• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SIJAČICE ZA KUKURUZ

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Poljoprivredni strojevi idu gore iz dana u dan, a proizvodi su na istom ili još slabije plaćeni...
 
Z

zrine892

Guest
bole kaže:
-- Zrine di si kupio tu sijačicu
--el kod Ferenčaka u Osijeku

ne...sijacica je kupljena u stepco...oni rade sa firmom mesis iz zagreba...uzeo sam ju tamo jer mi se nije dalo ici u zagreb kojekakve papire potpisivati i slicno..


DF&Torpedo kaže:
@zrine
Zašto nisi uzeo OLT psk sijačicu?


zato sto nisam htio ono sto svi imaju :) zelio sam nesto drugo nesto posebno...;)
pa zato sto mi se gaspardo vise svida i jednostavnija je,i bolje od olt-ove
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
Zrine znaš li možda što sve pokriva (nadzire) ta elektronika od tog privatnika i imaš možda sliku monitora :?: :?:
 
Z

zrine892

Guest
jozek kaže:
Zrine znaš li možda što sve pokriva (nadzire) ta elektronika od tog privatnika i imaš možda sliku monitora :?: :?:


na zalost nemam sliku..ali sam vidio u gospodarskom listu na zadnjoj stranici tamu di budu oglasi..

uredaj upozorava na pucanje kajle,zastopavanje raonika,hektometar,radnih sati,radne brzine ispisuje,pokazivac nivoa sjemena u sanduku i jos neke stvari..nisam siguran vise...nemogu nači taj gospodarski list jer ja nisam pretplatnik nego mi je dao kolega pa tako znam..

Obrisan neispravan link. [/quote]

evo jedna slika od bivseg clana...ali to je za sestororednu sijacicu gaspardo...imas ju na prvoj stranici u ovoj temi
 
S

seljaček

Guest
O da Gaspardo je makina i pol super točna i brza dok olt je super ali ne toliko točan istvarno zašto nisi uzeo deponatore za gnoj
 
Z

zrine892

Guest
rekao sam u dvije zadnje stranice...citaj pa ces znati...i cemu da platim 10 000 kuna vise ionako mi ne treba..
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
evo i moje gaspardo sijačice

i324657_P1010415.JPG


i324656_P1010414.JPG
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
za godište ti nebi znao ali sve pikse na njoj su s malo lufta-sačuvana je
 
S

Smixy

Guest
Ima li tko nekakvu tabelu ili je u mogućnosti napraviti sa rasporedom prijenosa i razmacima zrna u redu za OLT mehaničku sijačicu kukuruza (4 reda). Hvala :D
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
nisi naveo koji tip sijačice :?: evo ja imam od skpr - 2 - 4 i 6;
kombinacije ti idu ovako: prvi broj ti je broj zubaca na osovini točka, drugi broj zubaca na lančaniku sijače osovine i treči razmak zrna u redu (cm).

17 - 8 = 18
15 - 8 = 20
13 - 8 = 23
10 - 8 = 30

17 - 10 = 22
15 - 10 = 25
13 - 10 = 28
10 - 10 = 36

17 - 14 = 31
15 - 14 = 34
13 - 14 = 39
10 - 14 = 50

mislim da bu ti ovo pomoglo ak ne samo pitaj :!:
 
S

Smixy

Guest
Nekužim, da ti budem iskren. Npisao sam ti da je oltova mehanička (stara ko biblija) 4 redna sijačica. Nedavno sam je dobio, neplanski. Do sad sam uglavnom radio sa OLT pneumatskim sijačicama i tu su mi stvari jasne, naravno ukoliko se ima tabela sa kombinacijama lančanika. Stvar je u tome da sam svake godine posuđivao tuđu sijačicu, remontovao je (kako to obično biva) pa potom sijao svoj kukuruz i suncokret. E pošto sad posedujem SVOJU, makar to bila i mehanička, htio bih ju koristit jer izgleda da je u vrlo dobrom stanju. Nije mi problem ni da je zakačim i probam sve kombinacije lančanika, premerim razmak zrna i napravim si sam tabelu. Međutim mislim da mi je lakše pitati nekoga tko je već koristi. Ne kontam tvoju tabelu jer mi nešto ne štima (previše je kombinacija). Nisam 100% siguran ali mislim da na sijačici imam 3 i 3 lančanika (nisam siguran, moraću pogledati) tako da bi to trebalo biti nekih 9 mogućih razmaka, ako se ne varam. U svakom slučaju hvala na expeditivnosti. :D
 
S

Smixy

Guest
jozek kaže:
nisi naveo koji tip sijačice :?: evo ja imam od skpr - 2 - 4 i 6;
kombinacije ti idu ovako: prvi broj ti je broj zubaca na osovini točka, drugi broj zubaca na lančaniku sijače osovine i treči razmak zrna u redu (cm).

17 - 8 = 18
15 - 8 = 20
13 - 8 = 23
10 - 8 = 30

17 - 10 = 22
15 - 10 = 25
13 - 10 = 28
10 - 10 = 36

17 - 14 = 31
15 - 14 = 34
13 - 14 = 39
10 - 14 = 50

mislim da bu ti ovo pomoglo ak ne samo pitaj :!:
OK, sad mi je jasnije. Nije mi se dobro otvorio tvoj post ili si ga u međuvremenu editovao. A i kad razmislim malo bolje mislim da je na sijačici 4 + 3 lančanika. Mnogo ti hvala.
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
kak ne kužiš na osovini kotača imaš četiri lančanika i to sa 17, 15, 13 i 10 zubi, a gore na gonjenoj ili sijačoj osovini tri lančanika i to sa 8, 10 i 14 zubi a sve ostalo su ti one kombinacije.
 
S

Smixy

Guest
jozek kaže:
kak ne kužiš na osovini kotača imaš četiri lančanika i to sa 17, 15, 13 i 10 zubi, a gore na gonjenoj ili sijačoj osovini tri lančanika i to sa 8, 10 i 14 zubi a sve ostalo su ti one kombinacije.
Skužio sam, u prvi mah mi se nije dobro otvorio tvoj post pa je sve bilo zbrkano. Kontam, kontam..
HVALA
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
ne mi je jasno zakaj sad s pneumatske ideš na mehaničku, mada je i besplatna, mislim da bi ti pošto veliš da remontuješ bolje bilo da si kupio neku takvu i sredio je pa bi imao svoju i nebi morao posuđivati, jer nemože se usporediti sijanje jedne i druge da ne pišem sad detalje
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
daj malo preciznije kaj očeš; gola sijačica, deponatori za umjetno možda i s mikrogranulatorima, a i koliko love misliš dati ak se smije znati :?: :?: :?:
 

Najnoviji postovi

Na vrh