• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

seljačić

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
i malo luka i topli domaći kruh...mmmmmmmljac..

a da se sastati i malo ovoga sa slike i domačeg kruha ispod peke
 

Prilozi

  • Picture_174.jpg
    Picture_174.jpg
    35.7 KB · Pregleda: 62

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,705
e sad si malo pretjeral....počinjem bit gladan...
nadam se da idem ove godine na more u tvoj kraj pa da i probam tega s slike....
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
e sad si malo pretjeral....počinjem bit gladan...
nadam se da idem ove godine na more u tvoj kraj pa da i probam tega s slike....

nema problema
jednog već dojim na dudu
slobodno se javi a prije njega dok se on lagano vrti možemo probati i ovo
 

Prilozi

  • Picture_194.jpg
    Picture_194.jpg
    49.3 KB · Pregleda: 57
  • Picture_192.jpg
    Picture_192.jpg
    43.2 KB · Pregleda: 53
  • Picture_193.jpg
    Picture_193.jpg
    32.9 KB · Pregleda: 49

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,705
2cwwo02.gif
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
nema problema
jednog već dojim na dudu
slobodno se javi a prije njega dok se on lagano vrti možemo probati i ovo

e ovo ti mnogo dobro izgleda.obožavam sireve,od smrdljivog do crvljivog.nema lošeg sira,samo loš konzument
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
e ovo ti mnogo dobro izgleda.obožavam sireve,od smrdljivog do crvljivog.nema lošeg sira,samo loš konzument

praviiš li ti sir od ovčijek mljeka
i koliko ovaca imaš
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
praviiš li ti sir od ovčijek mljeka
i koliko ovaca imaš

nepravim,tek prije mjesec dana sam nabavio jednu ovcu sa dva janjeta pa potom kupim još dva siročeta koje hranim na flašu.

inače sam 7 godina radio u sirani i pravio tamo parmesan,(bergkäse) brdski sir,i ementaler kojeg nevolim baš,preblag mi je.

obožavam jake sireve koji imaju svoj ukus onako poseban.a svojevremeno dok sam bio u njemačkoj i austriji posjećivao sam privatne sirare koji su pravili meke sireve kao što je "Backsteiner" "Alphügel" itd.. koji izrazito smrde ali imaju ukus ravan orgazmu,jest da sad malo pretjerujem ali sir je super,šta ću kad to volim :partyman:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
obožavam jake sireve koji imaju svoj ukus onako poseban.a svojevremeno dok sam bio u njemačkoj i austriji posjećivao sam privatne sirare koji su pravili meke sireve kao što je "Backsteiner" "Alphügel" itd.. koji izrazito smrde ali imaju ukus ravan orgazmu,jest da sad malo pretjerujem ali sir je super,šta ću kad to volim :partyman:
Nema do dobra sira , jebo svaku šunku
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
nepravim,tek prije mjesec dana sam nabavio jednu ovcu sa dva janjeta pa potom kupim još dva siročeta koje hranim na flašu.

inače sam 7 godina radio u sirani i pravio tamo parmesan,(bergkäse) brdski sir,i ementaler kojeg nevolim baš,preblag mi je.

obožavam jake sireve koji imaju svoj ukus onako poseban.a svojevremeno dok sam bio u njemačkoj i austriji posjećivao sam privatne sirare koji su pravili meke sireve kao što je "Backsteiner" "Alphügel" itd.. koji izrazito smrde ali imaju ukus ravan orgazmu,jest da sad malo pretjerujem ali sir je super,šta ću kad to volim :partyman:

kozji sirevi su dosta jaki pogotovo kad se rade sa sirištem.
ja ove godine trebao bih praviti kozji sir , malo veče količine ali nisam baš puno iskusan,
pa evo kad zaškribi tebi ću se obratiti, kad već imaš iskustva
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
kozji sirevi su dosta jaki pogotovo kad se rade sa sirištem.
ja ove godine trebao bih praviti kozji sir , malo veče količine ali nisam baš puno iskusan,
pa evo kad zaškribi tebi ću se obratiti, kad već imaš iskustva

