• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SIJAČICE ZA KUKURUZ

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
Da cijena je s pdv-om(49 000), i prodavač mi je reko da je gaspardo 71 000, što je po meni abnormalna cijena za jednu sijačicu koju godišnje koristim-o 4,5,6 dana :!: :mrgreen:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Ovo mi se čini jako primamljiva cijena ;)
Samo nemoj uzimat OLT PSK 4 s tim gumenim kotačima iza jer češ imati gadne probleme kao kao ja sada :cry:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
jozek kaže:
a kaj ti ne valjaju gumi kotači :?:
Gume su odlične.
Ali sijačica ima pre slabe nosače za baterije pa su mi se sad nosači povijali,pa sam ih morao pojačavt..
A sijačica stara 3 godine.
Ovak sam zadovoljan s njom kak sije i s tim kotačima samo ima slabe nosače...
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
Nisam kupio sijačicu, još, inače imam mehničku oltovu četverorednu i ovo je trebalo biti poboljšanje u tehnologiji ( i to za iduču sezonu ;) :roll: )
al još razmišljam da li kupovati il ne novu jer nisu baš najbolja vremena; našo sam i imt-ovu u poljostroju sa deponatorima za umjetno za 46000 s pdv-pm al ima ju kolega i stalno ga zeza neki zupčanik :!:
 
B

Bobo

Guest
Od IMT pneumatske bjezi koliko te noge nose!!

Nisu htjeli otkupiti licencu od ne znam koga, pa su sami isli izmisljat nesto i to nesto nije dobro napravljeno... Na Srpskom forumu nitko nema dobrih komentara za nju i kako mi svi kazu, bolje malo zagristi kako treba i kupiti OLT sijacicu i miran si...
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
Ma nisam ni mislil kupiti imtovu baš zbog problema koje ima kolega ali sam nju stavil samo zbog cijene,
bit ču iskren zakaj ne razmišljam o oltovoj a to je zato što mi se vizualno ne sviđa, izgleda ko i u 80-tim godinama i niš ne mjenjaju na njoj, spram gasparda je uf neznam kaj bi reko :mrgreen: :lol:
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
na mojim postovima vidiš gasparda koji sam platio 2400 eura jest da je malo starija ali je sačuvana i mogu ti reči da je za te pare u redu s obzirom koliko mi kukuruza sijemo. baš sam malo prije išao vidjeti kako niče mislim dali je razmak zrnja jednolik i sve je ok. sijača sekcija joj je identična kao ina novim s malim modifikacijama ( plastične kutije ) bitno ti je da su raonici zdravi, a to se da kupiti novo i sije bez problema. najbolje ti je kupovti ( rabljenu ) u ljeto kad sezona prođe onda su valjda i malo niže cijene jer u sezoni svi drže dobre cijene
 
B

baotica

Guest
Zanima me koliko je realna cijena polovne dvoredne sijačice koruze.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
viđaval ih po oglasniku od 100€ pa do 4500kn.
sasvim solidne su po 1000kn
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Kupio sam polovnu dvorednu OLT-ovu sijačicu ove godine za 1000 kuna i ima problem što mi kukuruz na mjestima nije niknuo, npr ide 10 metara dobro pa ga dva metra nema i slično, ne znam jel to do sijačice ili čega drugog, negdje na forumu sam vidio da treba nešto zavarit u kutiji gdje je zrno, al sad ne mogu to više naći?
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
možda ti je izglodan zubčanik koji pokreče sijači mehanizam na kutiji za sijeme, pa malo ide pa stane i tak
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Da malo osvježim temu...

Prošli tjedan smo kupili novu OLT PSK 4 tj. 4-rednu pneumatsku sijačicu kukuruza...
U mojem selu ih ima nekoliko i sve ih besprijekorno služi...nadam se da mene moja neće iznevjeriti... :?:

Meni kolega sadi sa istom takvom unazad nekih 4 godina i veli da je prezadovoljan a radi prek 200 rali tak da... 8)

Bilo kakve upute za rad njome ili nekakve "cake" širokih ruku prihvaćam-navalite! :arrow: :idea:

slike :
i618027_P24070915.21.jpg
i618026_P24070915.20.jpg
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Kao prvo čestitam ;)

Ali bolje da ju nisi kupio s gumenima kotačima iza,imam istu takvu i povijali mi se nosači jer su preslabi za gumene kotače iza,inače oni rade odlično iza ali nisu nosači dovoljno jaki za to.Možda če kod tebe bit dobro pošto češ radit s 539,ja radim sa Hurlijem pošto je on brži,pa se i bolje vozim po cesti pa još nosači dodatno trpe,jer je velika brzina...

Ne mora značit da če se i tebi povijat,ali eto meni se desilo....
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
još si staviš elektroniku na nju, i to je pila i pol, ja sam stavio ove godine na 6-rednu za kukuruz, i 7 rednu za soju, sve na jedan monitor,i prezadovoljan sam sa time, nisam nijednom išao u kontrolu dali koji red sije, ili je možda se negdi nešto strgalo, makar ima zvonce koje te odma upozori, ali ako pukne plastični zupčanik, to se nečuje, a i jednom mi je pikao štift na zvoncu, a nije zvonilo je r je bilo neispravno, pa sam par krugova sijal soju, a spojni red nije sijao.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
BELEC7340 kaže:
Da malo osvježim temu...

Prošli tjedan smo kupili novu OLT PSK 4 tj. 4-rednu pneumatsku sijačicu kukuruza...
U mojem selu ih ima nekoliko i sve ih besprijekorno služi...nadam se da mene moja neće iznevjeriti... :?:

Meni kolega sadi sa istom takvom unazad nekih 4 godina i veli da je prezadovoljan a radi prek 200 rali tak da... 8)

Bilo kakve upute za rad njome ili nekakve "cake" širokih ruku prihvaćam-navalite! :arrow: :idea:

slike :
i618027_P24070915.21.jpg
i618026_P24070915.20.jpg
odlična sijačica nema šta,čestitke na prinovi,služit će ona tebe jako dugo jer to su odlične sijačice.ja imam ino becker sa kojom posijem minimalno 70 jutara godišnje i radi bez ikakvih problema a osiječke sijačice smatram boljima od ino becker pa mislim da će ova tebe služiti jako dugo. :D :gitarist:
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
koja joj je cijena ?
@ danijel 2356 koju elektroniku si stavljao na koju sijačicu ikoja je cijena ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh