• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Salata

hitmanle016

Član
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
39
Evo i moje salate :D
080d9d50a2f2f6b27191fd57db43d19e.jpg


Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
Tu od
23 Pro 2014
Poruka
317
Salata mi cudno izgleda.. Veceras sam je poprskao Slavolom, ali mi ovo ne izgleda dobro. Nema jaku zelenu boju, nego su listovi dosta zuckasti.
IMG_9177.jpg

IMG_9178.jpg

IMG_9179.jpg

IMG_9180.jpg
 

hitmanle016

Član
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
39
Kod mene su se javile sitne tackice na donjim listovima, kad je bila mala.



Slika od danas.
fd1bd785714ec9cebcf7fe26b9bfb37f.jpg


Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk

Salata mi cudno izgleda.. Veceras sam je poprskao Slavolom, ali mi ovo ne izgleda dobro. Nema jaku zelenu boju, nego su listovi dosta zuckasti.]
Jel mozes da slikas list malo blize? Meni ovo lici na bakteriozu. Vidim da ima zutih krugova.

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Tu od
23 Pro 2014
Poruka
317
@hitmanle016
To je sada najblize sto sam mogao. Imam drugu gredicu koju sam sadio 5 dana prije ove i ona mi bolje izgleda. Ne kontam zasto je pocela da dobija zutu boju i da se javljaju ove smedje pjege..
 

hitmanle016

Član
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
39
Kao sto sam napisao javilo se slicno kod mene, ja sam je prskao sa Everest ( bakarni) + Alijansa.

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

hitmanle016

Član
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
39
Ne, Aijansa je ustvari zamena za Redomil ili Mankogal. Bakarni je uspesan kad ide jedan od ovih preparata sa njim. Kao sto sam ti napisao Everest+Alijansa.

Sent from my SM-T110 using Tapatalk
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Jadni ljudi koji jedu tu salatu,pa mankozeb je već odavno zabranjen u salati,štetnost bakra neću niti spominjati,pogotovo njegovu primjenu u lisnatom povrću...
 

hitmanle016

Član
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
39
Nzm sta je to mankozeb, koliko ce proci do secenja salate od prskanja u ovom stadijumu? Karenca do same upotrebe ce proci a koliko puta ce biti navodnjavana mikrorasprivacima.
Ja samo hocu da pomognem coveku, jer ono nije od hladnog vremena.

Sent from my SM-T110 using Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Tu od
23 Pro 2014
Poruka
317
Mankozeb je aktivna materija Ridomila i slicnih fungicida duge karence. Iskreno, ja nisam cuo da je iko radio zastitu salate bakrom i mankozebom, ali hvala opet na zelji da pomognes. Uglavnom ljudi koriste svič i aliete fleš protiv trulezi i plamenjce, ali meni nije jasno sta je na mojoj salati. Najvise lici na plamenjacu, ali hajde znaj..
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Nzm sta je to mankozeb, koliko ce proci do secenja salate od prskanja u ovom stadijumu? Karenca do same upotrebe ce proci a koliko puta ce biti navodnjavana mikrorasprivacima.
Ja samo hocu da pomognem coveku, jer ono nije od hladnog vremena.
Sent from my SM-T110 using Tapatalk
Zaštita bakrom u salati je mala beba,kad pročitam ovdje što sve koristite u uzgoju paprike i još se time hvalite po forumuma...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Karenca se ne gleda od špricanja do jela,ili stola,nego vrijeme od špricanja do branja biljke.
Pazite na to zatrovat čete ljude ,sebe nakraju.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

sanjin

Član
Tu od
22 Stu 2013
Poruka
610
Cekaj, jesu li oba bakarna preparata?

Dajte da malo smanjimo kemikalije.Pogledajmo bakar,ja ga u rajčici koristi samo jednom,prije nego se počnu otvarati prvi cvijetovi,sa tim prolazom ja sam zaštitio nekih prvih 9 listova i sa njima sam miran.Zašto sam miran? Bakar se teško ispire. Bakar ne u salatu,on se neće isprati,ostati će u salati,može ti oštetiti salatu,neke vrste salate ne podnose bakar i bakar ti djeluje kao retadant-usporava rast. To se vidi lijepo i na rajčici,kada pošpricaš sa bakrom,ona malo zastane i uvrne se prema unutra.Vidim da imaš putericu i da je sva mokra.Puterice su osjetljivije od kristalke na bolesti jer su listovi mekaniji.Nadam se da ti je salata mokra od zalijevanja,ja ne bi nikad zimsku salatu zalijevao rasprskivačima,od proljeća do jeseni je nešto drugo,cilj zimske proizvodnje kod zaštite salate je smanjiti vlagu u prostoru,vlaga nosi sa sobom bolesti i smanjuje ti temperaturu,nije svejedno ako se salate smrzne od suhog ili mokrog mraza.Ja u salati imam dvije zaštite,jednom nešto protiv truleži tri dana prije sadnje,za 5000 kom mi je dovoljno 2,5 l,zatim dva tjedna poslije ako treba nešto protiv plamenjače,gleda se malo prognoza kakvo bude vrijeme, za 400m2 trebam 8 l.Nije svako blijedilo lista,točkica,neka rubna palež bolest,puno puta je to neki nedostatak,oštečenje od prije,stari list...Što se tiče bakra,pogledajte malo po krovovima crkve i kuća koje imaju bakrene snjegobrane ili gromovode,pogledajte kakav je crijep ispod te linije - potpuno čist,nema mahovine,pa malo razmislimo koja je njegova snaga...LP
 

zvezdanb

Član
Tu od
29 Tra 2015
Poruka
39
temptation dali moze neka fotka salate i da nam kayes kad je rasadjeno.ja imam dogrevanje i posadio sam pocetkom 12. meseca.planiram krastavac saditi pocetkom 3. a neznam dali ce mi stici salata.dogrevam samo da nesmrzne jer nemam dovoljno ogreva,a nevidim ni svrhu jer po danu bude 12/13 stepeni.salatu nisam dugo radio i nisam trebao ni sada.bolji je spinat,ali sad je gotovo.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Ako je plamenjača onda mora imati mašak ispod lista. Ridomil gold pepite ima registraciju za salatu, ne navode karencu, no mislim da je 21 dan, možda 14, bliže berbi može protiv plamenjače revus, dosta je dobar. Signum može dobro odraditi botritis, a ako je napad jači, switch... U plasteniku ne radim salatu, no na otvorenom nema nekih prevelikih problema sa bolestima, često niti ne tretiram, gusjenice eventualno sa affirmom, dobro odradi.
 
Tu od
23 Pro 2014
Poruka
317
@cabage
IMG_9220.jpg

IMG_9225.jpg

IMG_9221.jpg


Cabage, da li ove fotografije jos nesto kazu?

Djeluje li ovo da moze da sse zaustavi i kada s obzirom da su ovako hladni dani i da od tretmana nema koristi?
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Iskreno, iskustva u zimskoj plasteničkoj proizvodnji imam 0 radnih sati. Ja bih ovo u svakom slučaju poprskao ridomilom i calypsom recimo,
 

Najnoviji postovi

Na vrh