• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SIJAČICE ZA KUKURUZ

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Čestitam na prinovi :D

Vidim ne odustaješ od MONOSEMA ;)
Koliko si platio ovu?
Jel ima hudraulično prebacivanje markira :?:
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
744
monosem=zakon :D ,da ima hidraulične markire, poslovna tajna -ali ako me neko napadne sa recimo 37000 kuna njegova je :mrgreen:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
breza kaže:
monosem=zakon :D ,da ima hidraulične markire, poslovna tajna -ali ako me neko napadne sa recimo 37000 kuna njegova je :mrgreen:
Može koja slika pobliže mehanizma za markire :p
Koje je godište?
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,883
josip123 kaže:
najbolje ju je oprati i premazati recimo sa naftom da ne hrđa na mjestima gdje je skinuta boja pa si miran.


...tak i ja radim sa svim strojevima koliko je to moguće pa čak i s plugom kad znam da neću jedno vrijeme orat ali pogotovo sa sijaćicom, ja bi rađe savjetoval sa uljem (ne rabljenim) nego sa naftom koja se prije ispere ako bas neki stroj nije u adekvatnoj nadstršnici ili sl.


jos jedna stvar vezana uz ulje koje koristim za podmazivanje (lanaca,lančanika,zupčanika,kliznih staza,čaura ,zaštitu od rđe i dr.stvari) ne kupujem neko novo ulje(motorno,hipenol,lancol-dost skupo) već kad nemem jednostavno zamjenim ulje u mjenjaču npr.50litara i dosta za godinu i duže 8)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Tnx 8)

Sa svake strane je jednoradni cilindar,i onda su spojeni na jedan razvodnik i iz njega ide samo jedno crijevo koje se kopča u traktor?
Ili svaki cilindar ima posebno crijevo koja se kopča u traktor?
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
744
da ,ide na razvodnik ,ali ja ću to preurediti da će biti svaki posebno
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
breza kaže:
da ,ide na razvodnik ,ali ja ću to preurediti da će biti svaki posebno
Nekak mi se to čini bolja ideja,jer možeš svaki podič kad ti treba..
Zanimljiva je ovo ideja :mrgreen:
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
744
ma da,razvodnik je sličan onom na SIP beračima pa bi moral imat otvoren zadnji prozor i još mu složit nosač ,a onda naravno ulazi prašina, klima gubi smisao ...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
breza kaže:
ma da,razvodnik je sličan onom na SIP beračima pa bi moral imat otvoren zadnji prozor i još mu složit nosač ,a onda naravno ulazi prašina, klima gubi smisao ...
Imamo u plano da nešto takvoga složimo na našu OLT sijačicu...
Pa prikupljam ideje 8)
 

zecky

Član
Tu od
25 Tra 2007
Poruka
69
Mladići, jel mozda netko zna nešto o sijačicama koje radi čovijek iz Križevaca. Veli da ih sklapa več 20 g. Veli da su potpuno iste ko i oltove i daje garanciju 2.godine.

Dal je možda netko ima?
 
T

tbakovlj

Guest
zecky kaže:
Mladići, jel mozda netko zna nešto o sijačicama koje radi čovijek iz Križevaca. Veli da ih sklapa več 20 g. Veli da su potpuno iste ko i oltove i daje garanciju 2.godine.

Dal je možda netko ima?

Znam ja, kupoval sam prošle godine sijačicu pa sam navratil i do njega. To što on radi ti jesu OLT sijačice, samo što kupuje rashodovane sijačice za male novce, pa ih kompletno reparira i prodaje. To je stariji gospodin koji ne baca ono što se da iskoristiti na sijačici, primjer, svaki šaraf ručno šmirgla pa ga farba i nazad vraća na mjesto, i još neke slične stvari, a ono što je uništeno to naručuje iz OLT-a. Reparira sijačice OLT-ove i to samo one bez dozatora za umjetno gnojivo, jer kako on veli da mu se drugačije ne isplati, a ako netko hoće dozatore on ih naručuje iz OLT-a po njihovoj cijeni, ak se ne varam negdje oko 1000 ili 1500 €, ne sjećam se više. Znači kompletno reparirana sijačica OLT 4 reda kod njega vam dođe oko 3500 € plus dozatori za gnojivo, ako ih netko hoće. To je informacija iz prve ruke iz dotičnog gospodina koji reparira sijačice, makar morate provjeriti dal još uvijek to radi, jer kad sam ja bio kod njega (negdje prije godinu dana) nije imal niti jednu na lageru jer je zbog starosti mislio prestati. Ak se na varam on je nekada davno držao OLT rezevne dijelove ili ne :mrgreen:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Ima li gospodin kakvo ime i gdje se točno nalazi?
 
T

tbakovlj

Guest
Neznam kak se zove, ali čim uđeš u kž od strane kc i počneš se penjeti uz brdo vidjet ćeš na lijevo njegovu kuću, mislim da je obnovljena i ima veći kameni zid, naazi se negdje u pola brijega, stani u fijolici pa pitaj :p
 

zecky

Član
Tu od
25 Tra 2007
Poruka
69
Ja sam se čuo s njim, meni je rekao da je sve novo na sijaćici. ovo za dozatore neznam jer me ne interesira pa o tome nismo pričali. Neznam kak se zove al iz KŽ je čovjek a ak netko treba njegov broj pošaljem mu ga na PM. Inaće je meni rekao za cijenu da je 3000€.
 
T

tbakovlj

Guest
Neznam točno za cijenu (bilo je to davno) ali mislim da je 3000 € kako je napisao zecky, ali znam da je to cijena bez dozatora
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,430
Jesi li siguran da će turbina biti u balansu i da neće tresti,ipak se tu radi o velikom broju okretaja i velikom promjeru.Znalo ju je malo prašine koja se nataloži pa zalijepi toliko izbaciti iz balansa da misliš da će se razletiti.
 
Na vrh