• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sijačica OLT 18 redova

  • Temu pokrenuo mboz245
  • Datum prvog posta

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
A jesi li mijenjao onu ploču na koju se kopčaju cijevi, morao si staviti sa više rupa... Gdje si to našao, po kojoj cijeni?
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
Nisi ga razumio, on je proširio gamu 18 u zahvatu, ne u broju redova.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Ja mislio da je sa 14 prosirio na 18...:mur: ipak bi to bilo previše posla, jeftinije je naći drugu.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Oče ko kupiti ? Nisam još obnovio (prefarbal) ulagače i promjenio ležajeve.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Standardni razmak između redova je 12,5 cm, to je to.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
Zna netko od čega pašu plastične cijevi na gamu 14? Ili od čega ih je najjeftinije pripasati?
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Zavisi koju kulturu misliš sijati, zavisi od spirale koju imaš. Ja sam prošle godine posijao 10 jutara heljde bez problema, ali je bila čista. Sa spiralom za krupno sjeme. Sijala je u gram.
A što se tiče ove zobi što smo ranije spominjali, sjemenska se posijala bez problema, a domaća je štopala. Vidit ćemo za par dana kako je ispalo. Ali mislim da bi se i domaća posijala dobro da je selektirana.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Sijal bi raoulu

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Treba ti pločica za djetelinu. Pločica za žitarice ako nije sve kak treba, ako ne zatvara kak treba bude ti prebrzo iscurilo jer je jako sitno.
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Dali netko sije uljanu repicu sa sijacicom olt gama 18 redi noviji tip?
Koliko sijete kg/kj ili ha?
Ja sam probao sijati 2-3 kg/kj al mi se nesto cudno desava baca vise sjemena na desnoj strani polovice sijacice gledano od nazad, a na ljevoj skoro nema nista, na primjer: na desnoj ispadne tipa oko 50 zrna a na ljevoj oko 10 zrna, neznam sta da radim vise probo promjeniti i novu plocicu nigdje ne vidim gdje je problem, a dvije godine prije sam sijao sa njom i sve normalno bilo normalno posijala, ali proslu godinu katastrofa dali netko ima takav problem i dali zna sta je u pitanju?
 

Nikola59

Novi član
Tu od
8 Ruj 2017
Poruka
14
Poštovani, kupio sam sijačicu olt gama i trebao bih promjeniti par ležajeva na diskovima što zagrću sjeme pa me interesira postupak i još nešto,da li je ista pločica za žito i lucerku. Pozdrav
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,652
Za žito ti ide spirala 25,a za lucernu i ulj.repicu spirala 10.
Ležajevi na diskovima se mijenjaju tak da na disku odšarafiš onaj šaraf u sredini, mislim da je M8. Onda ti je u toj rupi imbus šaraf kojeg isto odšarafiš, i onda bi trebal disk ići dole i imaš pristup lageru.
Mislim da bi trebalo tak ići ak se dobro sjećam.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Tako se skida diska ali još moraš rasturiti one zakovice da bi zamijenio ležaj.
 
Na vrh