ja sam pravio veće količine sira. 24 kotla po 1000 litara mlijeka.za manje količine nisam siguran da bih pogodio recepturu.procijeđeno mlijeko zagrij do 33 stepena celzija,dodaj sirište skladno količini mlijeka,umješaj ga u mlijeko i neka miruje dok se neusiri tako da površinu možeš faktički nožem sjeći.stim da si grijanje od momenta dodavanja sirišta već prekinuo. onda uzmeš mućkalicu za jaja i lagano odvojiš sir od sirutke dok nedobiješ ravnomjerne kuglice. kad kuglice budu prilično jednake onda pojačaj temperaturu do 54 stepena dok cijelo vrijeme mješaš sir.kad dostigneš tu temperaturu prestani mješati,prekini zagrijavanje i čekaj da se sir slegne odnosno zgrudva u jednu loptu.nekih pola sata odprilike.tada ga premjestiš u lanenu krpu da se okapa,ne previše jer treba biti mokar da ide u kalup. u kalup ga staviš pod pritiskom i nakon 45 minuta okreneš,stim da ga razmotaš i ponovo umotaš u istu krpu.i opet pod pritisak.gledaj da skupljaš iscjeđenu sirutku jer to je priki lik što bi kod nas rekli. nakon presanja okreni ga još jednom na isti način da se forma oblikuje i spakuj ga nakon 12 sati u limeni(inox) šuplji kalup pri temp. do 16 stepeni,stim da ga svako 24 sata okrećeš. treći dan može u slanu vodu.po želji posoljenu.što više u slanoj vodi to slaniji i jači.znači po želji ga ostavi u slanoj vodi.i šta još reći,dobar tek.
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
ja sam pravio veće količine sira. 24 kotla po 1000 litara mlijeka.za manje količine nisam siguran da bih pogodio recepturu.procijeđeno mlijeko zagrij do 33 stepena celzija,dodaj sirište skladno količini mlijeka,umješaj ga u mlijeko i neka miruje dok se neusiri tako da površinu možeš faktički nožem sjeći.stim da si grijanje od momenta dodavanja sirišta već prekinuo. onda uzmeš mućkalicu za jaja i lagano odvojiš sir od sirutke dok nedobiješ ravnomjerne kuglice. kad kuglice budu prilično jednake onda pojačaj temperaturu do 54 stepena dok cijelo vrijeme mješaš sir.kad dostigneš tu temperaturu prestani mješati,prekini zagrijavanje i čekaj da se sir slegne odnosno zgrudva u jednu loptu.nekih pola sata odprilike.tada ga premjestiš u lanenu krpu da se okapa,ne previše jer treba biti mokar da ide u kalup. u kalup ga staviš pod pritiskom i nakon 45 minuta okreneš,stim da ga razmotaš i ponovo umotaš u istu krpu.i opet pod pritisak.gledaj da skupljaš iscjeđenu sirutku jer to je priki lik što bi kod nas rekli. nakon presanja okreni ga još jednom na isti način da se forma oblikuje i spakuj ga nakon 12 sati u limeni(inox) šuplji kalup pri temp. do 16 stepeni,stim da ga svako 24 sata okrećeš. treći dan može u slanu vodu.po želji posoljenu.što više u slanoj vodi to slaniji i jači.znači po želji ga ostavi u slanoj vodi.i šta još reći,dobar tek.

puno ti hvala za ovo
iskreno sluša sam puno ljudi ali ajmo reći teoretičare više nego da imaju prakse i oni govore da temperatura mora biti nekih 37 stupnjeva
seljačić reci mi ovo što si ti napisao za koju vrstu sira se koristi, tvrdi , polutvrdi, ....
neće mi biti druge negu pravac bihać pa do tebe da popijemo piće pa da mi sve u detalje rečeš a ja da to pišem,ako se slažeš i naravno d adonesem sir da ocjeniš moj koji sam prošle godine pravio
 

Najnoviji postovi

Na vrh