• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rasipači

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,446
Rado bi i ja jednog pociscenog. Mozda i radije nego nekog njemackog. Sulky je vrhunska marka samo sto kod nas nije razvikana
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,141
Mislim da smo vec pisali o tome, ali ne sjecam se kaj smo zakljucili..
Imam Megametala, onoga plavo crvenog s jednim diskom, i disk je totalno istrunuo, kao i one dvije ploce za otvaranje i zatvaranje, a preko njega je proslo cca 30 t gnojiva..
A poslije svakog koristenja je pran i odmah brisan suhom krpom..
Sad, vidim da Megametal radi nove rasipace komplet od inoxa, mene zanima jel bi ja mogel kupiti samo taj inox disk s lopaticama i te zatvarace i jel oni to tako zasebno hocu prodati?
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Ma sigurno očeju, probaj ih nazvati i znal budeš informaciju iz prve ruke.
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Dati ce,ustvari prodati ce.
Nazoves u proizvodnju,dobis gazdu ili gazdaricu pa pitas.:)
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Prodaju i posebno ja pito jesenas na sajmu i samo mi je reko da si premijeri velicinu diska!!
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,141
E to, budem onda nazvao da vidim koliko bi to doslo, pa da to promjenim jos bi me posluzio par godina..
 

karlo22

Član
Tu od
22 Srp 2009
Poruka
122
pozdrav planiram kupiti rasipac od nekih 300-400 kila ima tko šta za preporuciti kaki su se pokazali ovi to mi je zapelo za oko ino ferti 300
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Čestitke na kupnji stroja,koliko je kila kapacitet i to garant uzeto na sajmu
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
rasipac-umjetno-gnojivo-vicon-slika-42213874.jpg


Što paziti na njemu? Kako pravilno održavati i koristiti mehanizam?
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,446
Da ne lupa kad se upali. Onda znas da je ekscentar pri kraju, a on je oko 1000 kn. Ja sam svom neki dan sve izmjenjao. Izaslo me nesto preko 2000 kn. S obzirom da smo uzeli polovnog i 15 godina samo podmazivali ovo je ok.
Odrzavanja nekog nema. Samo podmazi i operi poslje. Malo ulja u ljevak i to je to.
Gledaj da je mehanizam za namjestanje sirine ispravan jer je on oko 700 kn, a i njega sam promjenio. Raspali se lezajevi i pokidalo. Pricam o ps602 mada mislim da su isti. Komplet cijeli mjenjac je oko 6500 original.
 

Najnoviji postovi

Na vrh