• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotobrane / Rotodrljače

  • Temu pokrenuo IMT560
  • Datum prvog posta

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Točno je,pijesak je abrazivan,i prije pojede materijal nego ilovača,na primjer.
 

lola

Član
Tu od
16 Pro 2010
Poruka
82
dobar dan, da li je netko u zadnje vrijeme popravljao rotodrljače, znači zamjena ležaja ,semeringa pokoja osovina i takve stvari. Zanima me koliko bi to sve koštalo otprilike
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,857
Mene je koštalo oko 1000 eura ali sam ležaje nabavio na crno. SKF ili FAG donji ležaj je bio oko 200 kn u trgovini. Novi klinovi oko 2000 kn. Skoro pola osovina radnih tjela i isto toliko srca zubčanika 3500-4000 kn ( neznam točno). Semeringe se isto nesječam cijene. Gogo je neki dan sve to raskopal pa če on točnije znati.
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Imam sigmu 2.50 m. Otisao mi je lezaj na cjevastom valjku i pojeo kuciste. Jel ima gdje novo kuciste za kupit?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Mene je koštalo oko 1000 eura ali sam ležaje nabavio na crno. SKF ili FAG donji ležaj je bio oko 200 kn u trgovini. Novi klinovi oko 2000 kn. Skoro pola osovina radnih tjela i isto toliko srca zubčanika 3500-4000 kn ( neznam točno). Semeringe se isto nesječam cijene. Gogo je neki dan sve to raskopal pa če on točnije znati.

Neke dijelove smo kupili,neke još ne,pa ne znam koliko će koštati,našao sam komplet gornjih ležajeva 9 komada,i semeringa 10 komada,za 800kn,ali semerinzi nisu nešto,jer nemaju željezni prsten. Uglavnom,kad je već raskopana,promijenit ćemo sve semeringe,sve gornje i donje lagere,i jedan lager i semering na getribi. Neke dijelove ima majstor,neke ćemo kupiti. Zupčanici i osovine nemaju znakove potrošenosti,moguče da su bili mijenjani,sve je kao novo,a donje lagere ćemo zamijeniti preventivno. Ulje je dosta velika stavka,treba ga nekih 35 litara... Sutra će najvjerojatnije biti gotovo,pa ću znati cijenu.

Ovo je bilo slikano prekjučer,kod pranja...


free image host


photo sharing websites


screen grab
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,272
Sad barem znaš šta se nalazi unutra hehehh. Meni na mojoj pusti par kapi ulja iz getribe na čep.. Jel to možda kao ako se zagrije da izađe višak ulja ili šta?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Ako čep ima rupicu,onda izbaci višak ulja,ali ne smije stalno curiti...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,272
A mislim da onda ima rupicu. Ne curi to stalno, vec ove godine prvi put kad sam krenuo raditi s njom malo je onako par kapi zamastilo getribu odozgo.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
RD je sklopljena,i radi noćne smjene dva-tri dana...
Samo nisam stigao namontirati hidrolift,dolje je išao u komadu,ali gore mora u dijelovima,težak je ko vrag.


free picture upload


gifs upload

Gornji i donji lageri,semerinzi,ulje,mast i ruke,5000kn.
Zanimljivo je da je majstor koji RD nije vidio u životu skužio da nešto nije u redu s korakom zupčanika i položajem noževa,te da previše noževa hvata zemlju odjedanput,pa su to presložili,i sad puno lakše ide,bar na prvu. Na redu su bile mekane zemlje,ali sam prošao nekoliko tragova na parceli na kojoj nije išlo brzo,sad ide 7km/h bez brige... Vidjet ćemo na ostalim tvrdim parcelama...
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,857
Ima u ovoj temi shema položaja radnih tjela. Moraču svoju ove zime presložiti. Za sad nemam nekih problema da ju nemre goniti pa da vidim baš kako će ju onda tjerati. Nadam se još lakše. I zanima me koliko se poderala u ovih par godina i ulje promjeniti.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Ja sam uzel zdravo za gotovo da to tak ide,a u biti je netko krivo složil RD,jer je najvjerojatnije bila već reparirana,za te godine ne mogu biti zupčanici i osovine u tak dobrom stanju...
Moji obadva Zetora su znala pošteno hrzati pod njom kad se radi duboko i fino,a gdje je normalna zemlja,išlo je dobro...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,109
Meni danas jedna krajnja glava obletila na osovini , stavio sam drugu glavu da se prenesem do kraja sjetve , moraću da uradim jedan pošten remont , zaslužila je. :(y):
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ekipa kolko sirine rotodrljacu uzet za zetora 7045 zemlja je dosta teska za obradu ilovacna i u brdobitom sam kraju??
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Uzmi 2.30 ako ju možeš naći,baš zbog brda,ako ne,ići će i sa 2,5m,imaš dosta brzina,pa i ako ideš malo sporije,opet si gotov u jednom prohodu,a ne kao s tanjuračom... 7054 nije puno slabiji od 6340,ja nemam brda,ali imam tešku zemlju,i duboku obradu,pa je išlo fino...
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja bas za kukuruz i zitarice nemoram imat jako duboku obradu trazio sam malo neke 225cm al ih nema sve su vecinom 2.5m i 3m a malo mi je da mu 2.5m nebude previse a valjak mi nije bitan mozda bolje prazni radi transporta po brdima!!
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
2,5m trebalo bi mu biti ok, I kasnije ako kupis veći traktor nemoras mjenjat RD, moj prijatelj je teral sa zetorom 6911 RD 3m sa paker valjkom dosta godina, bilo mu je teško i išao sporije ali je ipak radio jer druge nije imao, RD je prodana a traktor još uvijek ide!!!......
 
Na vrh