• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SIJAČICE ZA KUKURUZ

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,738
Ma ništa, skupa igračka.. bude red doma navarivati kanal i brusiti. Neda mi se niš okretati ni kemijati, to treba složiti da radi još 30 let bar
 

Kaptol

Član
Tu od
26 Velj 2017
Poruka
63
Pozdrav, kupujem pneumatsku sijacicu za kukuruze, zanima me koja su najbolje i najisplativije, ako netko zna?
 

Kaptol

Član
Tu od
26 Velj 2017
Poruka
63
Polovnih ima od 2000-3000 eura puno. Vidim da su becker najjeftinije pa vjerovatno i najlosije.sad me zanima monoseum, nodet, olt, gaspardo, carraro kako bi ih poredali po kvaliteti.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,883
Nije Gaspardo nek Eberhardt, a 100% ista ko Gasp.510. Možda od kvalitetnijeg materijala jer je rađena u njemačkoj i kupljena u njemačkoj, ako kaj znači.
 

stjepan

Član
Tu od
30 Lip 2009
Poruka
189
Nije Gaspardo nek Eberhardt, a 100% ista ko Gasp.510. Možda od kvalitetnijeg materijala jer je rađena u njemačkoj i kupljena u njemačkoj, ako kaj znači.
Zašto misliš da je kvalitetnija ako je njemačka proizvodnja? Švabe su napravile dobrih strojeva ali, promašeni i sfušarenih mašina više nego talijani.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Laverda, BCS, Antonio Carraro, Same (danas Same - Deutz Fahr), Landini... Talijani su sila po pitanju poljoprivredne mehanizacije.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
Bome potpisujem pa talijan švabe drži .
Što ima njihovih strojeva zakon i njemački nema razlike
 

stjepan

Član
Tu od
30 Lip 2009
Poruka
189
Laverda, BCS, Antonio Carraro, Same (danas Same - Deutz Fahr), Landini... Talijani su sila po pitanju poljoprivredne mehanizacije.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Propustio si neke još jako bitne marke o čemu njemci mogu samo sanjat.
Dondi, Maschio, Gaspardo, Mascar, Alpego, Pegoraro Er.Mo, Sfoggia, Sitrex.

Moram spomenuti, Cnh grupaciju koja je druga u svijetu po prodaji i kvaliteti, vlasnik Fiat. New holland, koji je zasnovan na platformi Fiatagri-a.
Moram spomenuti marke koje je fiat vratio iz mrtvih, jer su bile na rubu propasti, Ford, Case, Steyr.

Da ne pričam o kombajnima, New holland i Case, koji su srušili sve svjetske rekorde, i glase za najbolje kombajne trenutno na tržištu.

Sve je to u vlasništvu Fiat industrial SPA.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Zaboravil si Argo grupu: održali marku McCormick.
SLH: spasili od propast Deutz-Fahr...
A da ne govorimo o količini izvoza strojeva u SAD...
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,883
Ja osobno imam bolja iskustva s talijanskim strojevima i tehnologijom, nego li s njemačkom.


Eto ja mislim kontra, možda kad imam strojeve po 30.g. stare.

Ovo danas je možda teško uspoređivat . Svako zna svoje..i ima nekakvog iskustva.
 

Pozitron

Član
Tu od
20 Lip 2011
Poruka
154
Malo mi je daleko tvoja.jel to bas gaspardo?
Kakve su carraro sijacice?


Neka iskustva sa carraro, i mene bi zanimalo. Da li se daju ploce modificirati na razmak sijanja od 40 do 90 cm ?
:smile:
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,659
Naravno, Cararo ima ploče vrlo slične Gaspardovoj, jedina razlika je u središnjoj rupi,gaspardo ima 6 terokut, a Carraro bočne strane ravne,a g.i donja ovalna. Razmak sijanja se podešava s ručicom lakše nego na gaspardovoj,naravno za gušći sklop treba više rupa na sijačoj ploči,i za rijeđi obrnuto. Preciznost sijanja u rang s Gasparodovoj, jedino je masivnije napravljena pa je teža.
 

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
558
Poz.ljudi,do sad sam sijao kukuruz sa cetverorednom olt msk sijacicom i ona je imala markere ,a sad imam dvorednu msk pa me zanima kako se sa njom sije nema markera a nisam nikad pratio kako rade sa njima.?
Znam da je pitanje za vecinu glupo al evo ima nas koji neznamo.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Ako siješ s malim traktorom, tipa IMT 533 ili Ursus 335, samo ideš trag u trag. Znači, ravnaš se po prošlom tragu, da ti se poklapaju zadnje gume. Inače, ima i dvoredna markire, imam ih ja.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 
Na vrh