• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SIJAČICE ZA KUKURUZ

Landini65

Novi član
Tu od
5 Ožu 2019
Poruka
19
Pozdrav svima i sretan pocetak proljeca,
Imam u planu kupovati neku pneumatsku sijacicu pa sam nasao neku Gasspardo cetveroredna je i covjek je cijeni 2.000€ uvezena je iz Italije.Kakva su vasa iskustva i saznanja o ovim sijacicama?
 

Prilozi

  • Screenshot_20190320-103607_OLXba.jpg
    Screenshot_20190320-103607_OLXba.jpg
    47 KB · Pregleda: 39

niho

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
255
Može li pomoć...kupio sam dvorednu sijačicu i u transportu su mi popucali nosači reduktor... Problem je što su od aluminijuma... Kako riječi ti ovaj problem i sta se u njima nalazi ako je neko rasklapao...
 

Prilozi

  • IMG_20190320_155745.jpg
    IMG_20190320_155745.jpg
    130.6 KB · Pregleda: 51
  • IMG_20190320_155752.jpg
    IMG_20190320_155752.jpg
    106.7 KB · Pregleda: 51

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Skines i zavaris to sto je otpalo,,a u reduktoru sta drugo moze biti sem par zubcanika,par lezajeva i u ovm slucaju 3 semeringa,, mada bih ja ovo rijesio sto bi napravio jednu selnu(ogrlicu)koja bi bila sva na vijke koju bih postavio na ovu zadnju stranu reduktora od ovog malog kardancica,i to opet stego za ova dva nosaca
 

niho

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
255
Provjereno aluminijum....

[QUOTE="NEWHOLLAND, post: 1302790,
Otkrio sam i za sto su popucali nosači reduktora.... Cijevi koje idu sa reduktor u sjetvene aparat zapekle i nisu ulazile jedna u drugu. Jedva ih rastavili. Sada ih valja obrusiti i razraditi i neće biti problema, bar se nadam....
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,649
Pozdrav svima i sretan pocetak proljeca,
Imam u planu kupovati neku pneumatsku sijacicu pa sam nasao neku Gasspardo cetveroredna je i covjek je cijeni 2.000€ uvezena je iz Italije.Kakva su vasa iskustva i saznanja o ovim sijacicama?
0vo na slici je 510,staro..ne vrijedi ni 1500

Jel moze neko reci nesto o Gasspardo sijacicama?
Imam 520, odlična,precizna..lako se zatvaraju pojedinačni redovi, precizni dozatori gnojiva i pesticida.
 

Landini65

Novi član
Tu od
5 Ožu 2019
Poruka
19
A sta mislite o ovoj Backer kakve su one se pokazale ?
 

Prilozi

  • Screenshot_20190322-215352_OLXba.jpg
    Screenshot_20190322-215352_OLXba.jpg
    54 KB · Pregleda: 27

mendietta

Aktivni član
Tu od
17 Tra 2016
Poruka
185
Tu sam ja uzeo, vele svi da su zadovoljni s obzirom na cijenu( 6 hektara ce sijati).
Stari model koji kolko sam shvatio radi na pritisak a ne na vakum, ali se pokazao pouzdanim
 

Landini65

Novi član
Tu od
5 Ožu 2019
Poruka
19
Pa cuo sam i ja onako price da nisu se lose pokazale,nije nista savrseno,svaka ima prednosti i mane,a ovoj je onako i cijena pristupacna,na sta bi trebao obratiti paznju prilikom kupovine?
 

mendietta

Aktivni član
Tu od
17 Tra 2016
Poruka
185
Kutije da li dihtaju, da li je varena, opcenito stanje, zupcanici...
Ja sam kupovao od vlasnika, nije bila farbana, sve je bilo na mjestu. Ali dok ne probas nemozes znati...
 

Landini65

Novi član
Tu od
5 Ožu 2019
Poruka
19
Kako da provjerim jel kutije dihtaju,jer nikad nisam imao do sad sijacicu pa sam malo pod strahom sta cu uzeti,a normalno da cu probati,ponijet cu nekog zita i nasut i kutije i vidit kako bacaju.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,649
Ako želiš imat noćne more, onda Becker, a kvalitet ide ovako.. Gaspardo,Nodet,Olt.. Naravno za nas male..
 

