• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rasipači

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kak stvari stoje i ovaj od 250 kg obični kakvog imam doma je dovoljan, ak me kužite....

Ima par kolega ovog s klatečom cijevi, uzeli polovno pa im se poraspadali ti neki aksijalni ležajevi koji šamaraju s klatečom cijevi, pa nastao problem, nema toga kod nas za kupiti, pa sad im stoje raspravljeni i mogu se slikat, jedan je nabavio novi ali po nekoj ludoj cijenim mislim čak oko 100€, pa ovaj drugi neda te novce i tak....sranja razna.

Ja da kupujem uzeo bi ovog s dva diska, to je za mene zakon.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Ja sam ovo prolječe u Gudovcu uzel Megametalov 300litarski sa dodatkom za prihranu kokuruza za 2300kn
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja sam ovo prolječe u Gudovcu uzel Megametalov 300litarski sa dodatkom za prihranu kokuruza za 2300kn

I kak si zadovoljan, jel još nije otpala farba???

Uglavnom, sve njihove kaj sam videl, užas i koma...sve je dobro dok prvi umjetni ne prođe kroz njega.:finga:
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Pa mogu reči da moja farba još stoji nisam puno baš ni radil snjim za sad je ok sad najesen če farba onda ispasti pa ču preko zime farbati:D
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
trenutno jedan od dobrih rasipača na našem tržištu i dosta jednostavan je rasipač tvrtke Tehnos,bivši Hmezad,ima klasično dva tanjura jedan ispod drugog i nema tog sa klatečom cijevi koji sije preciznije od njega,cijena mu je oko 7000 sa pdvom,ima blizu G.Polja zastupnik,ovaj moj megametalov još bude izdržo 2 godine i onda obavezno taj ,jer prije sam imao Hmezada i tero ga dok se nije raspo a pitaj boga koliko je radio kod prvog vlasnika:partyman::partyman:
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Mi imamo slovenca Creinu i prezadovoljni..
Klateća cijev.. A Ino je isti Creina...

Dobri rasipaći.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Prije smo imali obični sa tanjurem i nismo bili zadovoljni,jer nije bacao jednako u lijevu i desnu stranu zato smo ga zamjenili sa viconovim sa klatečom cijevi i za sada smo jako zadovoljni sa njime
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
To sam i ja čuo da su se ljudi žalili kako ne baca
jednako u obadvije strane, ti sa jednim tanjurom.
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
861
A kako se štelaju s obzirom na količinu i razdaljinu bacanja,pogotovo ovi s hidrauličnim otvaranjem?
To mene ždere!:scratch
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Ma imaju sigurno nekakav priručnik za štelanje,jedan malo bolji seljak tu kod mene u susjedstvu ima RAUCHOV od 1200 kg,to je avion od rasipača ,ima jednu zemlju tu blizu mene oko 4rali u komadu 2 puta okolo i sve riješeno,mislim da može 36 metara baciti,a kako posije ljulj sa time ,uglavnom koštao je ljepe šolde ali stroj je ,skidam kapu
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Imam Megametalov 500kg vec petu godinu i sad je za otpis, sve prohrdjalo i speklo se. Za rabljenog Vicona treba dati 1000e i pitanje koliko dugo bude radio. Ovaj moj je kosto oko 2500. Kupit cu opet takav i nek radi opet 5 godina i nakon toga opet takav i jos 5 godina a niti jedan rabljeni garantirano nece radit 15 godina.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
I pametno....jeftin je....nije on uopče loš, čist zadovoljavajuče baca u obadvije strane, dosta precizno, samo ta završna obrada i farbanje koma.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
I pametno....jeftin je....nije on uopče loš, čist zadovoljavajuče baca u obadvije strane, dosta precizno, samo ta završna obrada i farbanje koma.

Ma nije baš Megametal precizan..

Imam ga i ja,al ajde uz malo truda može se koliko toliko odredit da baca jednako u obje strane..Dobro da su stavili 2ručke za štelanje pa se jedna malo više otvori od druge i onda baca otprilike jednako u obje strane..

Završna obrada isto katastrofa,dobar bi bio da se na godinu bar jednom sav ošmirgla i ofarba..

Moja želja je neki rabljeni Amazone rasipač s dva diska jer koga got čujem svi ih hvale..Ali zbog cijene koju imaju izgleda de čemo kupit novi Ino/Creina s klatečom cijevi..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Sviđa mi se ovaj Tehnos....možda na prolječe uzmem njihov rasipač 400 kg i malčer 220 cm, još ako daju neki popust na količinu...:D
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Imam Megametalov 500kg vec petu godinu i sad je za otpis, sve prohrdjalo i speklo se. Za rabljenog Vicona treba dati 1000e i pitanje koliko dugo bude radio. Ovaj moj je kosto oko 2500. Kupit cu opet takav i nek radi opet 5 godina i nakon toga opet takav i jos 5 godina a niti jedan rabljeni garantirano nece radit 15 godina.

Kolega mi smo lani u ovo vrijeme kupili vicon rasipač a to je isti ko i creinin 400kg sa klatečom cijevi za 4000kn od nekog švercera koji uvaža strojeve iz njemačke i taj čovjek je dolje postolje prefarbao da nije onako hrđavo i promjenio je sve ležajeve i još smo kardan dobili.Rasipač nema nigdje ni mrvicu lufta nigdje nije razbijen ko novi je,nekima je koš sav popucao ali naš je ko novi nigdje nije ispucao ni od sunca.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Ja sam isti takav trazio i nadjem dobrog bez lufta i majstor ga neda bez 800e, e pa nedam jbga.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,439
Imam Megametalov 500kg vec petu godinu i sad je za otpis, sve prohrdjalo i speklo se. Za rabljenog Vicona treba dati 1000e i pitanje koliko dugo bude radio. Ovaj moj je kosto oko 2500. Kupit cu opet takav i nek radi opet 5 godina i nakon toga opet takav i jos 5 godina a niti jedan rabljeni garantirano nece radit 15 godina.

Ma sa original farbom ti ovi domaći mogu raditi godinu, dvije dana i onda ga moraš prefarbati.
Ja imam "INO" 500 litarski, već sam ga jednom farbao i evo sad je opet potrebno na nekim mjestima obnoviti farbu.
Ako ga nećeš održavati brzo ode.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Pa nije problem poslije upotrebe da se dobro opere od gnojiva i ako ima koja ogrebotina ili da se skinula boja priječi sa sprejem i stvar riješena puno njih nepere rasipač neg ga ostave samo onak pa poslije ak se sjete dobro a ako ne tak i ostane do sljedeče upotrebe pa poslje sto muka...
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Imam oko 4 godine Creina 400, inače je licenca Vicon.
Kao novi, i kak sam reko odlično služi precizno.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,439
Dovoljno je jednom da ostane neopran i za par dana već sav zahrđa.
Ja čim dođem kući odmah perem i rasipač i traktor. Kod mene je ovaj sa diskom pa zrnca đubriva i prašine budu svugdje po traktoru.
 

Najnoviji postovi

Na vrh