• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Registracija prikolice

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,311
Ove godine sam i ja isto htio napraviti da platim policu al bez papira nisu htjeli.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,666
Čemu raditi policu osiguranja ako ne pokriva štetu za nereg. prikolicu?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Budite malo precizniji oko pokrivanja štete. Obavezno osiguranje pokriva štetu onom drugom u nezgodi. Ako si on ne može naplatiti štetu na neregistriranoj prikolici, iako nije skrivil nesreću, onda je to njegov problem.
Štetu na vlastitom vozilu pokriva samo kasko polica tog vozila, a ne znam kak je za neregistrirana vozila u tom slučaju.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Govorimo o tipu obaveznog osiguranja, prema trećim osobama.
Policu možeš kupiti (kupoval sam ju za Štorea, iako nije registriran), ali ta polica ne bi pokrila nekome štetu uzrokovanu tim vozilom, jer isto nije tehnički pregledano.
Razlog je bila razlika u "cijeni" za neosigurano i ne pregledano vozilo.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ali policu nemreš kupiti ak ne veliš za kaj ti treba, jer nevidim svrhu ak ju imaš a ne koristi ti. Lako je tebi za Štorea ak imaš papire pa ti upiše broj šasije u policu, ali na prikolicu koja je doma delana kaj bu upisano?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
nakucaš si i tri šestice ako hoćeš, nema nikakve veze...
kvaka je samo za to ako te hoće policajci kažnjavat, neregistrirano vozilo je 700 kuna, a ako nemaš policu još 5000...
zato polica za neregistriranu prikolicu nije loše riješenje...
 

Maja Pršir

Novi član
Tu od
7 Srp 2020
Poruka
3
Pozdrav ljudi , dakle tek sam se pridružila vašoj grupi i ako kome pomogne samo da kažem šta se tiče prikolica po novom zakonu nema izjava nego isključivo se traži riješenje suda za dokazivanje vlasništva. Koliko to košta je upitno al do sada smo skužili da je manje od kazni koje se mogu dobiti. Nadalje ide i izmjena zakona i pravilnika o samogradnjama barem je tako u najavi a ako želite konkretne informacije nazovite u Institut za vozila u Velikoj Gorici ekipa je super i susretljiva (osim kad ih šef razj...😅) i osobi koja traži pomoć da napravi sve kako treba rado će pomoći i telefonski i mailom i svakako savjetom kako bi tražitelj dobio sve potrebne info i svu moguću pomoć. Eto toliko od mene.
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,171
Hoce li samogradnje lakse se regati ili teze novim pravilnikom??
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,311
Bila je moja registrirana al negdje sedamdesetih u njemačkoj, još uvijek ima zaljepljene etikete na stranici. Al kako to ide kod nas baš i mene zanima.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,666
Nisam ni ja, zato pitam.
Bio neki dan na tehničkom i zaboravio pitat.
Dosta sam na cesti sa njom pa me zato interesira.
Skinuo sam vitla i stavio zadnju stranicu te mi služi za prijevoz svega i svačega (cigle).
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Ak se registrira cisterna, trebala bi i prikolica za gnoj i sijeno, pa i berač. Odnosno svaki vučeni priključak.
Pital sam to i na tehničkom su mi tak odgovorili, ali...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Jel se samogradnje odnose na auto prikolice ili i na ostale, uključivo i prepravke kamionskih prikolica za poljoprivrednu namjenu?
Ako to otežaju, napravili su korak unatrag, jer bude još manj registriranih.
U Jugi je to bilo vrlo jednostavno i nije se tražilo hrpa bezveznih dokumenata. Mnoge takve se još i danas voze i rijetko koja se raspala.
Pogoduje se stanoj industriji jer mi imamo vrlo malo proizvodnje. Ispada da su ljudi bedasti, a mnogi su proizvodi solidnije napravljeni od tvorničkih.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,713
Kupim na otpadu okometrijski dobru prikolicu, ušminkam ju i što onda?
Nema papira, samo račun po kilaži!
Navodno vojno vozilo sa otpada ne mogu registrirati (imam UNIMOGa)
 

Najnoviji postovi

Na vrh