• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Registracija prikolice

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Imam i sam jednu bez papira ali bratićevu a nikak ga nisam mogao nagovoriti da se rega dok se moglo. Iskreno gledajući šta se čekalo 30 godina i baš sad kad se više ne može regati neko bi registrirao i radio papire.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,339
Ja sam ju tek nedavno kupio i složio baš zbog toga da se papiri mogu rješiti, da je bila kod mene tak dugo bilo bi sve rješeno. Ali je istina da je trebalo iskoristiti, ali smo svi očito mislili da će se uvijek moći.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,933
pa eto ja sam ih kupio prošle godine, jedna je uređena, jedna u fazi uređenja, čeka se toplije vrijeme za bojanje... znači sve fino uredno povareno, obojano, signalizacija ispravna kao i zrak za kočenje.
I dalje ne kužim kako ne postoji način za registraciju takvih stvari.. Isto vrijedi i za stare traktore, mopede i motocikle..
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Izgleda, da su u SLO pobolšali zakon, al kod HR više još zakomplicirali. KAko logički shvačam, lakše prođeš skroz kontrolo u SLo, jer ak ne treba do 5 T tablice, onda neče te ,ak vozi za tobom, zaustaviti tako brzo, pa maka je kod kuče prikolica napravena. A ak treba tablica na svakoj, kao u HR, onda odmah, kad vide, da ni tablice, a voziju za tobom, znaju, da nešto smrdi i zaustavit te možedu. Ima "jocc" prav, izgleda kao podjebavanje malog seljaka, jer veliki imadu prave, velike ,ozbiljne prikolice.
TAko izgleda, ti ne preostaje u ovakvim situacijama tako, da gledaš na svu potrebno opremo prikolice i traktora i na odgovarajuči teret i poštovanje drugih propisa, al kod tablice riskiraš-ako prođeš, prođeš, ako zaustavljen jesi, kažeš svoju pričo bez riješenja, a moliš, da je policaj taj dan dobro spavao i dobre je volje došao na posao.

Dal ko o tome što zna- nek mi hrvat upravo u ovom trenu napisao, da ak imaš rotirko na traktoru, onda ti ne treba trokuta?
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,339
Pitali smo na sudu, treba tužbu preko odvjetnika, samo mi nije jasno koga se tuži i to sve dobro platiti. Tako da izgleda da ja odustajem od toga, ako bude tko uspio rješiti a da ne košta puno nadam se da će podijeliti sa nama.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,339
Bivši gazda je rekao da nije bila registrirana, sad tko bi ga znao, otkud znam da je uopće bila njegova. Nisam siguran koliko brojeva treba imati, jer ima sa jedne strane ruda 5 i sa druge isto 5
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Pa možda zaista vode Tehnostroj evidenco, kome se prodala prikolica sa ovakvim brojem šasije. A naravno taj čovik(prvi kupac) više o njoj nema papira pošto več dugo nije njezin vlasnik. Možda sam samo ja taj, koj ima papire sačuvane od nekog traktora prodanog prije 10 godina. A prepis ne možeš virojatno raditi sa tvornico, več prvim vlastnikom i njegovim papirima...komplicirano. Tako je onda logično, da ljudi napuste sve poslove vezane uz zemljo i mir kod kuče...
Ovo oko rotirke ču se razpitati i kod nas, zaista me zanima, kako je sa tim ovdje...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Reider, teško.
Ako tvornica čuva fakture (sumnjam daih čuvaju 30...40 god.), onda su to fakture prema trgovcima, a rijetko prema krajnjim kupcima.
BTW, ak se dobro sjećam, Jocc je spominjal IMT prikolicu.
 

Tomi

Novi član
Tu od
31 Svi 2015
Poruka
17
Dali je istina da se vise ne mogu registrirat tipa "tri svedoka" papire nemam nikakve od prikolice,jedino ima broj šasije ..
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,194
Moze mala zamolba??? Ima li netko volje i zelje napisati kratki tutorial ili bolje receno redoslijed potrebnih radnji za registraciju prikolice iz samogradnje??
Hvala.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Odeš na stanicu za TP i pitaš kaj treba. To ti je najbolji prvi korak, koji ti može uštediti truda i novaca.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Tu zbilja svega piše u temi.
Ja malo prije bil na tehničkom pa pital za kola, tj gumenjak.I vele samo gas to niš ne podleže registraciji. Zato me čudi kak se tu piše u Sisku i gumenjak mora biti registriran. Sve prikolice moraju biti registrirane, kola ne. Jer sam išel pitat jer si nekaj moram sa gumenjakom voziti, a imam puno vožnje po gradovima,tak da sam bez brige.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kakva je razlika između lagane dvoosovinske prikolice i gumenjaka, ako oboje vuče traktor?
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,884
Tu zbilja svega piše u temi.
Zato me čudi kak se tu piše u Sisku i gumenjak mora biti registriran. .....
Pusti moj Sisak! :p
Trebao registrirati CADY na metan. Oni tražili neke ateste. Otišao u CVH, kopirali knjižicu (na svom službenom papiru - memorandum), zaokružili ono pod Vrsta goriva i rekli da to pokažem u STP.
Auto registriran!
 

Najnoviji postovi

Na vrh