• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Samoutovarne prikolice

B

BAGERISTA

Guest
Aparat mi je krepo,,,,,,,,ali nekako ču poslikat,,,,,,,pa ako su isti nije problem,,,,,,,,a ako ih imaš,,,,,,,,,,,dobro je..i zamijeni sve,,,,,jer kad stružu po onim razdijelivačima,,,,,onda ih pojedu..
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Ma ima ih puno na onoj rashodovanoj prikolici, meni i ne trebaju svi možda 5, 6 kom, najviše 10... Al ću mijenjati sve koji fale a i koji su krivi. A ima ih par koji su dobro oglodali te razdjelne limove. Moram samo vidjeti dali sa one njegove prikolice odgovaraju i ti limovi pa da zamjenim i njih. :gitarist:
 
X

xxxx

Guest
Pozdrav, imam sipovu prikolicu i zanima me zasto kad tovarim sjeno ono mi se zabije u onu gore srednju štangu ( onu štangu di ide spaga) te onda ne mogu lijepo natovariti prikolicu?
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Pozdrav, imam sipovu prikolicu i zanima me zasto kad tovarim sjeno ono mi se zabije u onu gore srednju štangu ( onu štangu di ide spaga) te onda ne mogu lijepo natovariti prikolicu?

Kad tovariš prikolicu pazi da ti se sijeno ne nabije na tu štangu. Kad bude blizu štange, malo pomjeri pod i tako svaki put dok ne natovariš prikolicu.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
kak se ubrza pod?

Ubrzavaš ga na onoj ručici gdje uključuješ istovar, koliko je jako zategneš toliko ti i pod ide brže i pomjera masu nazad u prikolici.
Kako inače radiš sa prikolicom, dali ti je pod stalno uključen dok kupiš ili ga samo povremeno uključuješ?
 
X

xxxx

Guest
Ubrzavaš ga na onoj ručici gdje uključuješ istovar, koliko je jako zategneš toliko ti i pod ide brže i pomjera masu nazad u prikolici.
Kako inače radiš sa prikolicom, dali ti je pod stalno uključen dok kupiš ili ga samo povremeno uključuješ?
ali na toj ručici imam samo dva ona zareza gdje se može ručica zaustaaviti a kolko mi se čini na prvom zarezu pod uopce nejde.
Kad kupim sijeno pod mi nije stalno uključen nego ga povremeno uključim.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
ali na toj ručici imam samo dva ona zareza gdje se može ručica zaustaaviti a kolko mi se čini na prvom zarezu pod uopce nejde.
Kad kupim sijeno pod mi nije stalno uključen nego ga povremeno uključim.


Kako samo dva zareza? :scratch Ako imaš položaj gdje je pod isključen i još dva zareza onda bi vjerovatno nešto trebao podesiti da ti pod ne stoji na prvom zarezu nego da ide ali sporije, a na drugom zarezu bi trebao ići brže. Neznam kakav je sistem, možda samo treba malo skratiti sajlu pa da ti pod ide čim ga uključiš, već na prvom zubu. A ovo kako radiš je ispravno, znači kad nakupiš sijena onda samo na kratko uključiš pod. To je u redu samo nemoj čekati da prikolica toliko nabije sijeno da ga kao povući nazad. :)
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
Pozdrav, imam sipovu prikolicu i zanima me zasto kad tovarim sjeno ono mi se zabije u onu gore srednju štangu ( onu štangu di ide spaga) te onda ne mogu lijepo natovariti prikolicu?

brzo ideš kad kupiš, meni je pod uvjek bio uključen i lijepo zbije na vrata nazad sve
 

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
Evo jedna slika iz oglasa zanimljivo mi je sto je malo veca pa ako ima ko slicno neka pise sta zna:
Kolko ja vidim sa slike cini mi se da ima dosta nozeva,sem ako ne postoji vrijanta da uopste nema nozeve.


