,od sjekača do ostalog,zanima me kaj su skider i forvarder jer tak piše za opis radnog mjesta,i kopčaši,pa ako možete malo prokomentirati kaj otprlike ko radi,i uz oglas stoji netto plača 10.000kn i da firma vrši potrebno osposobljavanje i tečajeve.dal je oglas realan ili je tih 10.000 maksimum kojega je teško postići.
Skider je sumski zglobni traktor
Forvarder mozda malakse shvatiti traktor s poluprikolicom i kranom,
Kopcas razvlacenje sajle od traktora do trupca te njegovo kopcanje...
Imas li isustva s radom u sumi?
 

Markec1982

Član
Tu od
10 Stu 2020
Poruka
54
Nemam,navedeno je da se mogu javiti i ljudi bez iskustva, i da firma plati obuku,pa me zato oglas zanima,a znam da tu ima iskusne ekipe koja se bolje razumije u taj dio ,pa da cujem mišljenje iskusnih.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,547
za kopčanje sajle treba imat dobru formu i jake noge...inače pucaju ahilove tetive i mišići ko niš...
ne vučeš sajle uvjek nizbrdo, često to ide i uzbrdo...
inače, 10 tisućica na mjesec i nije puno...kod mene daju oko 500 kuna na dan sposobnom radniku...
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,602
Zanimljivo 🙂
i tih 260 kuna po metru na tvrdoj cesti nije puno u odnosu da ih ja plaćam 150 za samoizradu...znači rođeni moj jedan dan ideš zauzeti liniju, drugi dan-2-3-5 ideš izrađivati, onda dođe šumar da vidi da li si dobro uradio, pa ako jesi onda ideš tovariti i dovesti na izlaz iz šume gdje šumar dođe na procjenu, koliko imaš i koja klasa, pa sutra ujutro ideš u šumriju platiti pa tek tada možeš voziti, za 10 metara drva izgubiš minimalno 3 dana...a u međuvremenu se odigra ovakva pizdarija...pa ja kažem, kome su drva skupa nek ide u šumu.
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
To da si stom gazdom napravil nebi slikal, jer nebi imal kaj slikat🤭
Bil bi već okolo po djelove išel, klip novi, radilica🤣tak da nas nebuš farbal😉
Dali si nekad radio sa stilkom
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,521
Stil je top! 😉 Možda si radil sa nekim “plastičnim” Stihlom za hobby upotrebu. Uzmi MS 361, 462, 661 pa onda komentiraj.. 😉
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,521
Ovo danas na slici sam sve scepal. Imal sam sekiru sa sobom ali ju nisam slikal… I još jedno 150 m ove godine. 😉
Stihl i Husqvarna su ko Mercedes i BMW. Obadva su premium klasa. Stvar je ko kaj voli. Evo ja sam kupil 3 Husqvarne sad. Ali samo zato kaj su jeftinije od Stihla… 🤭 Nisam nikad delal sa Husqvarnom osim sa Tomos 61FF ali to nema veze sa današnjim Husqvarnama tak da nemrem komentirati. Stihl koji imam je iz 2005…
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,899
Tomos 61FF ali to nema veze sa današnjim Husqvarnama tak da nemrem komentirati. Stihl koji imam je iz 2005…
Tomos 61FF. Koristim ju i dan danas, odlična pila, kupio sam nedavno Husqvarnu 365, zasad nemam zamjerke, ali nebu ju mijenjao za dobru staru 61FF.
 

Najnoviji postovi

Na vrh