• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,647
buba cerambyx... inače glavna fora kod pretržaca, tak ljudima "objasne" da im je šuma zrela za sječu...
to ja slušam već 30 godina, a hrasti još debljaju... 🤭
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
816
Ma krcim oko parcela, oko poljskih puteva, nasipe od pruga. radi mi hlad, nemre mi kombajn proci, smeta mi kod okretanja sa spricom i traktorom pa tu ima svakakvih drva. Od vrba, divljih sljiva, oraha, jagneda, bazge, svibovina, gloga, izmedju ostalog po mejama rastu orahi koji rade hlad, pa sam sve porusil, a ima lijepih drva u njima. Znaci dobri budu do zime da lijepo gore
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
901
Ja već godinama na divljoj trešnji, brezi, nešto manje na johi, topoli. Bio sam i na kestenu ali on ide u ugljen pa njega više ne koristim iako se i on nađe. Evo sada radim hrastovinu za tržište a sebi trešnju i brezu. Vuk na broju ovca sita.
 

402

Aktivni član
Tu od
15 Stu 2021
Poruka
55
Ja imam isto nesto kestena ove godine, znaci i kad je suh kesten ne valja za lozit? nemam kaj drugo s njim radit...
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Nejdem, moram peseka kod veterinara vozit na čišćenje zubnog kamenca, onda moram na pilanu deske iti dati neke delat, pa još moram na imendan posle, sutra je Jožekovo. 🙂Onda još nekim forumašima nekaj moram pomoći, eto kad bum išel neznam, a tak se veselim svaki vikend da bum išel i onda niš. Pa opće neznam kaj bum od posla kaj imam, nezmam kaj da delam,svaki put nekaj drugo mi iskrsne.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
901
Valja kesten nego mora biti suh i od starijih drveća. Mislim da sam jedne sezone bio samo na kestenu i zima se pregrmila. Bolje je kad je u mješavini sa hrastom ili brezom a kada je čist on ima dosta ugljena i ne izgori do kraja odnosno mora biti u peći gdje ima jaki protok zraka.
 

402

Aktivni član
Tu od
15 Stu 2021
Poruka
55
Imam isto hrasta i nesto bukve, znaci mjesavina bit ce super 😊 hvala👍
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,633
Strizibuba
Da
Cerambyx cerdo (velika hrastova strizibuba)... Rijetko koja štetočina napravi tolko štete. I zanimljivo je to da napada samo drvo hrasta koje je starije od cca 100 godina
Ma vraga, napada i mlađa kod nas po sumi gdje je vecinom hrast
 

Najnoviji postovi

Na vrh