• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SIJAČICE ZA KUKURUZ

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
ima ju vec par godina i prezadovoljan je, a ne cini ti se, jaaako dobro vidis,
baterije su hidraulicne i ovo ti je transporti mod, a kad dode u njivu, razvuku se! :)

inace, ide s njom po njivi ko ja sa urgom po cesti, cim nesto nestima, signalizira mu, cak mu broji i zrna!
ali ima brdo dodatne opreme na njoj i ovi markiranti su nadoplaceni da gledaju sredinu traktora, a ne kotac!

inace kad udze u tablu od 40 hektara, koja je duzine 1200 metara, elektronika ti tu dosta znaci, ma koliko bila skupa!
a sad je prije 2 mjeseca uzeo novog claasa od 120 konja s navigacijom, tako da ce mu ovo biti dobitna kombinacija! :icon_super:
 
Posljednje uređivanje:

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
tako je, editiro sam post, ako nisi procito do kraja slucajno! u biti sve je kod njega na dugmeta iz kabine!
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
pa to je onda neki pravi gazda...al ide i sa običnim mehaničkim samo treba imat na brigi količinu sjemena...mi svake druge godine sijemo kolegi tablu od 30 ha i nemaš problema...ne isplati mu se kupovat sijačicu za to samo kad mi njemu posijemo a on nama npr.požanje...
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
koperacija je odlicna ako je postena!
pa je, dobar je gazda, ima 26 godina i radi 300 hektara + 30-ak muznih krava!
 

ZULJE

Član
Tu od
12 Pro 2012
Poruka
208
Trebao bih mikrogranulate za sadilicu kukuruza gaspardo sp4, pa me zanima koji su njihovi zastupnici u hrvatskoj??? znam da je messis a ostali.??
 

krone

Član
Tu od
14 Pro 2012
Poruka
142
pozdrav,kupujem sijačicu za kukuruz četvorednu pneumatsku do nekih 2000e a baš neznam puno o njima koje su donekle dobre a i na šta bi trebo gledati kad ih kupujem
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Zanima me obicnom mehanickom sijacicom,2-rednom,kojom brzinom sijat sa 539,1 brzom(pol gas ili?)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
1. brza, ali ne pretjerivati s gasom. maximalno pol gasa, možda ni toliko. Sve ovisi u kakvom je stanju sijačica, odnosno izbacivači.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
pozdrav,kupujem sijačicu za kukuruz četvorednu pneumatsku do nekih 2000e a baš neznam puno o njima koje su donekle dobre a i na šta bi trebo gledati kad ih kupujem

Jel te zanima sa dozatorima za gnojivo ili ne?Puno stvari treba gledati,naj bolje nekoga povesti tko se razumije u to.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Zanima me obicnom mehanickom sijacicom,2-rednom,kojom brzinom sijat sa 539,1 brzom(pol gas ili?)
Malo jače od lera i prva brzina,inače i sa mehaničkom se može dosta dobro posijati ali treba jako polako sijati.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Malo jače od lera i prva brzina,inače i sa mehaničkom se može dosta dobro posijati ali treba jako polako sijati.

sa 533 sijano sa dvorendnom prosle godine u 2 na leru 1 je na leru prespora bila kad se uhoda side to i sijacica mora bit nastelana ko bonbon...
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Jel netko ima cararo pneumatsku?Zanima me za gnojivo na kojem broju koliko ga baca,ako netko zna u napred mu hvala.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,658
Jel netko ima cararo pneumatsku?Zanima me za gnojivo na kojem broju koliko ga baca,ako netko zna u napred mu hvala.
Zavisi koju imaš- Ja imam s uljnom getribom i nije mogla bacati više od 70 kg/jutro. Upravo sam danas preuredio te spojio bez getribe direktno na lančanike te baca 125kg/jutro. radi se o dvorednoj.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Zavisi koju imaš- Ja imam s uljnom getribom i nije mogla bacati više od 70 kg/jutro. Upravo sam danas preuredio te spojio bez getribe direktno na lančanike te baca 125kg/jutro. radi se o dvorednoj.

Imam cararo mark 2,četiri reda,i nema uljnu getribu.Fale mi i dva ulagača za gnojivo,sada sam posudio od kolega od gaspardove.
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Jel može neko objasnit kakose štima oltova MSK dabise snjom sijala soja? dakle kakve sjetvene ploče idu i koji se razmak namjesti na zupčanicima?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
Danas sam radio sa mojom sijačicom , od onoga što sam vidio ja sam sasvim zadovoljan

Jedina korekcija je bila da sam morao razraditijednu piksnu pošto joj vanjsko podamzivanje nije pomoglo pa se grijala i kočila sjetvenu ploču , to sam sredio i radi bez greške
Jedina mana , a možda to i nije mana jer sam skinuo one diskove koji sakupljaju zemlju na mjesto gdje će da prođe ulagač je to što je prednji točak malog prečnika i bukvalno propada u zemlju ako je sitna zemlja , a ako je busenje onda to busenje gura ispred sebe
To sam malo razmatrao i mislim da bi najbolje bilo staviti dva gumena točka koji će da prate gaz traktora i drže po visini prednji dio sijačice

Evo koja slika

photo0100jl.jpg


photo0099g.jpg


photo0101ol.jpg



Jedino mi žao što vladimirac nema stalni rad kardana pa moram da sijem sa fergom :(devil):
 

Kumic

Član
Tu od
7 Lis 2010
Poruka
196
Jedno pitanje za vas koji znate...radi se o OLT mehaničkoj sijačici,4 reda,bacio bi s njom nekih 150kg petnajstice po jutru pa me zanimana na koji broj bi trebo namjestit dozatore da baci otprilike tu količinu?
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Jedno pitanje za vas koji znate...radi se o OLT mehaničkoj sijačici,4 reda,bacio bi s njom nekih 150kg petnajstice po jutru pa me zanimana na koji broj bi trebo namjestit dozatore da baci otprilike tu količinu?

evo kolega imaš sliku na 101 stranici tj.7 stranica prije sam postavil sliku..samo si preračunaj iz hektara u jutre...
 

Najnoviji postovi

Na vrh