• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Same DORADO 86

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,573
Imaš 3 kontakta na njoj. Jedan je masa, drugi +12V, a treći ostaje slobodan.
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Ima da ispod onog pretinca sa desne strane dvopolna. Tražim neku balirku rolo pa vidim da ona komandna ploča ima tropolnu pa zato pitam da spojim tu tropolnu al ubiti može i na ovu ići jer i tamo je sigurno samo plus i minus.

Hvala dečki na brzim odgovorima, inače ima dorado 75.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,573
Nemoj na ovu dvopolnu, jer rado gubi kontakt. Tropolnu spoji paralelno postojećoj i na nju balirku.
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Ma izbacit ću dvopolnu svedno mi ne služi ničem imam upaljač,a tropolnu ću tamo staviti.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
ne razumijem čemu služi tropolna uticnica tako i tako cijela instalacija se sačinjavaju od dva pola plus i minus jedino ako jedan pol ima 12V a drugi 6V a treči je masa ili...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,573
Treći pol je za signal, jer je ionak manji od dva glavna pola.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Koji akumulator staviti? kupio 100Ah i 800A i ne vrti ga baš veselo

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Ja na df-u imam 110Ah i 1000A,bitnije ti je ovo drugo to je neka izlazna snaga,onaj prvi start snage.
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Ja sam isto mjenjao na svom Sameu jer sam mislio da je do akumulatora i stavijo sam taj od 110 Ah i 1000 A i mala razlika se osjeti on opet skoro isto tako vrti.jedino kad je jako hladno onda se vidi razlika. Same jednostavno tako vrti.
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Jedino možda član Virtus zna kakvu bolest a da je mi neznamo pošto je on majtor za SDF.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
onaj original sdf bio je 900A i 88Ah i vrtio je puno bolje problem je u tome što mi se dešava da ako traktor ne palim tri četiri sedmice i samo se isprazne
nekad kao danas u potpunosti mjerio i pokazuje 5,5V probao sam skinuti stari sa imt 533 isto 100Ah i 800A nije ga uspio uopće okrenuti sutra idem u potragu za novim
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,573
Ugradi baterijski rastavljač.
Naš Same je originalno imal valjda 95 Ah akumulator, koji je trajal skoro 12 godina. Sad je zamijenjen akumulatorom od 70Ah i vrti ga jednako veselo. Nekad zna stajati po tjedan-dva i nema razlike. Pali čim mu se pokaže ključ. Istina, trocilindraš je i zračno hlađen.
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Prilično sam siguran da ti je problem do elektropokretača ako ga taj malo od ferka nije mogao upalit. Meni je jednom guzva bila pa smo s ferka bacili na kombajn koji je 6 gilindara DF i palio je bez ikakve razlike.

Ako ti se prazni kroz dva tri tjedna napuni ga prvo dobro pa provjeri jel ti što struju vuce jer meni zna ostat radio preko noci upaljen i drugi dan upali normalno traktor. nekad stoji više od mjesec dana da se ne pali pa opet upali ko da je jučer radio.
 

razor604

Član
Tu od
19 Lip 2014
Poruka
95
Provjeris lako da li vuce struje, skini- klemu i između ubaci ispitivac, ako svijetli vuce struju. Ako ti slabo vrti i sa jacim akumulatorom provjeri si starter i spojeve kablova probaj dotegnuti. Tako je tati na exlploreru bilo i skuzili smo u noci kad ga je palio da zaiskri kod startera i dotegnuli to, sad vrti ko blesav
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Ovo nisam razumio za provjeriti dali mi vuce struju akinem + ili - i spoim ispitivač na??
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,573
Odspoji - kabel s kleme akumulatora i spoji ampermetar u seriju (između kleme i kabela), da vidiš ima li kakve struje pražnjenja.
 

Najnoviji postovi

Na vrh