• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

servis hubzin promet

VALEK

Novi član
Tu od
6 Velj 2023
Poruka
19
Meni isto nije niša jasno ,ali nažalast je tako
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,252
točno tak...ak te tjera na potpis, ne daje ti druge opcije nego da s drugim ključom sjedneš na traktor i gas...pa nek te ganja i lovi...
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Bio u PP VŽ pogledali prijavu ,sram me reći ,ona još vikali na mene da su mi sve rekli u PP Križevci da je to isto
Jedini pravni način je da osobno ili preko odvjetnika nadležnom sudu podneseš kaznenu prijavu iz čl.232 i 243 KZRH, zbog utaje i iznude. Policija ti nemože pomoći jer se za ta djela podmosi kaznena prijava privatnom parnicom,a ne po službenoj dužnosti.Tek kada dobiš pravomočnu presudu od suda,tada policija ima ovlasti da ti asistiraju prilikom preuzimanja traktora.Ali moraš biti spreman da če to trajati i trajati..Moj prijedlog..angažiraj odvjetnika da sastavi prijedlog vansudske nagodbe, s kratkim rokom izvršenja,u protivnom čete podnjeti kaznenu prijavu sudu.Na početku ti moraš sve financirati,ali na kraju postupka krivac če morati snositi sve parnične postupke,kao i izgubljenu dobit zbog NERADA traktora.
 

luka

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2014
Poruka
165
Sad sve zavisi o tebi,jel se zelis suditi i biti bez traktora mozda dobijes a mozda ne sud,kaj je najgore budes strasno puno zivci utroail
Ili budes si zaboravil na popravak i pronasal drugogog majstora kaj bude znal to servisirat
 

VALEK

Novi član
Tu od
6 Velj 2023
Poruka
19
Imaš drugi ključ? Sedi na traktor i gas. Pa nek on zove murju
Koliko sa uspio vidjet traktor je cijelo vrijeme bio vani ,a sad kad sa ga hito podći zaključal izgleda u garažu jer ga više nema vanka
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Platio si popravak i izašao iz radione bez traktora..čudno

Polocija nije ta koja uzima zakon ..eventualno uzima izjave i nadgleda provedbu odluke suda
Platio je i odvezao traktor, ali mu se u kratkom roku opet desio isti kvar i još novih kvarova.
Dovezao je ponovo traktor i serviser tvrdi da je traktor ispravan i da on potpiše. Tako sam ja shvatio.
 

veco

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2019
Poruka
249
Nažalost, nije sve crno bijelo u našem sudstvu i zakonima... Ustvari sve lijepo piše, i imamo svakakva prava, ali institucije nigdje ne mogu postupiti po tim zakonima ... Ja jučer okončao sličnu situaciju nakon 6 mjeseci navlačenja... Nije traktor, već se radi o informatičkoj opremi, koja je kupljena nova i ustanovljena je neispravnost iste... no trgovac je nije zelio zamijeniti, već ju je zelio slat na servis...dakle,servisirati potpuno novu opremu, koja je očito i u dućanu bila neispravna...zakon je jasan - potrošač ima pravo na zamjenu ili servis, sam o tome odlučuje...problem nastane dok se krenu ostvarivati ta prava... Svatko se drži 15 radnih dana pisanih odgovora, pa napišu nebuloze, pa ponovno idu dopisi odvjetnika, pa dopisi državnog inspektorata...A vrijeme ide... I na kraju se opet vratimo na početak i mijenja se roba koju sam imao pravo mijenjati i na početku.
Uz napomenu, preko te firme uzimamo opremu za školu godišnje u vrijednosti oko prosječnog stana u Crikvenici...Godinama... Dakle žive od nas... I isli su se kurciti s nama...
Sad više nitko ništa ne uzima kod njih.. I kroz par mjeseci budu zatvorili butigu...
Pišem ovo jer, nažalost, zakoni jesu na našoj strani ali teško se izboriti za pravicu...
Na početku procesa mi se sve činilo skroz čisto, al dok je krenulo, nisam mogel vjerovati kaj sve moru ščupati... I da, jako je teško dokazati izgubljenu dobit zbog neispravnosti... 😉
U svakom slučaju, SRETNO!
 
