• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotobrane / Rotodrljače

  • Temu pokrenuo IMT560
  • Datum prvog posta

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Vidit cemo sta ce izletit sad je sjetva obavljena pa pomalo u potragu pa cemo vidit ta ce izletit sta ce bit bolje ulozeno dobiveno al max cu ic do 2.5m!!
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
933
Jel tko probao sluziti zahvat na roto drljači znači smanjit broj glava i kućište suziti?
Znači 3metra suzit na 2 dali je to moguće i dali ima puno posla oko toga?
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
69-tka je opaki stroj, al bas da je u dobrom stanju nakon 3 m RD, nisam siguran.
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Traktor je ok on je prvi vlasnik i svjesno je išao u to mislim da je na njemu samo radio Bosch pumpu, kažem da se zetor dobrano patio al ima još puno života u njemu
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,272
Ja glasam za 230.. imam isto težu zemlju i 6245 ima punu kapu posla s njom. Ako je dobra zemlja i idem plice, onda ide 4 sporom. Sve ostalo 3 spora, pa negdje čak i druga. Ove godine su mi nozevi na 18 cm i kad sam ju spustio do kraja u drugom prolazu za krumpir prvom sporom je jedva išao sa full gasom. Tako da ovisi.. Ima kod mene jedan i sa Z7211 radi sa 2.5 rd i ide to. I slobodno uzmi packer valjak Zetor to mora nositi kao metak :).
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Evo jedan stari, a odličan stroj, vjerujem da može sahranit večinu ovih novih razvikanih :)

MASCHIO HD 2500













12 rotora, 2,5m, cjevasti valjak, rotodrljača je baš pogođena i radi kao sat, djevojkin stric več godinama rada s njom i Z6911, malo smo ju upregli za Same, ide kao pjesma :)

 

Perhan

Član
Tu od
18 Lis 2011
Poruka
183
Da li bi Fiat F110 mogao da tjera 3 m rotodrljacu? Ili bi bilo bolje 2,5? Zemlja je srednje teska i laka (80-90 ks vuce 3x35 cm plug na oko 25-27 cm dubine).
Koristila bi se za plitku obradu, ne bavim se povrtlarstvom.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Ako je zemlja tako laka onda može. A velika je razlika između 2.5 i 3 m. Ja sam 2.5m tjerao sa 70 i 80ks,ali za tri metra je kod nas 120ks minimum. Tek kolega sa 150ks radi s 3m kako hoće,i kad hoće.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
150ks bi morao vuč i 4m..

Ako je priprema za krumpir,ide se dublje i sporije 2-3km/h,tu traktor ima snage..
Ako je za kukuruz ide se pliče i brže 5-6km/h,opet bi 150ks morao imat snagu za 4m..

Za ostale jurnjave po zemlji RD nije..
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Mogao bi ju vući,i onda moliti Boga da svaki put uvjeti budu idealni,a u suprotnom samo militi po zemlji ko mrav.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Aha,tak dugo dok ne dođete na uništene državne table,ili loše obrađene privatne parcele,ili u naše "bereke" pod šumom sa tih 110ks... Onda bi me se sjetili.
 

Najnoviji postovi

Na vrh