• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SEP Lombardini 130 ili bilo koji slični 4x4- savjet

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Sasvim nebitan podatak u ovom trenutku po pitanju o kojemu se momentalno piše.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,576
Bitan, da ne pišeš besmislice.
 

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
373
To je u osnovi kopačica (motokopačica), noževi na pogonskoj osovini okreću se od 125 o/min. Znači da to nikako ne može biti freza, a isto tako ne može frezati (nego kopati i usitnjavati zemlju).

Dok freza se vrti puno brže (najmanje 10 puta brže).

To su osnovne razlike i dva različita alata.

Druga osnovna razlika je, motokopačica nema diferencijal, a mtk (npr. Labin ima).

E sad za koje poslove bi ti trebao mtk , i koji opseg posla u transportu a koliki u obradi tla?
ok, ako kopa i usitnjava zemlju to mi je dovoljno :)
za poslove transporta drva i sl, na proljeće za izorati nekoliko dolaca, ljeti za nositi vodu ovcama i sl..
zasto mi je bas takav bitan? zbog dimenzija, jer tu kod nas na otoku ima uskih klanaca pa goldoni sa tako širokom prikolicom ne bi mogao na puno mjesta proći... susjed sa tim SEPom nema kamo neide, pun ili prazan prolazi i na najužim prolazima koji su nekad bili široki za širinu konja i čovjeka....
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Za uvjete i teren na kakvom si onda bi to mogao biti odličan stroj za sve što si nabrojio.
Čak ćeš i moći orati!
 

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
373
našao sam jednog SEP-a! :ppozdrav:Ovih dana ga idem vidjeti osobno kako bih vidio stanje u kojem se nalazi... neznam model motora...

Iz tel razgovora sa vlasnikom, navodno je jedna originalna prednja felga razbijena te su zbog toga prednje felge uže jer je montirao od Yugića pa u zavojima treba sporije voziti da se ne prevrne, i zadnje kočnice da ne drže i trebaju zamjenu....

Koliko to može biti teško i skupo za popraviti/nabaviti? Na što da obratim pažnju od dijelova na njemu?, ako imate kakav savjet?

Inače dolazi sa volanom, al ima svu dodatnu opremu, ručke i noževe za oranje (frezanje) i još štošta... koliko sam saznao, držan je na otvorenom s time da je prednji dio (sjedalo i motor) bilo uvijek prekriveno i zaštićeno

Hvala na savjetima...
LP
 

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
373
SEP 132, godiste 1989, motor je gore Lombardini 6LD400.. generalno, nije bajno stanje, zadnje kocnice ne drze uopce, prikolica je dosta ruzinava i trula na nekim mjestima al motor je upalio iz prve nakon dugo stajanja... molim informaciju, s obzirom da na netu nalazim svakakve podatke, jel ovo 8, 8.8, 9 ili 10 ks motor? U prilogu fotka... ono gdje u knjizice pise 8k/20, sto bi to trebalo biti?
 

Prilozi

  • 20210130_130455.jpg
    20210130_130455.jpg
    56 KB · Pregleda: 14
  • 20210130_131354.jpg
    20210130_131354.jpg
    28.6 KB · Pregleda: 14

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
373
Pa zar se i MTK mora registrirati?
mozes ako zelis, a meni bi bilo poželjno da ga registriram... tj u mom slučaju je mtk sa kardanskom prikolicom, koji je uredno bio registriran prije, i ima reg. tablicu, ali se u sustavu vodi kao priključno vozilo (jer se to tad očito tako registriralo, ima više takvih slučajeva kod mene) a sada bi se trebao vodit kao radni stroj... i STP/CVH mi radi probleme da dokažem vlasništvo, a račune o kupnji iz 1989 naravno da nemam.. imam samo garancijske listove uredno ovjerene i potpisane (sa jasno naznačenim serijskim brojevima motora i prikolice) od trgovine gdje je tad kupljeno, korisničke upute i tehničke podatke mtk i prikolice i naravno hrvatsku prometnu dozvolu s hr tablicom....

saga goes on.... 🥺
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,576
Kaj prometna dozvola nije dovoljna?
Pa na policiji moraju imati kopiju računa, na temelju koje je vozilo bilo registrirano. Zakaj bi to tebi trebalo???
 
Posljednje uređivanje:

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
373
Kaj prometna dozvola nije dovoljna?
Pa oni moraju imati kopiju računa, na temelju koje je vizilo bilo registrirano. Zakaj bi to tebi trebalo???
očito nije :cautious:o_O
sad čekam izjašnjavanje komisije CVH iz Zagreba 😤
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,562
A meni se smijali na tehničkom kad sam mislio labinca registrirat
 

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
373
rezime, prošli tjedan uspio konačno registrirati MTK kao radni stroj, dobio tablicu, platio osiguranje...
danas odnio na pjeskarenje pa onda ide kod mehaničara i na farbanje...

molim savjet za nabavu dvije felge za ovaj SEP 132.. od firme iz Italije nema odgovora (Hobbystore- Agromeccanica) ni na telefon ni na mejlove, ocito su zbog COVID19 zatvoreni...
kataloška šifra za felgu je 207694 CERCHIO CANALE 4 1/2 J D.62
felga od Zastava Yugo odgovara bez problema, ali je preuska i kad se namontira uža je dosta od originalne felge te je nestabilno... može savjet gdje probati nabaviti felge?

u prilogu fotka iz servisnih uputa, realnu fotku mogu dostaviti tokom dana
 

Prilozi

  • felga.jpg
    felga.jpg
    22.8 KB · Pregleda: 1
Posljednje uređivanje:

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,562
Prepostavljam da ima funkciju ko i na labincu,da goni pumpu,za vodu,kalač itd...
 

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
373
Prepostavljam da ima funkciju ko i na labincu,da goni pumpu,za vodu,kalač itd...
zaista neznam, pa ću pitati: jel to oprema koja mora biti od istog proizvođača motokultivatore ili je univerzalno i odgovara više manje na sve?
 

Najnoviji postovi

Na vrh