• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rovokopač za traktor - samogradnja

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Napravio sam hidro-prst, danas dovršio dijelove za cilindre za rotaciju krana, pa ću do kraja tjedna sve to stavit gore. Stabilizatori su isto gotovi...i stigle su hidraulične cijevi za instalaciju. Problem je što imam jako malo slobodnog vremena pa to ide polako...nadam se da će slijedeći tjedan ubrzati.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Evo nastavak...

2lxhsnt.jpg


v6ne47.jpg


291ng3p.jpg


2uh1cw8.jpg


farmtl.jpg


2rcv5z7.jpg
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Jel postoji sistem da ide 180 stupnjeva samo s jednim cilindrom? (ne računamo zubnu letvu)
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Jel postoji sistem da ide 180 stupnjeva samo s jednim cilindrom? (ne računamo zubnu letvu)

Postoji i u pocetku sam namjeravao napraviti na taj nacin, ali sam odustao jer treba dosta mjesta za izvesti poluge za prijenos. Moze se napraviti kao prijenos gibanja na korpu rovokopaca jer tamo isto dobijes kut od oko 180 bez vecih problema. Drugi nacin je kao na C.Pesciju sa zupcanikom na okretistu i s polukruznom zupcastom plocom. Najveci problem zubne letve je dok zubi dobiju malo lufta cijela ruka odmah jako ima lufta.
Ovo sto sam napravio je najtezi nacin, ali i najbolji jer nema lufta, samo je dosta komplicirano za projektirati tj.naci pravilan omjer izmedju tocke rotacije i kopcanja cilindara da bi kruznice gibanja u svakom trenutku bile upisane jedna u drugu jer ako izadju to znaci da u tom trenutku oba cilindra moraju izlaziti van sto nije moguce zato jer su unakrsno spojeni i uvijek jedan izlazi dok drugi ulazi
 

fordson

Član
Tu od
16 Kol 2011
Poruka
113
gledam malo slike i stvarno se divim, za to treba imati znanja i volje.
samo naprijed..!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Zjocko bi bil odličan glavni inžinjer u proizvodnji JCB-a :)
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Odlično urađeno, nemam riječi, gledam i divim se, svaka čast!!
Volio bi da si snimao video kako je sve rađeno. :)

Možeš li mi reći šta je ovo na slici i čemu inače služi.
Liči mi kao na nekakvu "hvataljku" al nemam predstavu kako to radi, gdje se nalazi i čemu služi?? :icon_scratch: :icon_scratch:
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Da sam snimao kako je rađeno bio bi to jedan stvarno preeedugi video....
To je hidro-prst, za hvatanje stvari koje ne možeš zahvatiti samo korpom kao npr.panj kojega iskopaš ili ako nešto rušiš onda komadi betona i slično. Kao što je očito, nalazi se na ruci s unutarnje strane nasuprot korpe.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
A nasuprot korpe, znači!!
E.. sad mi je jasno, kako radi i čemu služi... Nisam to do sada viđao niti na skipu niti na bageru, prvi put to vidim al moram reći da je odlična stvar.

Za video sam mislio na kratke inserte, par njih sa projektovanja i crtanja, par sa rezanja, brušenja, bušenja, tokarenja, glodanja... Par sa sklapanja...
Mogao bi onda taj video poslati za onu emisiju... mislim da se zove: "How they work?". :icon_super:
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Kada sve zavrsim stavit cu video u radu i mozda kakav slideshow od pocetka do kraja. Mislim da je to sasvim dovoljno...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ovaj hidro prst skupa s cilindrom si trebao sakriti u ruku , hihi.
Ne traži smisleni razlog protiv jer ga nema
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Ovaj hidro prst skupa s cilindrom si trebao sakriti u ruku , hihi.
Ne traži smisleni razlog protiv jer ga nema

Naravno da ima; oslabio bi ruku bezveze. Nece nicemu smetat ovdje gdje jest :p
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ajde , ajde , i sam znaš da si to debelo predimenzionirao ..
Bočne stranice nose , ah tvrd si orah pa se ne isplati trošiti tipkovnicu .
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Ajde , ajde , i sam znaš da si to debelo predimenzionirao ..
Bočne stranice nose , ah tvrd si orah pa se ne isplati trošiti tipkovnicu .

Da nema donje stranice ruka bi se savinula. Prouči malo literaturu iz mehanike i fizike. Nisam ja nikakav tvrd orah nego kada nešto sa sigurnošću znam onda branim taj stav. Bočne stranice su od lima 6 mm ST52.3. To je jako tanko za takav stroj i za ta opterećenja. Jedino riješenje za još tanji lim bio bi visokokvalitetni Weldox ili Domex materijal, ali za njega nisam imao niti nisam želio trošiti novac jer je cca 18 kn/kg, a to je previše za ovaj stroj.
Kad smo već kod toga mislim da si ti puno tvrđi orah... :p
 
Na vrh