• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,717
Jel zna netko kako se kreću cijene sušenja dasaka u sušari?
Koliko dugo traje otprilike sušenje colarice hrasta?
ja sušim obično godinu dana po centrimetru debljine... ;)
mislim da nebuš sušaru našal, rijetko tko na našem terenu suši hrast...a ako i daš robu u sušaru, ne znači da budeš imal suhu dasku (može se listati, ili zgrbiti ili nekaj...)
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,661
Ja sam ovo nosio na sušenje, stajalo odrezano cca godinu dana i bilo mjesec dana u sušari, lik mi za 5 takvih/sličnih komada uzeo simbolično 20 eura. debljina oko 7-8 cm

324755562_1241824756429160_7491158233866719728_n.jpg
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,776
A imao bi cca 2 kubika daske za osušiti. Stvar je u tome da mi to treba ove godine.
Za suhu dasku traže po 700€ ima i po 1000.
Imam svoje hrastove šume i mislio sam to na taj način riješiti.
@DARIJUS , kaj nema Miljavac sušaru?
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,270
A imao bi cca 2 kubika daske za osušiti. Stvar je u tome da mi to treba ove godine.
Za suhu dasku traže po 700€ ima i po 1000.
Imam svoje hrastove šume i mislio sam to na taj način riješiti.
@DARIJUS , kaj nema Miljavac sušaru?
Mislim da ima...da Dubravka bi trebalo nazvati i provjeriti...
Osobno neznam koliko kosta, ako treba bas mozda bi mogao i saznati...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,717
Miljavac ima sušaru, ali ovisi kaj suši i kada...eventualno ako ima mjesta da upadneš u neku turu...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,543
Ja ponekad ostavim i 60 cm visok panj, pogotovo kod debljih drva, tak da kasnije još napravim dvije rezi na 30 cm razmaka. Lakše mi je pilit, a i sigurnije je kad nisam jako sagnut, a ionak sve raspiljujem na 30 cm. :)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Da li je tko isprobao ovo:
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,724
Ovo je već pripremljeno za rampu, pošto je na HŽ nedosratak rampi na pružnim prijelazima! Samo još jedan uteg i klin, i evo la go.😶
 

TomGun

Aktivni član
Tu od
24 Svi 2019
Poruka
75
Prva slika panj školski....
Ali kaj se na drugom dogodilo, zasto je bila ovakva potreba?
Sam si u sumi?
Druga je bila trula iznutra i visjela ulijevo od smjera obaranja, zato sam radio ubodni rez, pa sam nakon što sam stavio kajle samo odrezao stražnji pojas, ali sam nekako obrisao taj dio :)
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,614
Video rušenja bukvi od jučer. Srušeno 5 komada promjera od 70 do 90 cm. Pila koja je korištena je
Stihl 661CM sa 90 cm vodilicom, da se malo odmori MS462 koja je u upotrebi 95% vremena.
Video je malo dulji...
Jel idu bukve za tehniku ili drva? Koju vodilicu imaš na MS462 i jel CM?
 

Najnoviji postovi

Na vrh