• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotobrane / Rotodrljače

  • Temu pokrenuo IMT560
  • Datum prvog posta

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,218
Zato ja na svojoj gledam da to gore dobro operem uvijek i očistim.. i od 2008. kod mene i nikakvih problema :).
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Jeli ovo mascho rotofreza,ja sam na mojoj pokuso zamjeniti semering obzirom da je procurio(ma ulje tece ne curi) odvrno ovaj gornji poklopac i nista nisam vidio odvrno donji poklopaca i odzgo probo izbiti osovinu i nije islo,pa sam onda pomislio da ima i zeger unutra i nije mi se dalo sva rastavljati,vratio kako je i bilo,dosuo ulja i ubacio malo totmasti pa dok ide ide.Ja kazem dobro je dok curi znaci ima ulja unutra,"ne valja kad ne curi".
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,086
U maschia je gore matica ispod ležaja , nemože se izvaditi jedna osovina
Ustvari možda i može ako bi bio neki ključ da maticu odvije kroz gornju rupu.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Na amazoni je tzv kasetni semering tj semering u semeringu i nema oštećenja na osovini jer tu stoji(vrti se u sebi) ali bome košta skoro 300kn komad.U zupčanicima je hipenol 90 ali nema curenja,mast je dobra ali se polijepi okolo po stijenci i nema je tamo gdje je najviše treba.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Zato ja na svojoj gledam da to gore dobro operem uvijek i očistim.. i od 2008. kod mene i nikakvih problema :).

Nema se tu kaj prati i čistiti,jednostavno su te vražje špage valjda oštetile semering... Nakon jednog prolaza po njivi od 150m,jedva sam ih maknuo nožem i šarafcigerom.


Maschio je RD,budemo vidjeli kako se rasklapa,ako treba skinut ćemo cijeli gornji poklopac,pa da odmah vidimo što je unutra,makar nema luftova ni čudnih zvukova,samo tu curi,a stavio sam i polu tekuću mast Fuchs,i opet teče čim se malo zavrti,kad stoji,tad ne curi. Možda ne bi curilo da nema u njoj nekih 5 litara rabljenog ulja koje je brat natočio iz nekog razloga,zato je i tako crna ta smjesa. Skoro sam mu vrat zavrnuo.
 

terminator99

Aktivni član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
284
Nagnuo sam ju već na jednu stranu,da se ulje preko noći ocijedi,a sutra će doći kolega koji će mi pomoći to raskopati,da mogu kupiti semering,i dalje u sjetvu...

neces moc izvadit gornji lager kroz onaj mali poklopac.. moras ga razbit, al pazi da se ne razipa unutra... i treba ti onaj posebni kljuc za odvrtnut šaraf unutra koji drzi osovinu na zupcaniku, da bi ispala prema dolje.. zeznuto je kroz tu rupu.. meni je komad zice ove god isto to napravio...
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Mozda je vec negdje pisano na forum,,, koja je duzina novih klinova na RD, da vidim koliko su moji potroseni,
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
neces moc izvadit gornji lager kroz onaj mali poklopac.. moras ga razbit, al pazi da se ne razipa unutra... i treba ti onaj posebni kljuc za odvrtnut šaraf unutra koji drzi osovinu na zupcaniku, da bi ispala prema dolje.. zeznuto je kroz tu rupu.. meni je komad zice ove god isto to napravio...

Ma skinut ćemo hidrolift,trokut za kopčanje,getribu i cijeli poklopac,sve ću očistiti,promijeniti sve semeringe,staviti novo ulje i to je to. Već kad se radi,napravit će se kako spada...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,218
moja rd u akciji od prije par tjedana :)
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=lbbUXEVcjy8[/YT]
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Rotodrljača je rastavljena,sutra treba očistiti,i lagano se kreće u sastavljanje... Promijenit ćemo sve semeringe,i gornje lagere jer su u suhoj čašici,a s vremenom je došla voda ili kondenzacija unutra,pa su malo hrđavi,i malo se čuju.. Zupčanici,osovine i donji lageri su dobri,nema lufta i nema potrebe ništa mijenjati...


image url


upload img
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,218
Sad kad je sastavis znaces šta imaš :). Eh da su meni nozevi kao i kod tebe, moracu nove stavljati, tj. trebao sam sad za pripremu za kukuruz, ali odlučili smo da ćemo završiti s ovima, oni su 17-18 cm i to je više nego dovoljno za sjetvu kukuruza i žita.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Da,točno to... Puno posla za malu stvar,ali sad smo vidjeli kaj je unutra,mene je nekak cijeloi vrijeme bilo strah da nije što dirano ili vareno... Sad više nemam brige,preko zime ću ju pofarbati,staviti nove naljepnice i teraj...
Pa nisu ni moji noževi više tak dugački,oko 22cm su. Do kraja ove sezone je još puno posla,i tad ću ih zamijeniti jer će mi biti prekratki za krumpir...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,218
Znači da se i tvoji brzo troše?? Kod mene su od 2008. i napravila je nekih cca 150 rali..
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Troše se,ima svakakve zemlje,i svačeg u njoj... Možda nisu ni originalni,pa i to može biti razlog. Ne brinem se oko toga.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,218
Niti ja.. Ali bilo je tu priče po forumu da moraju puno drže trajati. Ali nemamo svi istu zemlju pa je tu velika razlika.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,339
Nebih se baš složio. Ali noževi su isti tak da nema veze to sa rd. A u težoj ih manje troši nego u pjesku.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,218
Kako to da ih više troši u pjesku?? Kod mene negdje ima i kamena i tako.. i na svaki grublji udarac noževi se troše dosta.

Jesi ti imao kakvih problema sa V&N? Ja moram svoju 230 mjenjati za 250 da mogu fino raditi sa proximom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh