• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotobrane / Rotodrljače

  • Temu pokrenuo IMT560
  • Datum prvog posta

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
ja bih ti preporučio Amazone, samo ne znam zašto je Alpego skuplji, da li znaš možda cijenu za Lemken od 3 metra.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,337
Ja bih od navedenih preporučio Amazone ili Lemken ako se radi puno zemlje.
Maschio bi mi bila treći izbor. Vogel Noot je dobra, kod mene već osmu godinu radi bez problema,
ali nebih je preporučio ako se radi puno zemlje zbog brzog trošenja noževa.
Jedino ako su manganski onda nemaš brige.
 
H

hektar

Guest
Ja bih od navedenih preporučio Amazone ili Lemken ako se radi puno zemlje.
Maschio bi mi bila treći izbor. Vogel Noot je dobra, kod mene već osmu godinu radi bez problema,
ali nebih je preporučio ako se radi puno zemlje zbog brzog trošenja noževa.
Jedino ako su manganski onda nemaš brige.

znači tako. Radilo bi se oko 70 hektara. Naginjem prema Amazoni ali odlučiti ću idući tjedan. hvala svima na savjetima
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
moj izbor bi bio lemken ili amazone, može i vogel noot ali arterra jer je ona malo jači model, a maschio mi ne ulijeva neko veliko povjerenje, ima kod mene jedan čovjek malčer i nije baš nešto kvalitetan.
znači radiš 70 hektara što i nije baš malo, nju će pogoniti traktor od 120ks i ako dogodine kupuješ drugi traktor, onda će se možda površina i povećavati,
ako imaš novaca onda bolje da kupiš kvalitetniju jer će i duže trajati.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Dečki molio bih za savjet..

Kupujem novu rotodrljaču 3 metra i dvoumim se između Amazone KE 3000 Special (cijena 8 400 eura) i Alpego RE 3000. ( cijena 8770 eura )

Što mi preporučate ?

Hvala
Moj glas ide za Amazone...Taj model KE 3000,za koju snagu traktora se preporuča??.Dal je to slabiji ili jači model rotodrljače?

Nebi bilo loše pogledat Maschio Dominator..
 
H

hektar

Guest
Moj glas ide za Amazone...Taj model KE 3000,za koju snagu traktora se preporuča??.Dal je to slabiji ili jači model rotodrljače?

Nebi bilo loše pogledat Maschio Dominator..

Ta cijena koju sam naveo je za Amazone KE 3000 Special ( za traktore do 140/150 KS).

A ima i varijanta KE 3000 Super koja je za traktore do 180 KS.

Pogledat ću svakako i ovaj Dominator. Nekako razmišljam ovako: drljaču koju namjeravam kupiti pogoniti će traktor max 130 KS. zašto onda opterećivati traktor s nepotrebnom glomaznošću drljače koja je namjenjena za traktore do 180 KS ? ili krivo razmišljam ? :D

Što je bolje na 3 metra drljaču 20 noževa ili 24 noža ? Amazone ke 3000 ima 20 noževa, a ostale maschio, alpego imaju 24. Navodno da ove s 20 noževa imaju veću protočnost mase te da se lakše vuče. Sad kaj je od toga točno ne znam :D
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

nikola96

Član
Tu od
18 Lip 2013
Poruka
96
Evo tiče se rotobrana pa reko da tu pitam,, koja je razlika između rotobrane i freza koja je razlika, kvaliteta pripreme tla uglavnom što je bolje i što je lakše za tjerati traktoru ?
 
D

dragan82

Guest
Razlika je u tome sto frezom se nemoze spremiti za kukuruz i psenicu , a Roto Branom moze , zato sto je za Roto Branu potreban slabiji traktor u odnosu na frezu.
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
Razlika je u tome sto frezom se nemoze spremiti za kukuruz i psenicu , a Roto Branom moze , zato sto je za Roto Branu potreban slabiji traktor u odnosu na frezu.

otkud tebi takve informacije
 
D

dragan82

Guest
Sta tu nije ispravno ? Evo slika svih tih masina . Freza sa zubima pod uglom od 90° , i 45° , Roto Brana i Roto Tiler.


 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
@dragan82
Jesi ti kad radio sa tim priključcima ili si ih viđao samo ovako na slikama?
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Evo tiče se rotobrana pa reko da tu pitam,, koja je razlika između rotobrane i freza koja je razlika, kvaliteta pripreme tla uglavnom što je bolje i što je lakše za tjerati traktoru ?

Radim s oba dva stroja pa evo: Freza je lakša, traktor je lakše vuče, s obzirom na to da ona u radu sama tjera traktor prema napred, Jako usitni tlo, što zna biti problem s potkoricom (a ja do sad nisam imao taj problem) večina ih nema valjak pa ti nje zemlja idealno poravnana, i teže je podesiti dubinu rada. Preporučuje se kod uzgoja povrča. Roto drljača je teža, više muči traktor, al ljepše pripremiš tlo za sjetvu posebno žitarica. Lako podesiš dubinu rada..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Najteže je za tjerati rototiler, recimo fendt 716 tjera rotobranu od 4m, ali rototiler 2.7-3m tek toliko da mu pokrije trag i dovoljno mu je.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,811
Ako se dobro sjecam netko je u ovoj temi napisao davno da bolji stroj od rotobrane za pripremu zemlje jos nije izmisljen. Povjerovao sam mu. Kupio ju i uvjerio se. Netko drugi mozda misli drukcije ali to je njegovo pravo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh