• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rasipači

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Naš rasipač.

DSC00381.jpg
 
B

Bobo

Guest
Ajmo, da vidimo tko ima iskustva s rasipacima s klatecom cjevi tipa ovakav:
http://www.njuskalo.hr/zastita-gnoj...-400-kg-rukom-proda-ili-mjenjam-oglas-3556002

Imam na jednom mjestu ovakav isti, samo vjerujem da je u boljem stanju. takodjer ima i ovo povisenje, sto mi se jaaaako svidja, zbog prosipanja gnojiva po mojim brdima i grbavim putevima.


Sto da gledam na takvom rasipacu? Jasno, da li je kos pucao i je li popravljan (prednost dajem plasticnom kosu, umjesto onom "hrapavom"). ne znam gdje je luft normalan a gdje ga ne smije biti, ne znam kako razlikovati fiksni od stelajuceg radnog zahvata, posto mi je receno da neki imaju stelanje a neki nemaju. meni konkretno treba 10m zahvat, jer je tolika i prskalica.

Cjev treba gledati u kakvom je stanju i da li ima onaj "vrag" na kraju. Nisam puno upoznat s takvim rasipacima, ali mislim da je kupovina ovakvog rasipaca samo ulog u buducnost i isao bih ga bolje pogledati pa molim savjete od iskusnijih sto da gledam...

Koja je realna cjena takvog rasipaca u recimo OK stanju (da nema luftova nigdje, da nije kos pucao, da je uz njega kardan i da ima povisenje)?

Ciljam 3000-3500 kn MAX, ravnajuci se po cjenama na njuskalu, a ovaj s linka mi recimo vrijedi 2000Kn, ako i toliko.

Sto im voli otici i jesu li nabavljivi djelovi i jesu li skupi?
 
B

BAGERISTA

Guest
Ajmo, da vidimo tko ima iskustva s rasipacima s klatecom cjevi tipa ovakav:
http://www.njuskalo.hr/zastita-gnoj...-400-kg-rukom-proda-ili-mjenjam-oglas-3556002

Imam na jednom mjestu ovakav isti, samo vjerujem da je u boljem stanju. takodjer ima i ovo povisenje, sto mi se jaaaako svidja, zbog prosipanja gnojiva po mojim brdima i grbavim putevima.


Sto da gledam na takvom rasipacu? Jasno, da li je kos pucao i je li popravljan (prednost dajem plasticnom kosu, umjesto onom "hrapavom"). ne znam gdje je luft normalan a gdje ga ne smije biti, ne znam kako razlikovati fiksni od stelajuceg radnog zahvata, posto mi je receno da neki imaju stelanje a neki nemaju. meni konkretno treba 10m zahvat, jer je tolika i prskalica.

Cjev treba gledati u kakvom je stanju i da li ima onaj "vrag" na kraju. Nisam puno upoznat s takvim rasipacima, ali mislim da je kupovina ovakvog rasipaca samo ulog u buducnost i isao bih ga bolje pogledati pa molim savjete od iskusnijih sto da gledam...

Koja je realna cjena takvog rasipaca u recimo OK stanju (da nema luftova nigdje, da nije kos pucao, da je uz njega kardan i da ima povisenje)?

Ciljam 3000-3500 kn MAX, ravnajuci se po cjenama na njuskalu, a ovaj s linka mi recimo vrijedi 2000Kn, ako i toliko.

Sto im voli otici i jesu li nabavljivi djelovi i jesu li skupi?


Ono ča ti moren reč da je vrlo zahvalan za razbacivanje,,,ima mi ga je rođak,,,neznam dali ga ima još,,,ali ga je godinama,,koristija,,,isto bacanje iza sam ovom šetajučom cijevi......

Potpuno mi se sviđa ovo kako je zub prema unutra,,,,odnosno kad pređeš preko brazde,,,,na onim u ljevak,,,,jedno pola vreče si prosuja ako si doletio,,,a najgore je smanjivat,,,ili zaustavljat s njim.,........i njegov je ima rub za unutra,,,i plastični koš......

