• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sijačica OLT 18 redova

  • Temu pokrenuo mboz245
  • Datum prvog posta

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Nije ni kod mene direktno na osovini šasije, već na jednom flahu ispred, pogledaj malo detaljnije.
 

Prilozi

  • WP_20141106_001.jpg
    WP_20141106_001.jpg
    68.2 KB · Pregleda: 261
  • WP_20141106_002.jpg
    WP_20141106_002.jpg
    71.9 KB · Pregleda: 226

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Mijenjal sam na 14-najstici ležajeve stavil jeftinije nitne sam vračal iste obrusil sam kod skidanja a kod sastavljanja zavaril na obrušenom dijelu .

Onda ti je kam jeftinije i praktičnije zanitati s pop nitnama a puno jednostavnije ponovo razmontirati a drži bez brige .
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Najbrže je staviti vijke s upuštenom glavom tako da idući put lakše promijenite ležaj
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Onda ti je kam jeftinije i praktičnije zanitati s pop nitnama a puno jednostavnije ponovo razmontirati a drži bez brige .

To sam radil 80-tih a tad baš i ni je bilo običnih a kamoli pop nitni .
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Evo i kod mene prije par dana dosla sijacica u dosta losem stanju al uz malo truda bit ce ona kak treba!!



 

dugan

Član
Tu od
3 Kol 2013
Poruka
266
Kad to namjeravaš slagati i dal je mehanizam u radnom stanju i nek te dugo služi.I naravno ak se smije znati kolko si platili.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ispravan je mehanizam okrece se lagano neki diskovi imaju lufta neki ne fali nekoliko crijevi i one gume su lose placena je 900kn uglavno ici ce komplet u remont sve lezaje cijevi gume sve ide novo gore slazem ju za sebe tak da necu skrtarit do jeseni cu pomalo slagat ju da mi je za jesensku sjetvu gotova da moze u rad!!
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Ma Bučos ima da to urediš pic pic,čak je onda u mraku to izgledalo i lošije
 

zetormatik

Novi član
Tu od
5 Velj 2015
Poruka
6
Kupljeno, samo čim to zaljepiti da nebi odpalo (ovo u sijaćem aparatu) pošto nije limeno kao što je bilo nego od nekog tvrdog kartona?
Fotografija_0804.jpg


kdje si kupil ove naljepke in skalo za sijačico olt.
 

mrgud

Član
Tu od
22 Svi 2015
Poruka
50
Ej momci,

utječe li veličina sjemena pšenice na to koliko će sijačica posijati na određenom stupnju podešenosti. Primjerice danas sam sijao tavanušu i podesio sam da sije oko 190 kg po jutru. Sutra bi morao posijati kupljeno sjeme, ali danas kad sam otvorio vreću vidio sam da je sjeme manje. Pa me sad zanima hoće li sijati i to sjeme na 190kg/kj ili moram malo smanjiti.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Ravno 3000kn, nije puno radila, htio sam baš tu zadnju seriju, jer za one sa točkovima naprijed nema djelova, a za seriju prije ove, neznam da li ima novi reduktor za kupiti, a za ovu ima sve, mislim da je cjena realna, lufta u tanjurima nema ništa, cijevi su sve originalne itd.
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
933
To nije puno novaca ja tražim taku neku u takom stanju i za toliko novaca.Jel ta bila za njuškalu?
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,186
Jel ta od bakova?
Ja sam ju htio ici pogledati, ali nikako uhvatiti vremena, to je nekih 20 km od mene..
Da mi je barem naci Imt-ovku, slicna je toj olt s okruglim kosom, ali izgleda mi bolje i jace napravljena i ne stopa se nikad, ni sa kakvim sjemenom.
Ovakvo nesto:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Bila je na njuškalu, dugo ju gledam, nije mi bilo usput, prvo je tražio 4500, pa stoji na njuškalu za 3500, i ja mu ponudio 3000 i on pristao, ima još jednu, nešto je lošija i serija prije ove, i mislim da je jeftinija, probaj zvati. Kada sam vidio da ima onu pločicu sa godinom i brojem noviji tip, znao sam da nije stara i izrađena, pa sam zato otišao vidjeti. Nova takva 18 redi je 22000 ili 24000 kn u OLTu. Kako sam i pisao u prethodnim postovima 3000kn za takvu sijačicu je nekakav limit, a svašta se prodaje po njuškalu.

Za tu IMTovu neznam gdje ćeš naći djelove, oko podešavanja kod nje sam negdje čitao da bude problema, ja sam vidio možda 2-3 na njuškalu, a uživo nikada.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
A kakav je sistem pa da ne štopa.
Sretno Ivane .
 

Najnoviji postovi

Na vrh