• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotobrane / Rotodrljače

  • Temu pokrenuo IMT560
  • Datum prvog posta

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,223
Momci,rotodrljača jedna od druge marke su razlika. Ima neke koje su od 3m a tjeraju se jednako ko i one od 2.5m
Neke imaju klinove a neke noževe,neka ima jednu dasku za ravnanje zemnje a neka nema ni jednu. Ima tu puno faktora koji utječu na težinu rada rotodrljače,a najveći faktor je zemlja i dubina radnje.

Imas 3 metarnih drljača koje su teške 900 kg i sa sto konja vučeš bez problema a imaš i onih koje teže 1700 kg i nebreš ju vući sa sto konja ....
 

mladenmaso

Član
Tu od
29 Sij 2010
Poruka
274
Ma vidim kod mene sa rusima šta pokušavaju raditi al im ne ide,slabo su se pokazali,od 82,95 i 102 konja rusima govorim.Taj od 102 konja recimo nije mogo terati malčer zenoni 170 širine u šašu gdje sam ja terao sa MF-om 95 ks gramipa 2,5 m širine,a da ne pričam druge usporedbe.



uz moje duzno postovanje ne dipr
ne kudi konja koga nisi jasio
 
Posljednje uređivanje:

SteveO

Član
Tu od
16 Velj 2007
Poruka
244
Dali netko ima upute i listu dijelova za Rau Cyclotiller CLW 30 rotodrljaču ? Broj nije bitan, samo da je taj CLW model, tj mislim da mi treba za taj model jer nema pločice.

Ako sam dobro skužio u reduktor kardana ide SAE 90 ulje a u rotodrljacu dolje za zupčanike se stavlja tekuća EP 0 mast ? Ili i tamo ide SAE 90 ili SAE 140 ulje ?
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Pišem provijerene informacije,ali baš me briga,znam da meni u dvorište neče uči,jel znam koliko su vrijedni,a kome pašu nek izvole.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Pa izvini ali tvoje informacije su iz druge ruke , ja imam rusa (kao i mnogi ovdje) i RD od 2,5 metra i mogu ti reći da to radi samo tako , da se ne lažemo rus nekad zna jako da zapjeva ako se naiđe na neko iznenađenje u zemlji ali da širiš dezinformacije kako je on nesposoban na kardanu , e to nemogu da ne osporim
Tebi ako je ružan ili se ne sviđa nemoj po tome da kvalifikuješ traktore , ni meni se ne sviđaju ovi novi ''plastični'' traktori pa opet nebih se upuštao sa u raspravu sa vlasnicima koji su zadovoljni njime
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Imam rd Leli 2.5 m klinovi sa MTZ-80 sam sa njima radil nikad nije falilo snage čak je na kardanu pucal osigurač ali rus nije nikad crkel pod njima mislim da imam najviše razloga ne voljeti rusa i nikad mi nije legel ali da je jak jak je ,(ne volim ga iz razloga kaj nemogu dobiti desetinu uloženog za njega )!!
 

SteveO

Član
Tu od
16 Velj 2007
Poruka
244
Kakvi su to kardani sa tim sarafom za osigurač ? Gdje se to moze nabavit i koja je cijena ?
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,913
Svoju rd lely 2,5m, klinovi, tjerao sa fendtom 55ks, islo je na knap, sad je tjeram sa fendtom 65ks bez problema.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,272
Moja rd je krenula u posao:
Prvi prohod treća spora, drugi prohod prvom dublje da se ljepše usitni
d0de0e91eab9084f6636b10e85b43e5e.jpg


fb22913371a2aa3e45232a3cf67c2462.jpg


Razlika izmedju prvog i drugog prohoda:
b9fadff77284f9639771ece612fd369b.jpg
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,356
Da to me i zanimalo, takav kardan ću i ja uzet.
Presmudil sam lamelu i spucala.
Vijek trajanja 10 godina, AMA talijanski.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Ja sam ovih dana polomio pola kile vijaka,uzeli smo dosta zemlje u zakup,i loše je izorano na uvratinama,pa kad RD zagrize u tvrdo,vijak puca kao staklo...
A te parcele su prepune špaga od bala,valjda su došle preko gnoja,užas živi,nakon svakog prohoda je trebalo čistiti noževe...
Mislim da su te špage kumovale i ovome,procurilo je momački...


imgurl

Ovako izgleda s gornje strane,jesam li u pravu kad mislim da se semering da izmijeniti bez raskopavanja čitave RD?


free upload
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Ja mislim da bi se dalo. Ulje če ti iscuriti to znaš i sam. Neznam kak je kod tebe ali meni iznad zubčanika na osovini ima zeger pa pogledaj da ne nabijaš bez veze.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Nagnuo sam ju već na jednu stranu,da se ulje preko noći ocijedi,a sutra će doći kolega koji će mi pomoći to raskopati,da mogu kupiti semering,i dalje u sjetvu...
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Gogo nemoj se puno sa time zamarati,ako bude i dalje curilo,kao što se meni desilo a isto sam stavio nove semeringe,stavi tot masti i ulja,i to ide bez brige,a ne curi.Jednostavno se kučišta potroše,i nemogu dihtati dobro.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Špaga je opet dobra kako je gadno kada namotaš bodljikavu žicu :mad::
 

Najnoviji postovi

Na vrh