• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotobrane / Rotodrljače

  • Temu pokrenuo IMT560
  • Datum prvog posta

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
kad je vec rasprava krenula u tom smjeru,ja budem isto svoj glas dal kuboti. ako bude malo srece,mozda stigne jedna od stotinjak ks u dvoriste!

@mali plavi-deutz nije nikakav posebno mali pottrošač. voli i on srknuti. (govorim o deutzima od 100ks pa nadalje.)

pa kaj bi ti...ajd pored njega usporedi JD iste konjaže pa buš videl da bu JD duplo više potrošil...opče je poznato da nekad amere nije bilo briga kolko troši goriva jer ima ga...al pa mora i on iči na nekaj..al to kaj i troši to je relativno malo...
evo ti za usporedbu kolko koji troši http://www.tractordata.com/farm-tractors/005/0/0/5003-john-deere-4240s-engine.html
i deutz http://www.tractordata.com/farm-tractors/002/2/0/2201-deutz-d-13006-engine.html

ja dalje nejdem u tu raspravu jer ne želim bezveze prljat temu...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ma ne,necu se ni ja svađat. jd jest potrošač,to svi znaju,samo sam ja od puno vlasnika deutza cuo da je po pitanju potrošnje sasvim prosječan,ništa posebno.
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
pa kaj bi ti...ajd pored njega usporedi JD iste konjaže pa buš videl da bu JD duplo više potrošil...opče je poznato da nekad amere nije bilo briga kolko troši goriva jer ima ga...al pa mora i on iči na nekaj..al to kaj i troši to je relativno malo...
evo ti za usporedbu kolko koji troši http://www.tractordata.com/farm-tractors/005/0/0/5003-john-deere-4240s-engine.html
i deutz http://www.tractordata.com/farm-tractors/002/2/0/2201-deutz-d-13006-engine.html

ja dalje nejdem u tu raspravu jer ne želim bezveze prljat temu...

Bravo pametnjakoviću, to litre što pišu to je kubikaža motora, i bolje je 7.6 motor od 5.9, više kubika na jednako konja je izdržljiviji traktor.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Decki pa svaki traktor kojem prikopcis velike pluge ili RD ce duplo vise trosit od laganijeg rada i sve se svodi na opterecenje i tezinu koju vuce,al naravno da ce vise posrknut traktor kaj ima vecu kubikayu ili puno konja jer treba sve te silne konje nahranit.
@mali plavi dobro ti je toma rekel to kaj pise nije potrosnja nego radna zapremina motora a mjeri se prostor u cilindru hod klipa od donje mrtve tocke do gornje mrtve tocke.
Kompresijski prostor znaci kompresijska zapremina je prostor kad je klip u gmt,prostor iznad.
Znaci radna zapremina ovisi o promjeru klipa,cilindra i duljini hoda klipa znaci o velicini koljena radilice.
Zetor i dajc nisu veliki potrosaci s obzirom koliko mogucnosti daju u radu i raspored same tezine i prjenos odnosno redukcija prjenosa na kardan i kotace kaj je u ovom slucaju bitno za rad s RD.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ma znam ja kak se mjeri kubikaža..jednostavno sam slučajno pobrkal pojmove jer iza piše L pa zato...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da taj radni obujam se jos mjeri u litrama ubiti to je ispravan naziv.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Decki ovo je tema o RD a ne o potrosnji i kubikima motora!!
 

fendonja

Član
Tu od
11 Pro 2010
Poruka
327
Jao :/ oficir i mali plavi iskvarili ovaj forum totalno. Trebali bi se moderatori pozabaviti ovom dvojicom.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Jao :/ oficir i mali plavi iskvarili ovaj forum totalno. Trebali bi se moderatori pozabaviti ovom dvojicom.

Kaj velis ferdonja jesu to neki modeli RD? Ne kuzim kaj su ti iskvarene ili iskrivljene daj malo pojasni pa da ti se pomogne!:^):
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
2.5m ti je dovoljno za tvoj traktor jer 3m bi ti bilo previše. Radio sam sa istom takvom rotodrljačom i lagano se tjera i lagana za nosit.
 
Tu od
6 Tra 2012
Poruka
36
2.5m ti je dovoljno za tvoj traktor jer 3m bi ti bilo previše. Radio sam sa istom takvom rotodrljačom i lagano se tjera i lagana za nosit.

Mogo bi i 3 ali bez hidrolifta jer bi mu sa sijjacicom bilo tesko za nosit, bolje 2.5 ic ce malo brze i traktor nece biti opterecen
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
rotodrljača oprana i spremna za jesen , sijačica potkapčena , noževi su se več dosta poderali ,sad su dvije sezone gore , nekih 150 rali zrotirali...
inače rotodljačom prezadovoljan , bez ikakvih kvarova u sad 5 godina što ju imam...a bilo je tu več svakakvih situacija , po grudama suhim zapečenim , ma katastrofa ...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,213
rotodrljača oprana i spremna za jesen , sijačica potkapčena , noževi su se več dosta poderali ,sad su dvije sezone gore , nekih 150 rali zrotirali...
inače rotodljačom prezadovoljan , bez ikakvih kvarova u sad 5 godina što ju imam...a bilo je tu več svakakvih situacija , po grudama suhim zapečenim , ma katastrofa ...

Takvi su slični noževi i kod mene isto bih trebao zamijeniti, a u 6 godina je napravila oko 180 rali.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
ma te noževe još netreba mjenjati , još budu išli 2-3 sezone...:icon_smile:
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
ne znam za frezu, al govore da se lakše pogoni nego rotodrljača, inače kolega Belec7340, vozi sa 80ks 2.5 rotodrljaču i sijačicu, ako je neki lakši traktor u pitanuju može bit problem nošenje.
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
861
ne znam za frezu, al govore da se lakše pogoni nego rotodrljača, inače kolega Belec7340, vozi sa 80ks 2.5 rotodrljaču i sijačicu, ako je neki lakši traktor u pitanuju može bit problem nošenje.

U pitanju je Fiat 80-90 sa 6 utega naprijed.Kakav traktor ima kolega?
 

Najnoviji postovi

Na vrh