• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rasipači

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
861
vicon-rasipac-slika-16542245.jpg

Da li netko zna kako se na ovom rasipaču (vicon tds 750) određuje širina bacanja i količina gnojiva?
 
Posljednje uređivanje:

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Nakon dugo godina bacanja gnojiva sa kojekavim rasipačima danas stigao novi stroj:

Creina 800L:
20172077.jpg

20172082.jpg


Unutra ima 750kg,a ima još prostora za sigurnih 100kg:
20172083.jpg


Dodatno smo uzeli hidraulično otvaranje i zatvaranje.
Danas isproban i samo riječi hvale..
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Auuuu...pravi stroj, sviđa mi se :)

E sad samo nek bude što više gnojiva i nek bude što jeftinije!!! :)
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Marko čestitam!

To je model 800 litara?
Ima i 1000?
I meni bude rado trebalo tak nekaj, di si ga uzel?

I kolika mu je max širina bacanja?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Marko čestitam!

To je model 800 litara?
Ima i 1000?
I meni bude rado trebalo tak nekaj, di si ga uzel?

I kolika mu je max širina bacanja?

Da model 800l,al ide sigurnih 850kg nutra,stislo bi se i 900kg..
Ima i 1000l
Uzel sam ga u Panex-u Čakovec.
Max širina bacanja 19m..

Hvala svima na čestitkama,nek baci čim više gnojiva i ja zadovljan :)
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
cestitke marko i od mene ;)

kako to da si uzeo creinu a ne nesto zapadno?
znas li koliko je povoljniji od konkurencije iste zapremine? ako ste se raspitivali za druge..
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Čestitam i ja,pravi stroj :D

sto mu pise na plocici,vicon ili?
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
a kak ova cijev razbacuje?? :confused:
to ide lijevo-desno il kj?? nikad to prije nisam vidio xD :finga:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
cestitke marko i od mene ;)

kako to da si uzeo creinu a ne nesto zapadno?
znas li koliko je povoljniji od konkurencije iste zapremine? ako ste se raspitivali za druge..
Hvala,hvala:gitarist:
Zapadno sve bilo skuplje.
Raspitivali smo se još za INO,Mesis,to je nešto slično ovome,al njih je trebalo dugo čekati,s cijenom je CREINA malo skuplji od ostatka..

Čestitam i ja,pravi stroj :D

sto mu pise na plocici,vicon ili?
Hvala:partyman:
Iskreno,pločicu nisam gledao:weedman::weedman:
Klateča ruka je VICON;)
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Ima li netko MEGA-METALOV rasipač novijeg godišta?
Tj konkretno me zanima sljedeča stvar,u reduktoru-kutnoj getribi,imate li ulje ili mast
Ja danas svojeg pospremao i rekao ajd da vidim ulje da nebi bilo nismo znali,kad skinem čep i vidim obična žuta mast unutra a ja bio uvjeren da mora bit nutra ulje:confused:
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Ja ga kupio ove godine i nekak uopče nisam sretan s njim,boja se na sve strane digla i sad još ovo kaj sam danas ogledao da je mast u reduktoru
Mišljenja sam da rastavim reduktor da vidim kakvi su ležajevi unutra i kakav semering ima napred kod priključka krdana i da tu mast očistim i natočim naravno unutra ulje jer neznam baš kakvo podmazivanje ima s tom mašču,vjerojatno lošije nego s uljem
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Ja ga kupio ove godine i nekak uopče nisam sretan s njim,boja se na sve strane digla i sad još ovo kaj sam danas ogledao da je mast u reduktoru
Mišljenja sam da rastavim reduktor da vidim kakvi su ležajevi unutra i kakav semering ima napred kod priključka krdana i da tu mast očistim i natočim naravno unutra ulje jer neznam baš kakvo podmazivanje ima s tom mašču,vjerojatno lošije nego s uljem

Ja sam uzel Megametalov rasipać od 300 l ovo proljeće u Gudovcu ,nisam baš nešta puno radil sa njim ali boja je netaknuta poslje upotrebe odmah dobro isperem ostavim da se posuši ,šta se tiće getribe nisam gledal šta je unutra ali nevidim razlog za brigu po meni je mast isto kvalitetna ko i ulje jer mislim da utakve getribe ide grafitna mast tak da se sa tim nemoj uznemiravati...
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Ja sam uzel Megametalov rasipać od 300 l ovo proljeće u Gudovcu ,nisam baš nešta puno radil sa njim ali boja je netaknuta poslje upotrebe odmah dobro isperem ostavim da se posuši ,šta se tiće getribe nisam gledal šta je unutra ali nevidim razlog za brigu po meni je mast isto kvalitetna ko i ulje jer mislim da utakve getribe ide grafitna mast tak da se sa tim nemoj uznemiravati...

I moj je 300 l al ja uzeo od čovjeka koji ga je kupio več prije 2-3 god al ga nije ni koristio,tj sijao s njime jednom ječam i nije mu se dopalo pa prodao.dobio sam ga za 1500kn skupa sa kardanom. Ja sijao ove god s njim 2rali ječma i umjetno gnojivo i odmah ga oprao al boja se počela ljuštit sa rotora i oko onih lopatica hrđa izbijat
Probat ču to malo jače očistit pa temeljna i opet prefarbat debelo,ružno vidjet novo a več hrđavo
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
To ljepo sad preko zime očisti premaži sa antikorozinom i ponovo ofarbaj izgleda da prijašnji gazda nije baš za čuvanje priključaka ja sam sa svojim sasvim zadovoljan sijal sam ječam r,stočni grašak i umjetno gnojivo razbacival sve pet još uz njega imam i priključak za prihranu kokuruza za sada sam zadovoljan ...
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
ima zainteresiranih da tržimo??

Uploaded with ImageShack.us:gitarist::gitarist::gitarist:

Ima li netko MEGA-METALOV rasipač novijeg godišta?
Tj konkretno me zanima sljedeča stvar,u reduktoru-kutnoj getribi,imate li ulje ili mast
Ja danas svojeg pospremao i rekao ajd da vidim ulje da nebi bilo nismo znali,kad skinem čep i vidim obična žuta mast unutra a ja bio uvjeren da mora bit nutra ulje:confused:

kolega za te stvari ti je najbolja tekuća mast..ona neće iscuriti jer nije prerjetka a nije ni pregusta da se nebi lovila za zupce..ja nju radim tako da mješam hipenol i mast sa onim svrdlom na bušilici što molerii mješaju boju sa njime.i radim si omjer kak mi paše..jer je orginal tekuća skupa ko vrag..:weedman:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh