• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sijačica OLT 18 redova

  • Temu pokrenuo mboz245
  • Datum prvog posta

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Ako je novi tip i u donekle dobrom stanju isplati se. Ja sam za svoju dao 2000 kuna i ulozio jos 1000 i radi ko nova.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
problem su komadi slame i osje kod ječma,kada je sjeme uredno,samo gas
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Hvala, nisam dobro objasnio mislio sam dali glavi na ulagačima (na onim diskovima) ako ima na polju naprimjer ostataka od kukuruza što se nije dalo ljepo zaorati?
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
imaš onu gredu gdje možeš malo diskove navinuti da idu dublje ili pliće,najbolji je sistem diskovi na pola a topling malo raspustiš,a ako bude puno ostataka bude malo problema ali bolje se riešavaju nego kod običnih ulagača,barem se tako meni čini,nije pravilo
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Koliko me može koštati da promjenim sve ležaje na diskovima i u slučaju da nesije točno koliko bi to koštalo sve skupa znači da sije točno?
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Kod mene nije bilo do sad takvih problema, a nemam zemlju neznam kak pripremljenu. Dosta zna biti gruda, busena, ostataka kuruze. Prodje puno bolje nego neke "bolje sijacice". Diskovi su zakon. Ja svoju nebi mjenjal za neku"bolju".
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Ako netko zna gdje ima uredna sijačica olt gama 18 da može precizno sijati lucernu..., prvenstveno u vukovarsko srijemskoj županiji, a može i osječka i brodska županija?
Planiramo kupiti neku donekle urednu do maksimalno 3000 kuna.
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Vidim po oglasima da imaju neke olt game 18 i veći spremnik za sjeme koja je novija i kako to da ima sa većim spremnikom dali se to moglo naručivati posebno prilikom kupovine (sa većim ili manjim spremnikom)?
Mislio sam da na svim olt gama 18 isti kapacitet spremnika za sjeme.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,738
Sve od 18 redi imaju velike spremnike, a one od 14 su sa manjim, jedino šta može biti da je spremink plastični ili limeni: Novije ti imaju nazad kotače i pogon na remen dok starije imaju kotače naprijed i pogon na kardan, a kod tih starijih teško je više i do djelova doći. Ako ju uzimaš negdje dalje, stane ti u jednu veću autoprikolicu i za manje od sata ju raskopaš kompletnu da ju možeš natrpati.
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Fotografija_0789.jpg

Fotografija_0790.jpg

Fotografija_0791.jpg


Za čega ovo služi između ova dva tanjura, može se pomicati gore dolje?
Fotografija_0793.jpg


Dali ima ovo za kupiti u oltu ova unutra pločica dosta je izlizana?
Fotografija_0795.jpg

Fotografija_0799.jpg
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Kupljeno, samo čim to zaljepiti da nebi odpalo (ovo u sijaćem aparatu) pošto nije limeno kao što je bilo nego od nekog tvrdog kartona?
Fotografija_0804.jpg
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Isprobavali smo sijačicu tako što smo okrenuli kotače 19 krugova sa sjemenskom lucernom i skala je bila na 5 i bacila je oko 11-12 kg/kj, probali smo staviti skalu na 0 i onda smo dobili 6 kg/kj.
 

North ARMY

Član
Tu od
12 Velj 2012
Poruka
31
Procitao sam temu od pocetka do kraja. Jasno mi je kad hocemo ubaciti lezaj na tanjir da moram raznitovati,ali sta dalje ? Da li samo lezaj moze da udje onako ili kuciste u koje ulazi moramo nositi kod strugara i osovinice isto da sastruze ?
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Mene muči kad sijem samo što mi nemogu u zemlju oni redovi iza kotača traktora (ostane sijeme vani), imam iza sijačice 3 reda onih zagrtača ali opet ne pomaže baš kod zatvaranja redova iza kotača? Dali je netko to riješio nekako, kako je naj jednostavije napraviti?


Evo i mjenjanje nekih ležaja na diskovima.
Dali je netko mjenjao ležaje i metao one jeftine kao na trgo-agenciji što im je cijena 5 kuna komad, dali izdrže šta ti ležaji? Ja mislim da bi trebali izdržati bar da posiju 100 ha ipak nema tu nekog opterećenja velikog za taj ležaj?

k4tba8.jpg


2dik32g.jpg


2mhcv0i.jpg
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Mijenjal sam na 14-najstici ležajeve stavil jeftinije nitne sam vračal iste obrusil sam kod skidanja a kod sastavljanja zavaril na obrušenom dijelu .
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,659
@Welger, iza kotača na šasiju sijačice stavi po dve kandže od sjetvospremača, ili nekaj slično, sam moraš napraviti nosač da se mogu spuštat i dizat po potrebi, sutra ću poslikat kak je na mojoj original..ali nije OLT.
Pogledaj na ovom linku kak to izgleda http://starburstherefords.com/?attachment_id=583
 
Posljednje uređivanje:

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Da ovo je super samo nemam baš mjesta tako na oltovoj, smetaju oni nosači od diskova naprijed.
 
Na vrh