• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sakupljači sijena

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
ma kakvo uvrtanje , radi skoro kao balerina , neznam još dok probam u travi onda tek mogu dati realnu ocjenu

iščeprkam :mrgreen: pa ja sam maher za takva nalaženja mašinica koje niko nema , malo para a radi radnju kao velika :D
 

joža

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
247
Prijatelju daj reci jel taj strojček može i razbacivat (okretat) sjeno ili je to samo za skupljanje?
 
V

vedo

Guest
Trakasti prevrtač/sakupljač sijena UTO 2050,kojeg tjera IMT 560 :weedman:



 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
592
To je 2 m širine? Nije li to malo ne ekonomično tjerati sa tim traktorom (koji slovi za gutača nafte).
Koja je to marka prevrtača, nikad čuo za marku UTO?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Prijatelju daj reci jel taj strojček može i razbacivat (okretat) sjeno ili je to samo za skupljanje?

e to neznam dok ne probam , mada ne vjerujem

kod nas ni nema potrebe za razbacivanjem i prevrtanjem , ujutru sakupiš u redove pa uveče baliraš , ili sutri dan baliraš , uglavnom niko ne prevrće
 
V

vedo

Guest
To je 2 m širine? Nije li to malo ne ekonomično tjerati sa tim traktorom (koji slovi za gutača nafte).
Koja je to marka prevrtača, nikad čuo za marku UTO?

-Otprilike jeste negdje oko 2 m,jer je samo malo širi od mog IMT-a
-Nažalost jeste neekonomično,ali šta ću,to mi je jedini traktor :lol:
-Samo ovdje iza njega piše UTO 2050 i ništa više,maloprije sam malo progooglao i nisam ništa našao :confused:
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
To je -SIP ŠENPETER
model UTO,
razmak između centra radnih osovina je 2050 mm
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Sakupljaci sena, koji kupiti ???

Zelim da kupim sakupljac sena, nasao sam jednu fahr balerinu 2.40 radni zahvat, 600 evra, suvo kuciste, da li neko vise zna o tim fahr balerinama i suvom kucistu, hvala unapred :p :p
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Pa nema tu puno mozganja ako je kuciste suho,vidis kakve su zice sto skupljaju, zakacis na traktor podignes i probas rucno polako okretat pa vidis(osjetis i oslusnes) da li gdje sta zapinje u kucistu pa i probas traktorom i to ti je sva mudrolija
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
znam to ali cuo sam da neki kazu da ova sa suhim kucistem nevalja vec ona sa kucistem u ulju, u cemu je razlika ??:blackeye
 
Posljednje uređivanje:

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
znam to ali cuo sam da neki kazu da ova sa suhim kucistem nevalja vec ona sa kucistem u ulju, u cemu je razlika ??:blackeye

Razlika je u načinu podmazivanja. Suva kućišta imaju mazalice koje trebaš povremeno podmazati dok je kod ovih drugih vodilica potopljena u ulje. Suva kućišta su više izložena prašini i vlazi i samim tim su podložnija habanju, ali su zbog toga robusnije i jače izvedena sa nešto većim tolerancijam. Kod ovih potopljenih u ulju prašina i vlaga nemogu doprijeti u kućište pa je je vodilica malo nježnije konstrukcije sa manjih tolerancijama i obično manjim prečnikom. I jedno i drugo kućište ima svojih prednosti i mana, a sve zavisi kako je koje održavano i u kakvom je stanju. Ako ovo suvo kućište nije podmazivano onda može biti da je dosta pohabano a zavisi i koliko je radilo. Ako je redovno podmazivano a grabilo stotine ha u sezoni opet može biti da je loše. A kod ovih mokrih tj. potopljenih u ulju, ako nije ulje redovno kontrolisano ili ako su semerinzi oštećeni onda lako može biti da je i ono dosta poderano. Ova mokra su jednostavnija za održavanje jer nema mnogo podmazivanja ali su složenija upravo zbog te zaptivenosti kućišta, moraš obratiti pažnju u kakvom su stanju semerinzi i dihtunzi, ako je nešto vlažno ili mazano silikonom bježi od toga. Uglavnom obrati pažnju na to u kakvom je koje stanju. A svako od njih ima svojih prednosti i mana. Nemoj se zaletati i nasjedati na priču prodavaca nego sam pogledaj. Kod ovih suvih kućišta je prednost to što možeš sve detaljno pregledati i opipati, dok kod ovih potopljenih u ulju, ono što vidiš izvana to ti je to, a unutra može biti "mačak u vreći".

