• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SIJAČICE ZA KUKURUZ

Pozitron

Član
Tu od
20 Lip 2011
Poruka
154
Olt i Nodet su i jedne od najpovoljnijih koliko vidim.
Da li su dobre i pouzdane ?
Radije uzmem Gaspardo za par k kuna vise ako su kvalitetnije, ali pitanje je ima li razlike
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,655
Poslovica glasi "svaki cigo svoga konja hvali". Gaspardo... nemoraš vadit dva reda van, jednostavno ta dva reda isključiš na njihovim kardanima, podigneš ih, a za gnoj svaki red možeš zatvoriti ili otvoriti da svaki sije željenu količinu. Što znaći, ako kupiš Gaspardo baš ništa nemoraš preuređivati, ako zatvoriš dva reda gnojiva, ona još uvijek s dva posije više nego neke s 4 reda. tj. s dva reda možeš posijat 200 kg gnojiva po jutro. Ja imam ploče za bundeve s kojima mogu sijat na razmak od 90 cm.
 

Pozitron

Član
Tu od
20 Lip 2011
Poruka
154
e pa to te ja pitam... puno hvala na konkretnom iskustvu.
To me zanimalo, ako uzmem ploce bez rupa za Gaspardo, da li se mogu rupe sloziti tako da siju na razmak od 50 - 70 cm, ali ako ti iz iskustva kazes da ide i 90 to je pun pogodak.
Znaci nista ne smeta niti velicina ili debljina sjemena ? to me isto malo brinulo da li su otvori na baterijama dovoljno veliki da prodje debelo i veliko sjeme od Kabuche.

Da li postoji mogucnost da se cujemo tamo kroz mjesec dana kada cu ici u realizaciju, ima dosta sijacica na njuski pa bi bio zahvalan na nekoj konkretnoj preporuci i pokoji savjet oko konfiguracije za tikvenjace
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,655
Nema problema, a za ploče kakve želiš imam čovjeka da ti napravi. Ja sad imam s 9 rupa i siju od 40 do 90 cm.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Olt i Nodet su i jedne od najpovoljnijih koliko vidim.
Da li su dobre i pouzdane ?
Radije uzmem Gaspardo za par k kuna vise ako su kvalitetnije, ali pitanje je ima li razlike

naravno da su pouzdane, djelovi su jeftiniji.....a na tebi je da odlučiš....imam olt, svi u okolici rade sa olt sijačicama i nitko se nežali.....a neki i u godini dana posiju, što neki neće za cijeli svoj radni vijek sa tom sijačicom, i tako godinama......i opet radi kako treba

uglavnom, ploča za bundeve više nemam
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Ono sto sam vidio ove godine, svaka Olt i Nodet je ove i proslih godina bolje posijala od nove Gaspardo.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Do sada nisam imao problema, vozim 6-7km/h dok drugi ju voze i oko 10

Jedini dodatak koji bi mozda trebao imati je elektronska kontrola, to mislim da vrijedi, ja stanem i okrenem tockove da provjerim, al ovo je puno bolje
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
More i Gaspardo ljepo posijat,samo se valjda treba prilagodit..Večina kupi onaj model SP 540 novog,a to je tehnika stara 15-20 godina samo zapakirana u noviji model i onda jure po zemlji,pa je sklop nikakav..Ovo vrijedi za svaku sijačicu inače..I priprema je tu jako bitna,ona je čak najvažnija..

Mada OLT ili Nodet je bolja sijačica kaj se tiče sjetve od Gasparda..Gaspardo je samo razvikan.i trenutno na tržištu popularan..A kod nas je neki trend kaj je u modi to se prodaje..
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,172
I ja se slažem s tim, za moj pojam je Olt psk bolja od Gaspardo sp 540. Mogao sam prodati Olta i kupiti novu Gaspardo za male novce, ali sam ipak odustao.. Jednostavno oni gumeni kotači ne rade u mojoj zemlji kako treba, dok čelični na Oltu odrađuju uvijek posao i uvijek zatvore red.. Dok kod Gasparda to nije bio slučaj (sijali smo par sezona sa sp540 2 reda).
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Sijem sa OLT psk vec 20 godina i sklop je isti kao kod novih sijaćica a najvažnije je dobro naštelovati skidace i odrediti dubinu sjetve..
Za kukuruz ne tjerati brže od 6 km i nema brige.
Sijem oko 100 jutara godišnje a od ove godine je i elektronika gore.
5b852cdb21f437b346ba5b8f72417aa6.jpg
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
I kod mene OLT još odrađuje posao,..Ali samo za sjetvu sirka :)
18742614_10211380643866200_965571950_o.jpg


Za kukuruz sam prešao na malo bolju tehniku..Da je ovo stari model OLT-a bio bi bolje..
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Zavisno o velicini sjemenki..
Ako su veca zrna onda oko 40 a manja na 20 pa onda vidim u hodu jeli treba pojacati ili smanjiti.
Ako hvata 2 zrna smanjuješ a ako ima praznih rupa na pločici pojačavaš
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,692
Gdje najeftinije naci ove poklopce s dna kutije sjemena?
 
Posljednje uređivanje:

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Da nije poderano tesko naci s polovne.. a takvo imam i sad

Vidi imas u ferencaku kod jozica antoa masiva zaboravio sam cijene pa vidis gdje je najpovoljnije .
Ionako su to dijelovi losi ja kupio kutije nisu pasale pa buaio vario pripasivao.
Nema vise dijelova za olt dobrih malo pomalo u mirovinu idu
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,692
Ma ima i u oltu direkt oko 300 kn komad..a meni treba 4 pa je to fin iznos na kraju
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Vidi u ovima na web shopu imas sve nades mislim da je dosta jeftinije od olta
u antosu je 189 kn sad vidi u ostalim
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh