• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SIJAČICE ZA KUKURUZ

B

Bobo

Guest
ODLICNO, majstore!!!

Nisam ni znao da ovo vec postoji na forumu... Nisam ni trazio, da budem iskren...

Ovo se odmah prebacuje u tablicu i printanje.
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
Bobo kaže:
Decki, jel netko ima knjigu ili zna podatak koji trazim za mehanicku OLT sijacicu kukuruza. Zanimaju me prijenosni omjeri lancanika (razmak zrna u redu)?

Nekada davno sam imao na papiricu to zapisano, ali negdje izgubio, a sjetva samo sto nije pocela...

Ja imam molbu ako netko ima da mi skenira za pneumatsku OLT-ovu, imao sam kopirano na papiru i žena oprala prsluk i moje papire s kombinacijama, pregledo sam sve 23 stranice i nema nigdje ....

Sijao sam suncokret napamet pa vuci po leniji i mjeri razmak zrna od zrna centimetrom :lol:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Imam ja nedje manual za OLT PSK, no treba ga naći i scanirati...
 
M

mario603

Guest
Molio bih nekog tko zna kako se na dvorednoj mehaničkoj olt msk sijačici štela razmak zrna u redu, tj. koja kombinacija zubčanika daje koliki razmak?
 
I

imt odra

Guest
mario603 kaže:
Molio bih nekog tko zna kako se na dvorednoj mehaničkoj olt msk sijačici štela razmak zrna u redu, tj. koja kombinacija zubčanika daje koliki razmak?




imas na prethodnim stranicama
 
B

Bobo

Guest
imt odra kaže:
mario603 kaže:
Molio bih nekog tko zna kako se na dvorednoj mehaničkoj olt msk sijačici štela razmak zrna u redu, tj. koja kombinacija zubčanika daje koliki razmak?




imas na prethodnim stranicama


DOSLOVCE na prethodnoj stranici...
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
DELO1 kaže:
http://img687.imageshack.us/g/img035sb.jpg/

Evo ja se potrudio da nađem ono što sam tražio od vas....
DELO1
hvala ti što si se potrudio,ja sam si to isprinato.
Ali majke mi moje ja tu ništa nekužim kak treba poštelati šta za određeni razmak zrna. :oops:
 
M

mario603

Guest
Bobo kaže:
imt odra kaže:
mario603 kaže:
Molio bih nekog tko zna kako se na dvorednoj mehaničkoj olt msk sijačici štela razmak zrna u redu, tj. koja kombinacija zubčanika daje koliki razmak?




imas na prethodnim stranicama


DOSLOVCE na prethodnoj stranici...
....vidio sam al sam mislio po modelu da je to možda nekakva druga...hvala
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
Kak ne kužiš...!
npr. -pločice sa 18 rupa ( ja koristim za suncokret-mali otvor) podesim kombinaciju na 2C i znam da mi sije na razmak zrna 18,5 cm što je 5,5 zrna/m
ili 5A komb. 23,5 cm zrn od zrna
ili 22 otvora ( za kukuruz veće rupe više zraka bolje drži ) 3C komb. 21 cm razmak itd.

s tim kombinacijama ne moram kemijati, probavati po lenijama a jako sam zaboravan od godine do godine pozaboravljam kombinacije za pojedine kulture ... :?

gledaš u tablicu i kombinaciju zupčanika... ok...
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
ok
Ja trebam za kukuruz,ja ču lijepo prebrojat koliko imam rupa na ploči,reč koji razmak trebam i onda mi ti budeš reko,na koje zupčanike trebam prebacit,može?
tnx :D
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
Bobo kaže:
Decki, jel netko ima knjigu ili zna podatak koji trazim za mehanicku OLT sijacicu kukuruza. Zanimaju me prijenosni omjeri lancanika (razmak zrna u redu)?

Nekada davno sam imao na papiricu to zapisano, ali negdje izgubio, a sjetva samo sto nije pocela...

imam ti ju ja....a to ti ni nije problem, dečki iz OLT-a sve pošalju....
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
DELO1 kaže:
Ok može... ;)
Evo sadnja je počela...
Jel bi mi mogo reč kak bi mi trebali stajat zupčanici za razmak od 18.2 cm odnosno 18 ?
Kak za 19 ?
A kak za 20?
hvala
:D
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
Pločica s 22 otvora : 18 cm razmak kombinacija 4B
19 cm razmak kombinacija 5A , kombinacije su ti nacrtane na prvoj stranici ....
21cm..........................3C
16cm.........................1D itd...
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
DELO1 kaže:
Pločica s 22 otvora : 18 cm razmak kombinacija 4B
19 cm razmak kombinacija 5A , kombinacije su ti nacrtane na prvoj stranici ....
21cm..........................3C
16cm.........................1D itd...
e hvala ti
stavio sam si na 19 cm razmak!
 
W

weekendfarmer

Guest
Bok dečki. Jel se sije kaj?
Kupili smo dvorednu sijačicu Gaspardo sp 510 (do sad smo imali običnu olt).
dsc00220rk.jpg

Pošto se baš neznam zasad koristit s tim,imam sljedeće pitanje: kaj se štela na ovim brojevima?
dsc00218da.jpg

Mislim da Jozek ima sličnu sijačicu (kolko vidim po slikama),sam kaj je četveroredna.
Hvala unaprijed i sory na lošim slikama.
 
Na vrh