• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotobrane / Rotodrljače

  • Temu pokrenuo IMT560
  • Datum prvog posta

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
ma ići će to,ako je traktor u dobrom stanju, snaga neće bit problem, osim ako ta Howard freza nije jako teška, ali mislim da nije, ma javit će se još netko sa foruma i reći mišljenje, kolega ima zetora 7340 sa prednjim utovarivačem.
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
861
ma ići će to,ako je traktor u dobrom stanju, snaga neće bit problem, osim ako ta Howard freza nije jako teška, ali mislim da nije, ma javit će se još netko sa foruma i reći mišljenje, kolega ima zetora 7340 sa prednjim utovarivačem.

Ova freza bi vjerojatno išla,ali bi radije kombinaciju RD+sijačica,samo ne znam da li bi ta komb. od 2,5m bila preteška.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Imas rotodrljace sa obicnim cjevastim valjkom,koji je cca 200kg laksi od packer valjka. Takvu kombinaciju ima matija case i nosi ju bez greske sa caseom bez utega.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Sada sam gledo na konedati da od soony-ja fiat ima 3640kg i jos plus njegovih 6utega od cca 40kg svaki to je nekih 3900kg a od matije case je 5040kg
al nevjerujem da bi bilo problema u kombinaciji rd+sijacica,jer jedan forumas nosi kombinaciju 2.5m sa hurlijem xa86 koji je za 1t laksi od fiata

evo i video od te kombinacije,nadam se da se forumas neljuti sta sam mu ukrao video
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=Cofv6Nw0Rx0[/YT]
 
Posljednje uređivanje:

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=yYDdLNPw200[/YT]

evo i mog videa onda , još iz 2011 godine...to je bila prva sijetva u kombinaciji kad smo složili
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,212
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=yYDdLNPw200[/YT]

evo i mog videa onda , još iz 2011 godine...to je bila prva sijetva u kombinaciji kad smo složili

Jel moraš pri svakom okretanju gasiti kardan i dizati hidrolift? Ne znam da li bih to mogao nositi s proximom jer većina mojih parcela je u brdu.... Proxima je teška 4 t ali sigurno bih morao imati sve tegove napred (500 kg) ili prednji utovarivač....
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Jel moraš pri svakom okretanju gasiti kardan i dizati hidrolift? Ne znam da li bih to mogao nositi s proximom jer većina mojih parcela je u brdu.... Proxima je teška 4 t ali sigurno bih morao imati sve tegove napred (500 kg) ili prednji utovarivač....


ja sam isto mislio da su problem brijegovi!
ali nije tak, najveći problem su jarci i neravan teren za okretanje!
jednom kad spustiš kombinaciju i uključiš prednju vuči ideš kam oćeš...
500 kg je definitvno previše!
ja ovog ljeta radim 300, 350 kg uteg naprijed i to je sasvim dosta za moju kombinaciju!

JD 5820 radi sa roto+sijačica (naravo, lakša rotobrana-ne paker valjak) i 300 kg uteg bez brige!!

evo moj kum bude ove jeseni teral sa 5100R Vogel&Noot-icu sa sijačicom...bude to išlo!zasad ima 300 kg utega, ak bu trebalo stiže novih 100 kg!

ak ne nađemo sijačicu, bude teral moju, a ako nađemo teramo skupa!
pa da ga končno uvjerim da je bzvz kupil JD-a kd Zeko radi ko i JD!


evo, ove zime stigla nova Vogel&Noot-ica...
istu sam pustio ovog proljeća u rad, JD-ju vrti na 540E na nekih 1500 rpm i cca. 6 km/h


 
Tu od
6 Tra 2012
Poruka
36
ja sam isto mislio da su problem brijegovi!
ali nije tak, najveći problem su jarci i neravan teren za okretanje!
jednom kad spustiš kombinaciju i uključiš prednju vuči ideš kam oćeš...
500 kg je definitvno previše!
ja ovog ljeta radim 300, 350 kg uteg naprijed i to je sasvim dosta za moju kombinaciju!