Posljednje uređivanje:

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
550
Jes reklama tom servisu "svaka im čast".
Sretno s traktorom,par krkana,ključeve i po njega.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,705
Imaš udrugu za zaštitu potrošača, oglas u novinama...napravi mu reklamu!
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,546
sve čitam i ne vjerujem...da bi netko meni zabranio pristup mom traktoru...pfff...pa to ne mogu niti shvatiti...
daj traktor ili te nema...nema i gotovo... :oops:
 

VALEK

Novi član
Tu od
6 Velj 2023
Poruka
19
sve čitam i ne vjerujem...da bi netko meni zabranio pristup mom traktoru...pfff...pa to ne mogu niti shvatiti...
daj traktor ili te nema...nema i gotovo... :oops:
Nebrem na udrugu pot. jer sam opg
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,362
Možeš pozvati medije da ga malo izreklamiraju. I ak ga je sakril u garažu,prijavi krađu. Na to moraju plavci reagirati
 

VALEK

Novi član
Tu od
6 Velj 2023
Poruka
19
Možeš pozvati medije da ga malo izreklamiraju. I ak ga je sakril u garažu,prijavi krađu. Na to moraju plavci reagirati
Zaboravil sa plavcima reči ve dok izlazi reg , da mi ne šalju odjavu nek pošalju hubzinu
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,358
Meni isto nije niša jasno ,ali nažalast je tako
Imaš ozbiljan problem. Ti si oštećen na nezakonit način. Ali ti treba pomoć, oni koji trebaju da ti pomognu ne doživljavaju te, pogrešno tumače zakon. To su djela zabranjena krivičnim zakonom. Oni koji su te saslusali nežele da to prepoznaju.
Kako si i kome u policiji podneo prijavu, inspektoru na zapisnik ili na riječi uniformisanom policajcu. Procedura bi trebala ići, inspektoru a on obaveštava nadležnog tužioca. Ako niko u pp nije obavijestio tužilaštvo nemogu da znaju dali je KD ili ne. Tuzioc određuje dali je djelo ili ne , pokreće istragu. Kada nema elemenata klasičnog krivičnog djela, tužilac nalaže da se zaprimi prijava i zadokumentuje sve, te nalaže da to dostave na tužilačku odluku dali je KD ili neki prekršaj.
Kako sam ovo izčitao nisam zaključio Kako je tekla vaša prijava. Mislim da nije problem u zakonu već u njegovoj primjeni. Pokušaj da se najaviš u tužilaštvo da te primi tužioc i da njemu podnese prijavu, jer sigurno prava informacija do njega nije stigla. Dali je policija izlazila do servisa i šta su ti rekli.
Nakon obavijesti policija je istog trebala možda upozoriti na vraćanje traktora i na posledicu zadržavanja, a takođe i njega poučiti ako ste vi nešto dužni da on protiv vas podnese prijavu, a predmet vrati.
Zatraži pravnu pomoć, ili advokat koji se bavi tom vrstom djela, advokat, oni imaju svoje oblasti u kojim su dobri.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,772
To sam mu i ja rekel, ali me on ne sluša, samo je jako bezobrazan

Danas sa nazval policiju i rekli su mi da mogu preuzeti traktor bez potpisa
Pročitao sam sve, ali se ne bi usudio "igrati se suca".
Sve što je napisano je "subjektivnog" a ne objektivnog karaktera.
Donekle razumijem i to da su svi koji komentiraju stali na stranu forumaša, valjda svi znaju o ovom "slučaju" više od mene, onda je to OK.
Samo meni nije jasno na temelju kojih argumenata, ja ih ne nalazim.
- traktor je kaže vlasnik neispravan, sa što dalje, to sa sve više kvarova,
- traktor je u par navrata dopremljen u servis, radi sve više kvarova koji iskaču kao sami od sebe,
- vlasnik traktora tvrdi da servis ne zna i ne radi dobar posao,
- s kakvim dokazima i argumentima raspolažemo u kojoj mjeri je vlasnik sposoban i stručan upravljati s tim traktorom?
- da li je kod kupnje tog traktora traktor bio 100% ispravan, ako je, kako se tako kompletno pokvario?
- kako to i zašto je usluga popravka plaćena, a onda je problem potpis nekakvog dokumenta, o čijem sadržaju ja ne mogu skužiti ništa, OK možda ga Vi drugi imate na uvid, pa Vam je sve jasno?

Komentiram na temelju napisanog da je policija rekla svoje, da se traktor može preuzeti.

Da li je tu možda ipak sve previše isforsirano, previše nepotrebne galame i traženje nekakve dodatne, druge pravde, bez suočavanja sa samim sobom?

Tko je i u kakvoj vjeri taj traktor kupio, od koga rabljenog, zašto ga je taj prodao?

Zar je zaista vlasnik uvijek u svemu u pravu, a serviser u svemu u krivu?

Za kraj ne poznam servisera niti vlasnika, ali mi nije niti jasno ništa, a najmanje koliko je vlasnik traktora stručan toliko detaljno ocijeniti rad servisa, te da li traktor uopće koristi na "projektirani" način u ispravnim radnim režimima.
Ja se tu ne usuđujem suditi, a policija je rekla svoje.
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,362
Sve to stoji kolega Plus. Svi smo se vodili izrečenim od strane kolege forumaša. Ali ja tu nebi ulazio u ispravnost/neispravnost stroja i moguće greške jedne i druge strane. Samo ja ne vidim razlog zadržavanja traktora ,ako je račun plaćen. A na vlasniku je dalje da dokazuje eventualne pogreške servisa.
 

Najnoviji postovi

Na vrh