• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotacijske (ROTO) kosilice

B

babic

Guest
rotaciona kosilica Fahr 135

Osovina mi je oštećena,kako je izbiti iz kućišta?Dali ima netko ispravnu osovinu za prodati?
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Roto kosa

Jel se isplati u sloveniju ići kupiti roto kosu? naime, tamo za nekih 700-800 eur da se naći dobra sipova roto kosa starosti do 10 godina, a i mlađe, dok kod nas za te novce nemožete kupiti apsolutno ništa ili neku staru kramu koju treba popravljati. inače, konkretno me zanima sip 165,a kod nas je nekakva cijena za takvu kosu mlađeg godišta oko 9-10 000 kn i malo ih ima u ponudi.
 
Posljednje uređivanje:
F

farmer todor

Guest
Rotacione (roto) kosilice

Zanima me dali neko ima ovu kosačicu po mogućstvu sa gnječilicom pošto sam u pregovorima sa jednim čovekom da je uzmem navodno je 2,1m sa gumenim valjcima pa ako neko ima pojma nešto više o njoj
 

kdarko

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
185
SIP roto 165

sip roto kosa 165 , kada se bubnjevi na mijestu gdje dođu nosaći noževa poderu a to mijesto se zakrpa sa istim matrijalom ,dali se može držač noža staviti na druge rupe pa da nosaći budu na ispravnom dijelu na obadva bubnja u druge rupe:icon_question:kad već ima rupe i paše dali je to za to ili nešto drugo:confused: i da tako radi



i56fit.jpg


xndidv.jpg


rqvxwh.jpg
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Mislim da nebi trebalo bit problema jedino moraš i na drugom bubnju to isto napravit.
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
ja sam na svojo farovoj isto stavio na druge rupe,na oba tanjura i nema nike brige samo deri
 

universal340

Član
Tu od
29 Kol 2011
Poruka
82
roto kosa za universal 340-mišljenje

Možete mi reći kakva je roto kosa najbolja za universal 340 tj. da ga ne dere previše pošto nema jak motor ?? :icon_e_confused::icon_e_confused::^):
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Teško da će motor od 2 cilindra i 30-tak konja bilo kakvu roto kosu tjerat :icon_rolleyes:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Takvu imam i gonim ju sa U-445 i u gušćoj travi ju osjeti, sa IMT-533 sa mu ju probao tjerat i neide, mislim ide ali u drugoj ili trečoj sporohodnoj i u manjoj travi. Bilo bi najbolje ako ju netko ima blizu pa da se proba jer problem je i u samoj težini kose, mislim da ima oko 350 kg. a dugačka je u transportnom položaju.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Universal 45ks da nemože tjerat kosu 135cm to ti nevjerujem. Ja imam universala 530 (53ks) i tjeram sa njim sipovu 185 u svakoj travi ide 2brza,ide u otavi i 3brza ali meni je to prebrzo i ostavljam bubrege po livadi :(rofl): inače kosa je teška 540kg i dosta je dugačka oko 2m,i nosim ju ali uz pomoč 100kg utega :cool2:

Košnja umjetne trave,engleski ljulj 1 otkos trava je visoka 60-65cm
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=Pckut1bWOjM[/YT]
 
Posljednje uređivanje:

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Kažem da ju IMT-533 nemože tjerat, U-445 ju vrti već 25 godina, ali kad je trava jako gusta ako kosi u prvoj brzoj moram ić u nižu brzinu odnosno u treću sporu.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
ne znam zašto toliko te roto kose ljudi vole, po čemu je ona bolja od strižne??

Ja imam strižnu GRAMIP Superior i ne vidim da ovi sa roto kosama brže kose od mene, a ima jedan djed kojemu kosim i par puta nisam imao vremena te mu je jedan sa roto kosom pokosio i kaže nikada narasti trava poslje roto, nemam iskustva sa roto pa eto vi znalci pojasnite u čemu je bolja..:)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
I ja također preporučam štrižnu kosu za tak mali traktor.