JD 5820 radi sa roto+sijačica (naravo, lakša rotobrana-ne paker valjak) i 300 kg uteg bez brige!!

evo moj kum bude ove jeseni teral sa 5100R Vogel&Noot-icu sa sijačicom...bude to išlo!zasad ima 300 kg utega, ak bu trebalo stiže novih 100 kg!

ak ne nađemo sijačicu, bude teral moju, a ako nađemo teramo skupa!
pa da ga končno uvjerim da je bzvz kupil JD-a kd Zeko radi ko i JD!


evo, ove zime stigla nova Vogel&Noot-ica...
istu sam pustio ovog proljeća u rad, JD-ju vrti na 540E na nekih 1500 rpm i cca. 6 km/h


[/QUOTE
Kolikog je zahvata ova rotodrljaca na slikama (vogel noot)
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,212
Ja kad bih radio sa kombinacijom onda bih morao uzeti rotodrljaču 2.5m sa cjevastim valjkom i neku sijačicu(najverovatnije amazone). Ali otom potom ide i zasad dobro ovako.

@belec: koliko dođe ova rotodrljača sa hidroliftom, koliko je teška?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,811
Očeš kupiti ? RD pegoraro RS 250 generalno obnovljena lani. Novi klinovi nove osovine i srca zupčanika rađena u hitneru. Ležajevi SKF i FAG i cjevasti valjak. Do sad napravila 60 rali. Šta kažeš ? Zaboravi sam ima i mehanički lift a nismo si niti daleko baš, a more i zamjena za 220 ako je dobra barem donekle kao moja
 
Posljednje uređivanje:

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,212
Očeš kupiti ? RD pegoraro RS 250 generalno obnovljena lani. Novi klinovi nove osovine i srca zupčanika rađena u hitneru. Ležajevi SKF i FAG i cjevasti valjak. Do sad napravila 60 rali. Šta kažeš ? Zaboravi sam ima i mehanički lift a nismo si niti daleko baš, a more i zamjena za 220 ako je dobra barem donekle kao moja

Ne bih iz tog razloga što samo gledam i razmatram malo, a i za sad mi ide dobro ovako. Ja sve strojeve kupujem nove tako da ako bih išao na kombinaciju uzeo bih novu rd maschio 2.5m sa cjevastim valjkom i hidroliftom, a morao bi uzimati i sijačicu tako da mi je to prevelika investicija za sad....
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,811
Ma dobro. Samo pitam. Bez ljutnje. I meni je žao prodati ali malo mi je prevelika za moj ilovak. Sahraniću zeku. Bilo bi najbolje 220 ali tada mi je to bilo najbolje privremeno rješenje
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,212
Ma dobro. Samo pitam. Bez ljutnje. I meni je žao prodati ali malo mi je prevelika za moj ilovak. Sahraniću zeku. Bilo bi najbolje 220 ali tada mi je to bilo najbolje privremeno rješenje

Nemam se zasto ljutiti. Stavi sliku svoje rotodrljace.... Ja sam svoju tjerao sa Zetorom 6245, a ona je maschio 2.30m i nije mu bas bilo lako. Radio je s njom 5 godina (3 sporohodnom) i onda je bila generalka motora , ali je i malcirao, tjerao rolo balirku,itd i onda ga je zamijenio proxima 90 u tim poslovima.

Samo brzinu sporije tjeraj jak je Zeko na kardanu... kojom brzinom ides?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,811
Nemam se zasto ljutiti. Stavi sliku svoje rotodrljace.... Ja sam svoju tjerao sa Zetorom 6245, a ona je maschio 2.30m i nije mu bas bilo lako. Radio je s njom 5 godina (3 sporohodnom) i onda je bila generalka motora , ali je i malcirao, tjerao rolo balirku,itd i onda ga je zamijenio proxima 90 u tim poslovima.

Samo brzinu sporije tjeraj jak je Zeko na kardanu... kojom brzinom ides?

Ma nemogu staviti slike, neznam gdje grješim. pokušavam več par dana. Mojem je RD najteži posao a balirka je mala. Tjeram ga 4 spora a samo ponekad 3 spora. Ove sam godine malo pogrješio. Trebao sam proči tanjuračom jedan trag pa onda sa RD . Tosam napravo zadnjih 10 rali kod sebe i šogora i sasvim drukčije pjeva. za ubuduče ću znati. bolje i tako nego ga slomiti za par godina.
 
H

hektar

Guest
Dečki molio bih za savjet..

Kupujem novu rotodrljaču 3 metra i dvoumim se između Amazone KE 3000 Special (cijena 8 400 eura) i Alpego RE 3000. ( cijena 8770 eura )

Što mi preporučate ?

Hvala
 

Najnoviji postovi

Na vrh