samoutovarna.jpg


samoutovarna2.jpg
 
Posljednje uređivanje:

fudya

Novi član
Tu od
10 Tra 2012
Poruka
27
Koju mi prikolicu preporucujete za pravljenje senaze?
Traktor je IMT 540,teren uglavnom brdski,a sejao bih lucerku i stocni sirak
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Za brdski teren bi trebao potražiti nisku prikolicu koja ima točkove oko poda a ne ispod poda.
Za sjenažu bi trebala da ima što više noževa min. 10, što više to bolje.
Samo teško da ćeš se uspješno vladati sa samoutovarnom prikolicom na brdovitom terenu sa tako malim traktorom. IMT 540 je pre lagan i pre slab za samoutovarnu prikolicu. Ako i nađeš neku da ti odgovara veličinom ta sigurno neće imati dovoljno noževa. Male prikolice imaju od 3 do 5 noževa rijetko koja da ima do 9 noževa.
 
Posljednje uređivanje:

fudya

Novi član
Tu od
10 Tra 2012
Poruka
27
hm...onda bih mogao senazu da radim na ovim njivama sto su u ravnici,a ova brda da ostavim za seno i baliranje...
nemam predstavu koliko treba jak traktor za tu prikolicu sa 10 nozeva...
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
zavisi koliko je velika i teška prikolica. Sam pogon kardanom nije tako veliki problem, tu sa 10 noževa teško da će traktor i osjetiti da siječe. Međutim manevrisanje bi moglo biti problem, pogotovo u strani.

Ja imam prikolicu od 21 m3, dugačka je 7 m, visoka 2,1 m sa spuštenim arnjevima za suvo sijeno a sa podignutim 3 m, široka je 2,2 m i prazna je teška 2,5 t ukupna nosivost je 4,8 t i ima 33 noža za rezanje mase. Kad su linije malo veće a masa provenuta sa uključenim svim noževima traktor je itekako osjeti, teža je za traktor nego recimo silokombajn. Radi se u II ili III sporoj. A traktori su Zetori 6945 (69 kS) i 7745 (76 KS) oba duplaka.

Ti bi u ravnici mogao raditi sa prikolicom veličine do 15 m3. Međutim veći problem bi mogla biti njena težina nego sam pogon. Prikolice sa puno noževa su čvršće, jače, robusnije pa samim tim i teže. Osim toga neznam dali ima manja prikolica od 15 m3 a da ima više od 18 noževa. SIP-ove imaju uglavnom 5 noževa mada većina novijih ima mjesta za 9 ali se ona 4 noža kupuju kao dodatna oprema.
Uglavnom pregledaj oglase pa ako ti šta "zapne za oko" slobodno pitaj... ;)
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
to sam gledao na youtubu,odlična stvar ,nisam još pronašao da ima na njuškalu,kupio bi je odma
-odlična za košenje lucerne i dodatnu prihranu stoke (već je vidim u štaglju:D)
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
to sam gledao na youtubu,odlična stvar ,nisam još pronašao da ima na njuškalu,kupio bi je odma
-odlična za košenje lucerne i dodatnu prihranu stoke (već je vidim u štaglju:D)

bila je zimus ova u gospodarskom listu i to dugo..nitko je nije htio kupita..a lik je tražio samo 7000 kuna i naravno mi je kupili na neviđeno jer se nalazila u okolici poreča i on je poslao na kamionu od lika što mu vozi kokuruz iz varaždina..e prikolica je zakon,stara je ali za zeleno zakon...:supz::supz:
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Ta je prikolica prikladnija za ishranu zelenom masom nego za sjenažu. Vjerovatno nema noževa ili ima svega par komada. Zato nije pogodna za sjenažu već samo za svakodnevno košenje i ishranu.
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
e imaš sreće
-valjda ih bude još
-u gospodarskom nikako nisam ni pratio oglase,pa zato mi i promakla
-a ovo što je stara ,najmanji problem,pa da je i strgana nema veze,nema šta tokar ne može napraviti i farba pomladiti
-nek te dugo služi (kad budeš prodavao javi :D)
 

Najnoviji postovi

Na vrh