• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SAME Explorer 95 Classic

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Dali je ovo kučište termostata na Exploreru??









Naime, danas je počeo naglo dizati temperaturu, nakon paljenja popodne došao je za 10 minuta rada u leru kad smo prekopčavali priključke do crvenog polja, e tu smo poskidali haube i počeli gledati kaj se dešava.

Crijevo koje ide ispod tog kučišta je bilo vruče, a gornje crijevo hladno.

Tak da sam zaključil da je najvjerojatnije termostat zaštekal.

Traktor ovih dana puni 10 godina radnog staža :)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,805
Nema visco. Direktno je pogonjen ventilator. A i nebi tak brzo digel temperaturu da je visco prestao raditi.
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Aha, nema visko, ventilator je klasični na vodenoj pumpi.

Znači moglo bi definitivno biti da je zaštekao termostat? Ja neznam drugi razlog tako naglog povečanja temperature, a hladan motor bio, nije paljen 4-5 sati.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Jesi li što prčkao oko motora? Meni je počeo štekati termostat nakon zamjene antifriza,nemam pojma zašto. Promijenio sam ga,i teraj dalje.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa osim kaj je bil raskopan cjeli motor u 1. mjesecu nikaj drugo :D:

Tad je stavljen novi antifriz, dalje ista prića ko i kod tebe, stavili budemo u ponedjeljak drugi termostat i teramo dalje.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Pa osim kaj je bil raskopan cjeli motor u 1. mjesecu nikaj drugo :D:

Tad je stavljen novi antifriz, dalje ista prića ko i kod tebe, stavili budemo u ponedjeljak drugi termostat i teramo dalje.

Ma kaj će ti termostat :)
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Pa osim kaj je bil raskopan cjeli motor u 1. mjesecu nikaj drugo :D:

Tad je stavljen novi antifriz, dalje ista prića ko i kod tebe, stavili budemo u ponedjeljak drugi termostat i teramo dalje.

A dobro,to je druga stvar,mislil sam sad poslije... :)
S vremenom počne štekati,nije to ništa,treba ga zamijeniti svakih par godina,ne košta puno,a puno znači.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A pročitaj zadnjih 10 strana, stvarno mi se neda ponovno pisati, ne želim se prisjećati. Imaš sve potanko objašnjeno.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ovak, desilo se nekaj baš čudno, izgleda da nije termostat kriv.

Danas idem upalit traktor da ga maknem iu šupe i čim mu dam kontakt kazaljka na satu temperature skoči odmah pred crveno polje, znači točno onak kak je bilo kad sam ga ugasil.

Odkopčam žicu sa indikatora i kazaljka padne, e sad si mislim dal je moguće da je indikator otkazao pa je kazaljka skočila u crveno polje, tak da bi ispalo da termostat uopče nije kriv, nego indikator??

Dal to ima smisla?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,181
Jel ti bio motor vruć kad si ga ugasio? Po meni bi morao biti vruć ako je digao toliko temp..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Traktor je radio 15-20 minuta dok sam prekopčavao sjetvospremač, a prije toga je bio potpuno hladan, no nakon tih 15-20 min je bio poprilično vruć do termostata, a iza termostata gotovo hladan, na prvu mi se odmah činilo koda termostat nije otvorio, ali opet s druge strane nakon 20 minuta rada u leru nije mogao još postići radnu temperaturu da bi termostat otovorio.

No pitam zakaj je kazaljka na satu ostala u crvenom čim dam kontakt, a hladan motor.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,768
Kolega na Hurlimanu ima sličan problem. Kazaljka nekad normalno radi a nekad kao da poludi samo šta on tak radi več par god. Mislim da još nije popravil a nitko nezna točan kvar. Možda je senzor (3500 kn), možda je instalacija a možda je do samog sata.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kakav senzor??

Radi preko indikatora s jednim polom koji košta par kn.
 

Najnoviji postovi

Na vrh