Šima, de kolega poslikaj taj svoj superior i postavi ga u temu o štrižnim kosama, interesira me štošta u vezi nje pošto bi moj strikan kupio takvu istu ili sličnu kosilicu!
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Imali smo strižnu traktorsku kosu i nakon šta je kupljena roto doslovce smo se preporodili. Za usporedbu samo, njiva koja se sa strižnom kosila 2 sata sa roto pokosim za sat vremena. Ne smetaju joj krtovi, polegnuta trava, kad krenem sa košnjom praktički ne stajem znači samo idem u krug sa njome, skoro je nemoguće da se zaštopa. Ima svega 6 noževa koji su naoštreni sa jedne i druge strane i koje promjeniš za 2 min. i isto tako ih nabrusiš za par min. Održavanje same kose je jako jednostavno, svakih par god. promjeniš remenje i redovito ju podmazuješ na zglobovima i nemaš nikakvih problema.

Jedini nedostatak koji sam primjetio je taj da pokošenu travu skupi na hrpu pa se malo teže suši za razliku od strižne koja pokošeno samo ostavi iza sebe. No i tome ima lijeka jer ja znam maknut dio koji tu travu skuplja pa je ipak malo više razbacana nego inače.

Za ovo da travi treba puno duže da naraste nakon košnje sa roto kosom prvi put čujem, nisam primjetio neku razliku.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nemojte mješati običnu štrižnu sa grebeneom, ili štrižnu sa duplim rezom, znači pomak kose i protu kose, to je nebo i zemlja!
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Imali smo strižnu traktorsku kosu i nakon šta je kupljena roto doslovce smo se preporodili. Za usporedbu samo, njiva koja se sa strižnom kosila 2 sata sa roto pokosim za sat vremena. Ne smetaju joj krtovi, polegnuta trava, kad krenem sa košnjom praktički ne stajem znači samo idem u krug sa njome, skoro je nemoguće da se zaštopa. Ima svega 6 noževa koji su naoštreni sa jedne i druge strane i koje promjeniš za 2 min. i isto tako ih nabrusiš za par min. Održavanje same kose je jako jednostavno, svakih par god. promjeniš remenje i redovito ju podmazuješ na zglobovima i nemaš nikakvih problema.

Jedini nedostatak koji sam primjetio je taj da pokošenu travu skupi na hrpu pa se malo teže suši za razliku od strižne koja pokošeno samo ostavi iza sebe. No i tome ima lijeka jer ja znam maknut dio koji tu travu skuplja pa je ipak malo više razbacana nego inače.

Za ovo da travi treba puno duže da naraste nakon košnje sa roto kosom prvi put čujem, nisam primjetio neku razliku.

Moja ne štopa kosa, ja imam dvostruki rez i tu štopanja nema! teram ju drugom brzom i gas između 1200 i 1500, kako noga stisne, kosim sa IMT 539 ili 549 kako kada, 549 vozim nekada i trećom na 1200 okretaja, ali to kad je trava malo slabija i kad je njiva idealno ravna inače ne možeš sjediti.. Kad se pobroje sve košnje kosim nekih 50-70 jutara s njom, kako koje godine uspijem.. za održavanje je lagena, lagena je za nositi, grane oko 1 cm sječem s njom bez problema, ne znam koliko mi vremenski treba za jedno jutro pokositi, nisam mjerio, ali eto budem čim krenem kositi.. a ovo da brže raste, evo imam njiva do njive, susjedna njiva se kosi roto kosom, a ja strižnom, radi se o lucerni, njegova je tek negdje na malo više od pola rasta kada ja svoju idem drugi puta kositi..:)

ŠANANA koji te dio zanima? Zna pući kosa nekada mi, to joj je mana, al treba ju saštelati i onda ide, prošle godine kupio novu kosu i protukosu i nije pukla, predprošle sam dvije kose promjenio, ali prošle godine smo ju cjelu saštelali i to prvi puta u njenih 12 godina, prvih 5-6 godina je bila njena kosa dok nije pukla, polomila je jedan kardan (kineski) i to bi bilo to, redovito podmazivanje i samo teraj..:(wasntme):
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma opčenito sam osve poslikaj okolo-naokolo i postavi slike u odgovoarajuču temu!
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Nemaš frke, znam gdje je tema! Sam možda neću biti baš slike dobre jer je sve zgurano u šupu, ali biti će..:(hi):
 

Najnoviji postovi

Na vrh