• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Selska kola (gumenjak)

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,087
Pa bum, ali ak sve zamjensko stavim od djelova to više nije to, kola buju zgubila ima kola.

Isto kak me ovi čavli zabrinjavaju de bum takve nabavil, nemam pojma, to moram iti nekome ko konje potkiva ak ima kaj slično🤭


izgleda da nema druge nego šarafe na navoj preko cijelog komada. Tak i bude čvršće, jedino bude grdo izgledalo, osim ako se ne nabave matice sa ukrasnim glavama-ipak to mora biti umjetnički posel
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,871
Nek izbuši rupu pola mm manju od navoja na torban vijku i njega zabije kao čaval, ili vijak odkuje kao čavao
 

cloos

Iskusan lik
Tu od
19 Sij 2021
Poruka
792
@Kupljenec to moras ici do kovaca da ti izradi nove cavle prema mjerama originalu. Onda dobiju kola na ukjetnicki vrijednosti. Ako ne, onda stavi sarafe i navojne sipke i samovarovalne matice, isto kao i na kamion programu. Ipak ces voziti velike tezine.. 👍
 
  • Haha
Reactions: ZJ
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Lako se vama zajebavat tu, niko nebi rekel kaj ti treba pomoći ili kaj, a ja nek se jehbemm🤭🍺🍻Ipak ovo je zahvat stoljeća.
Ma kaj bi zagrijaval, samo tučem kak morem, pa to je muka samo takva.
Probelm je kaj mi posel trpi, kola ne voziju i to je probelm.

Sad malo brusil osovinu, hrđa očišćenja, namazal sa antikorozinom.

Prvi štel nebum diral jer je dobar.



































 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
E to sam i ja mislio, ali nažalost nebude sve orginal, tako da mi i dalje ostaje za traktor 🍺🙂da je sve u orginalu nabavio bi konja.
Teško je do orginalnih dijelova, ovo je katastrofa, sve budem sam morao izrađivati.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,087
Zadnji štel se sprema za farbanje🙂







































kolega, puno je rupa od kukaca, da li su aktivni ili su se odselili? Oni su odradili svoj dio posla ili ga još rade. Ako su unutra bilo bi dobro iglom unutra naprskati kakav insekticid. Svojevremeno sam imal jedan takav komad drveta u kojem su još bili aktivni kukci, ali to mi je služilo za druge namjene. Onda sam to drvo potopil u vruču vodu kaj sam ih potukel. Više nisu bili aktivni, ali drvo je ostalo oslabljeno, no to mi nije bilo bitno. Bitno je da sam spriječil njihovu daljnju aktivnost. Nekak mi se čini da je na tom drvetu ostala "bel" (dio koji je odmah do kore) koju kukci posebno vole jer nije tak tvrda, a njima je onda lakše vrtati. U tvrdo drvo nejdu samo tak,ali polako ulaze i u njega kad provrtaju bel. Htel bih ti pomoći koliko mogu da rezultat tvojeg napora ne bude uzaludan već da te kola još dugo služe, na tvoje zadovoljstvo i ponos.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Videl sam ja te sve rupice, i mislil sam i taj komad novi napravit, ali mi veli stolar da neteba jer nije trulo, a to bum sve sa farbom zapunil kad bum farbal. Kaj mogu, nisu kola nova, nadelale su se one, ali sad kad ih složim(ak ih složim) peju pod krov, pod sušu. Kak sam rekel mene buju služila kolko meni treba da si nekaj dopeljam, već bi bilo bolje da sam ih samo pofarbal, al ovak bu bolje kad sve lepo počistil kolko tolko, točno da ima neki kolar koji još dela kola dal bi napravit nova. 🍺🙂😉👍
Fala ti svakak na podrški. 🍺🍻👌
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,652
Ove rupe su od mušice koja spada u primarne štetnike (napadaju dok je drvo živo) i nije opasna za drvo u upotrebi. Problem se javlja kod pojave sekundarnih štetnika (termiti i sl.) jer imaju enzime za razgradnju suhog i prosušenog drva, pa napadaju drvo koje je u upotrebi i time smanjuju njegovu nosivost, trajnost i uporabljivost.
 
Na vrh