Ja imam Claas "WSDR 310" sa suvim kućištem i izvedeno je tako da je vodilica samo jedna a ulogu druge preuzimaju opruge. Prednost je ta što nema nigdje lufta pa je manje i habanje a osim toga, rade potpuno tiho, samo se čuje komešanje zraka. :) Ali imaju 20-ak mjesta za podmazivanje.:(

Ove na ovom oglasu su iste kao moje, samo druge boje. Kod mene je nešto malo drugačiji podvoz, široke su gume i ima zaštitni ram okolo sa zavjesom. Ovaj gore sistem gdje je vodilica je ovako na prvi pogled potpuno isti, čak su i ove ruke sa žicama iste. Neznam dali je vodilica ista, ali sudeći po veličini kućišta vjerovatno jest. Ovdje na ovima još fali zaštitni ram koji na sebi nosi i zavjesu. Bez te zavjese nećeš moći napraviti dobar i zbijen red. Nedostatak tog rama a pogotovo zavjese, navedi kod kupovine kao manu i pokušaj spustiti cijenu. One su okolo fino ofarbane, ali zavuci se ti pod njih i pogledaj kakvo je stanje ispod haube. Ako budeš išao gledati ove grablje, javi, pa da ti kažem na šta da obratiš pažnju, jer pretpostavljam da je sistem isti kao i na ovim mojima.
 
Posljednje uređivanje:

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
znaci ova balerina nije losa samo da obratim paznju na kuciste, i da probam da okrenem koji put rukom da vidim da li zapinje negde ?? a ovo za zavesu cu navezti kao manu i mislim da nema kardan sto cu takodje navesti kao manu i probati spustiti cenu :):):):)
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Cowboy hvala na informacijama, ova balerina ima original kardan, i ima samo dve mazalice a suvo kuciste, civek je neda ispod 600e, nisam do sad imao nijedan sakupljac sena pa neznam da li je ovo dobra balerina ??? hvala ..;):mrgreen:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
zelim da kupim sakupljac sena, nasao sam jednu fahr balerinu 2.40 radni zahvat, 600 evra, suvo kuciste, da li neko vise zna o tim fahr balerinama i suvom kucistu, hvala unapred :p :p

upozorenje za ubuduče, čitaj podforum jer tema več postoji i nepotrebno je otvarati novu, postovi su premješteni u postoječu temu!!! šanana
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
forumasi da li neko zna koje su bolje balerine, sa suvim otvorenim kucistem ili zatvorenim kucistem sa uljem, vasa misljenja ?? hvala unapred :D:D
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
jel nije bolja sa labuđim vratom,a za 650e možeš naći za labuđim vratom
-ovo je moja ,platio je 5500kn prije 2god.sa kardanom
 
Posljednje uređivanje:

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Evo kakav je sakupljač kod mene:

Ovdje obrati pažnju na luft:
Ovako izgleda konusni točak koji se kotrlja po vodilici:
kod mene je on plastični. Obrati pažnju koliko taj točak ima lufta na svojoj osovinici.

Pogledaj na tom sakupljaču, čini mi se da je ovo nešto zavarivano:


Obrati pažnju da nema još nekih varova, napuknuća i da nije nešto smotano ili usukano.
 

Najnoviji postovi

Na vrh