• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SIJAČICE ZA KUKURUZ

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
mi smo lani stavljali Dursbana oko 8 kg po rali i pokazal se zadovoljavajuće,išli smo prije svega na zlaticu,
usprkos tome ih je ipak bilo,ali nekih velikih šteta nije bilo,znači nije se srušil kukuruz dolje,a na istoj parceli jedan dio nismo stavljali i taj se komplet srušil dolje,tak da valjda onda nekaj vredi ;) ,
a cijena mu je bila oko 30 kn po vrečici,kolko je sad neznam :scratch
 
B

Bobo

Guest
AJMO ZNALCi!

Tko zna cemu sluzi ova rucka sto se dobije uz OLT pneumatsku sijacicu kukuruza?



naime, u trgovini su dobili sijacicu i ne zna nitko cemu ta rucka sluzi... obilazili oko sijacice i nigdje nismo mogli naci mjesto gdje se ta rucka moze staviti i cemu bi mogla sluziti... Mislili smo za ispustanje gnojiva ili sjemena, ali jednostavno nismo mogli pronaci gdje da stavimo tu rucku, pa vas molim za pomoc, da rjesimo ovu misteriju...
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
ne kužim se u olt ali slično imaju žitne sijačice za okretanje kotača pa možda i to tome služi :scratch
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Imam takvu sijačicu..
Nit sam dobio tu ručku nit neznem čemu služi :scratch
 
B

Bobo

Guest
Ja se vise ne sjecam gdje smo sve gledali da stavimo rucku...

Valjda ce netko 100% znati da nam kaze.
 

Ronin

Član
Tu od
13 Velj 2009
Poruka
239
Mislim da je ta ručka dio od mehanizma za preokretanje vanjskih markera kod sijačice.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja mislim da je to ''kurbla'' s kojom se prazne posude od kukuruza, znači kad se posije, ostatak kukuruza u posudi se mora ispraznit, pa zato mislim da se možda to stavi na pogonsku osovinu i izvrti da sjeme izađe, mada nemam pojma za čega bi služila :mrgreen: :mrgreen:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
ŠANANA kaže:
Ja mislim da je to ''kurbla'' s kojom se prazne posude od kukuruza, znači kad se posije, ostatak kukuruza u posudi se mora ispraznit, pa zato mislim da se možda to stavi na pogonsku osovinu i izvrti da sjeme izađe, mada nemam pojma za čega bi služila :mrgreen: :mrgreen:
Na OLT-ovoj sijačici se sjeme ne ispušta kao što si rekao :!:
Ima ispod svake baterija ko "vrata" koja se podignu kad očeš ispustit sjeme.
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
marko hurlimann xa86 kaže:
Na OLT-ovoj sijačici se sjeme ne ispušta kao što si rekao :!:
Ima ispod svake baterija ko "vrata" koja se podignu kad očeš ispustit sjeme.

tako je, baš sam ju danas prvi puta ove godine probao ;)
 
B

Bobo

Guest
Ronin kaže:
Mislim da je ta ručka dio od mehanizma za preokretanje vanjskih markera kod sijačice.

Nije, rucka za prebacivanje markira se malo vidi u donjem lijevom kutu slike...

jozek kaže:
dal slikni sijačicu odpozadi da nije da se njome štela dubina sjetve

Za dubinu sjetve mislim da ima na svakoj bateriji vijak s kojim biras dubinu sjetve... Cim budem tamo opet isao, poslikat cu ju sa svih strana...



Pposto ima i deponatore za gnojivo, mislio sam da s njima nema veze, jer koliko vidim da deponatore nitko ziv ne kupuje na sijacicama, pa nit inema tu rucku... Gledao sam po svim osovinama, po svim prijenosima i nikako da otkrijem gdje bi tu rucku mogao staviti...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Tako je dubina sjetve se regulira na svakoj bateriji...
Ima jedna skala na kojoj su brojevi 1,2,3,4,5.... i onda si poštelaš na koju dubinu želiš.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Dal ima možda netko nekakva saznanja kakva bi ovo mogla biti sijačica, pod time mislim proizvođač i godina proizvodnje :?: !
Nema pločicu na sebi, al je stroj vrhunski precizan i dobar, al bi htio saznati o kojem se stroju radi :!: :!:




e da, znam samo da je talijanske proizvodnje :scratch :scratch
 
B

Bobo

Guest


Kupljena prosle godine nova za 21 000Kn. Kaze mi covjek da je tad izgledala ko da su se kovaci na njoj praksali, al nakon dotezanja svih vijaka sije vrlo vrlo dobro i nema ni jednu rijec zamjerke za nju... OLT s istom opremom je kostala 29 000Kn i cjena je bila presudni faktor.

Kad sam ju vidio, skoro pa me strefio srcani... Nema na internetu nigdje slika ovakve sijacice i onda mi se prisulja s ledja ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Takvu IMT-ovu dvorednu, još k tome i pneumatsku, prvi put sad vidim, stvarno nisam znao dato uopće rade :scratch
Al ova je čistam zgodna, samo je malo to 2 reda ;)
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
U traženju sam pneumatske sijačice za kukuruz pa za sad mi je ova cijenom i i zgledom zapala za oko ,a za mišljenje o kvaliteti i vašim iskustvima ako ih tko ima molio bi da napišete :!:
Inače sijačica Uzel po gaspardovoj licenci- tak veli tip u Fortuni, cijena za gotovinu 49 000 kn s deponatorima za umjetno gnojivo i onim gumenim kotačičima kaj pritišču sijeme.
Evo i par slika -ova je bez deponatora za umjetno gnojivo
bFZj_yNbD7Bs0AEQ.v.jpg

4CmR7FUo7g4OQfKM.v.jpg

kXwJI2UuBhwHDXCH.v.jpg

ihcMQygmlQRHNQDV.v.jpg

RSJnA8CdSPRPEVBx.v.jpg

Im7zFYf0y_iXMOGM.v.jpg
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
zgleda solidno ovak prek slike :scratch ...neznam za priozvođača,ali takav sistem sijanja ima i moja Carraro i sije bez greške tek da ak imaš pare kupuj :lol: :lol: :lol:
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
čuj vidi se da je čista kopija gasparda još ak je materijal tu negde onda se isplati jer gaspardo s istom opremom dođe 71000 kuna ( s pdv ) nisi napisao dal je tvoja sa ili bez pdv
 

Najnoviji postovi

Na vrh