Mislim da je kod pogona puno bolji,,,a za dozator,,je sigurno bolje nego na propeler,,,,,ljepše i ravnomijernije,,baca,,,,,;),,,,,samo za sijetvu,,je po meni bolji na ljevak,,,,,,..jer je sa strane bacao više,,,pa si se ravna u vožnji...
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Mogu ti reć da klateća cijev kod nas bolje i preciznije razbacuje, a jedino nam je pukao neki "romb" što drži cijev ajmo tako reć jer neznam kako da objasnim drugaćije.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Ako ga krenes rastavljati moras dobro pazit kako ga sastavljas jer nece radit kako treba to znam 100%.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Molio bi nekoga ko ima Vicon rasipač da mi kaže na koliko je naštelan da mu baca 100kg umjetnog gnojiva po 1 rali. Štela se dolje na onoj plastičnoj ručci i tamo su brojevi od 20-90
Unaprijed hvala!
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
evo, ovako izgleda dobro očuvani megametal star 3 godine, 6 puta zakvačen na traktor, i stalno pod krovom :(
 
Posljednje uređivanje:

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
ja imam megametal crveni i čudi me kako se već nije raspao a ima preko 10 godina, a samo mu je boja na lopaticama otpala, a svima se drugima raspada.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
ja imam megametal crveni i čudi me kako se već nije raspao a ima preko 10 godina, a samo mu je boja na lopaticama otpala, a svima se drugima raspada.

ovo uopće nema temeljne, boja špricana odma na željezo. jedino šta je koš ok, na njemu nisam vidio da je dignulo šta.. kupujmo hrvatsko.. hahahaha :D
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
nema ni kod mene temeljne, samo se boja onako ljuska na lopaticama, a koš je isto dobar. zato se i nekupuje hrvatsko jer je za ku.ac.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
bili su megametalovi i još neki zeleni na lageru kad sam uzimao, ovaj mi je bio izgledniji na oko, i ebg sad :)
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
nema ni kod mene temeljne, samo se boja onako ljuska na lopaticama, a koš je isto dobar. zato se i nekupuje hrvatsko jer je za ku.ac.

Pozdrav,evo ja ovu godinu kupio megametalov rasipać,sad kolko vidim pišete kak se boja ljušti i nema temeljne,drugi pak pišu da su se popravili po pitanju tog.
Moj rasipao nekih 500kg umjetnog gnojiva,na disku se već boja lagano ljušti,napuhava,ispod hrđa,znači nisu ništa poboljšali po pitanju bojanja.
E to je kad kupim bez da se prije informiram:madmana:
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
861
Koliko široko mogu bacati gnojivo ovi rasipači sa klatečom cijevi,kao vikon ili creina?
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
861
Koliko široko mogu bacati gnojivo ovi rasipači sa klatečom cijevi,kao vikon ili creina?

Tražim rasipač da može bacati 15m,pa me zanima da li ovi to mogu ili mora biti sa diskovima,pošto sam čuo da su sa klatečom cijevi precizniji.
Ako netko zna,pomoglo bi.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Tražim rasipač da može bacati 15m,pa me zanima da li ovi to mogu ili mora biti sa diskovima,pošto sam čuo da su sa klatečom cijevi precizniji.
Ako netko zna,pomoglo bi.

Ti s klatečom cijevi bacaju do nekih 20m,al pitanje kakvu preciznost imaju tu?,
Dosta su jeftini na cijeni i ljudi ih masovno kupuju.U mom kraju ima najviše takvih.

A za preciznost mi se čini da su najprecizniji oni sa dva diska..Nešto tipa Amazone,Sulky,Bogballe,i to su širokozahvatni rasipači koji bacju na više od 20m.
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
da samo ovi navedeni nisu za običnu raju, jer za njih treba i novčanik biti širok.
do 15m je dobar i ovaj ino, jer od 1000kg košta 13.600, a amazone i ovi ostali od 35.000-40.000 pa na dalje, zavisi od opreme.
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
861
Hvala dečki!:supz:
I još da pitam kako se na kojima štela širina bacanja,a kako količina/ha?
Vidim da postoje i sa hidrauličkim otvaranjem i zatvaranjem.Da li kod tih možeš prvo naštelati željenu količinu,pa onda iz kabine otvarati i zatvarati,ili kako?
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh