• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rovokopač za traktor - samogradnja

MF158

Član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
235
@Zjockoo rovokopač zasad izgleda odlično,nego pojačaj noge na dizalici dok nije kasno!!
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
prelistal sam cijelu temu i samo reči SVAKA ČAST kolega:icon_pray::icon_pray::icon_pray:

rusinu bi bome dobrano poveza,a ruka je odlično konstruirana,a i odrađena kolko sam do sad vidio po slikama..nego mogel bi ja doci kod tebe na poduku o varenju hehe
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
MF158 - noge su napravljene iz debelostjene cijevi (6 mm stjenka) D presjeka i još nije sve završeno. Hvala na brizi, bit će dodatno pojačane.
hahaha, pa ako ti ne ide varenje uvijek možeš naći dobrih savjeta na youtube-u :)
 

MF158

Član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
235
MF158 - noge su napravljene iz debelostjene cijevi (6 mm stjenka) D presjeka i još nije sve završeno. Hvala na brizi, bit će dodatno pojačane.
hahaha, pa ako ti ne ide varenje uvijek možeš naći dobrih savjeta na youtube-u :)

Varenje nije problem jer mi je to starom zanimenje preko 20g u HŠ,nego mi smo napravili noge od cjevi 5x5cm stjenke od 2mm pa su se smotale kad smo dizali fiat motor od 100ks
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Varenje nije problem jer mi je to starom zanimenje preko 20g u HŠ,nego mi smo napravili noge od cjevi 5x5cm stjenke od 2mm pa su se smotale kad smo dizali fiat motor od 100ks

Naravno da su se smotale, to su slabe cijevi. stjenka od 2 mm ne može izdržati takva opterećenja.
Ovo za varenje sam odgovorio na pitanje "malog plavog"
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ma gledal sam malo po you tubeu i stvarno nije teško naučiti,samo je treba imati gdje učiti,jer kod nas ss slabo vari..
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
ma gledal sam malo po you tubeu i stvarno nije teško naučiti,samo je treba imati gdje učiti,jer kod nas ss slabo vari..

Na gospodarstvu se uvijek nađe nešto za popravljanje, pa samo navali :)
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Posao se nastavlja... Počeo sam raditi korpe i glavnu ruku rovokopača, pa evo kako to ide...

2ngqzgz.jpg


rawa5t.jpg


10z0h2t.jpg


2ew0evl.jpg


9gkfw3.jpg


2hnqhx5.jpg
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
sta reci, ti bas hoces da sve bude djelo tvojih ruku, cak ni korpu neces tvornicku, osim ako nije jeftinije da je sam radis, ili je opet u pitanju da tvornicka nedgoara po tvojim zahtjevima
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
sta reci, ti bas hoces da sve bude djelo tvojih ruku, cak ni korpu neces tvornicku, osim ako nije jeftinije da je sam radis, ili je opet u pitanju da tvornicka nedgoara po tvojim zahtjevima

:) sve po principu "razmisli i uradi sam"
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Sve je odradeno tip top nema kaj ko tvornicko.
Kaj si sav materijal kupoval nov?
Koliko dode jedan zub za korpu vecu?
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Sve je odradeno tip top nema kaj ko tvornicko.
Kaj si sav materijal kupoval nov?
Koliko dode jedan zub za korpu vecu?

Hvala. Nije baš sve iz novih tabli; tj. tehnički gledano jest, samo što su bili izresci umjesto cijelih velikih tabli. Zube za korpe imaš na njuškalu pa sad kako se uspiješ dogovoriti, ali cca 75 kn srednji i duplo više bočni
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Posao se nastavlja... Počeo sam raditi korpe i glavnu ruku rovokopača, pa evo kako to ide...

[

Strah me je i pomisliti koliko je tu zavarivanja, ali svaaaka čast :icon_super:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Zavarivanje je najmanji problem :). Priprema za to je puuno veći posao. Kada se pripreme svi dijelovi, očiste, pobruse, rolaju, savinu, izmjere kutevi, kad se sve pričvrsti i kada je točno na mjestu tada je zavarivanje čisti gušt.
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
423
Netreba nudit to će Kinezi skinut s foruma i evo novog čing-ćanga .
 
Na vrh