Landini65

Novi član
Tu od
5 Ožu 2019
Poruka
19
Jel su stvarno toliko lose se pokazale ove Becker ili je to vise prica,koje su im te mane pa ne valjaju toliko?
Kakva je onda Gaspardo 510? Jel bolja od Becker?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,649
Becker..za zamjenu jedne ploče potrebno je i pola sata, ako se u sjetvi slučajno pomjeri koji poklopac kutije sjemena...čao..taj red više ne sije..dok kod ostalih možeš sijati i bez poklopca, a za zamjenu ploče u 1. redu treba 2 minute.. Čitaj malo i druge forume..svatko tko je ima neće reći ništa loše, kako bi je čim prije prodao. To je moje mišljenje..možda neko napiše suprotno..
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
E vidiš, tu nisi u pravu.......ja imam Becker sijačicu i ne bi je prodao za deset plastičnih Gasparda......
Moja ima limene kutije, koje naravno moraju dihtat, ako ne dihtaju-glupo je opće obrazlagat zašto to nije dobro........
U odnosu na plastične Gaspardove kutije, nebo i zemlja i po trajnosti i po praktičnim sposobnostima, pogledaj Gaspardove plastičnjare promjene boju od malo jačeg sunca, a o brzini sadnje koju ja postižem sa svojom sijačicom da i ne govorim- Gaspardove plastične kutije bi se raspale pri mojoj brzini sadnje od vibracija ......
Sama masa Beckerice daje joj veću stabilnost tijekom sijanja, manje vibracije pri sadnji, limene su kutije znatno čvršće te joj to daje puno veću brzinu sijanja, naravno pod uvjetom da je zemlja za sadnju lijepo priređena.....
Ova moja sijačica sijala je sa IMT 549 u 3 brzoj ......kada ti postigneš sa svojom Nodeticom ili Gaspardicom tu brzinu sadnje skidam kapu i priznaću da je tvoja bolja........
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,649
O čemu ti pričaš--pokaži mi tu plastiku...a pokaži ma na svojoj kako siješ Force..
19926
 

Landini65

Novi član
Tu od
5 Ožu 2019
Poruka
19
E vidiš, tu nisi u pravu.......ja imam Becker sijačicu i ne bi je prodao za deset plastičnih Gasparda......
Moja ima limene kutije, koje naravno moraju dihtat, ako ne dihtaju-glupo je opće obrazlagat zašto to nije dobro........
U odnosu na plastične Gaspardove kutije, nebo i zemlja i po trajnosti i po praktičnim sposobnostima, pogledaj Gaspardove plastičnjare promjene boju od malo jačeg sunca, a o brzini sadnje koju ja postižem sa svojom sijačicom da i ne govorim- Gaspardove plastične kutije bi se raspale pri mojoj brzini sadnje od vibracija ......
Sama masa Beckerice daje joj veću stabilnost tijekom sijanja, manje vibracije pri sadnji, limene su kutije znatno čvršće te joj to daje puno veću brzinu sijanja, naravno pod uvjetom da je zemlja za sadnju lijepo priređena.....
Ova moja sijačica sijala je sa IMT 549 u 3 brzoj ......kada ti postigneš sa svojom Nodeticom ili Gaspardicom tu brzinu sadnje skidam kapu i priznaću da je tvoja bolja........

Postovanje prijatelju,
Ja iskreno pojma nemam o sijacicama,al eto uzeo sam Becker njemacki,kao svi nesto bjeze od nje,zbog tog gubitka zraka ako ne dihta i slicno,ali one vaze za najpreciznije sijacice bar koliko sam mogao cuti,i mozes cak i do 12-13 km/h sijati,svako svog konja hvali i kaze da je dobar jer je njegov,a nije ni gaspardo ni nodet ni monosem savrsene,svaka ima neku svoju prednost i nedostatak,meni je komsija prosle godine posijo sa monosem to kad je poniklo kao da je mehanickom nekom sijacicom posijo,nikakvog rasporeda nije bilo

Jel bi samo.mogao da mi slikas one tabele za gnojivo i razmak sijanja zita jer su kod mene izblijedili i ne vidi se najbolje bio bi ti puno zahvalan.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Kakve veze ima materijal od koje su kutije napravljene s icim? Uostalom i nove bekerice imaju plasticne kutije.
99% novih sijacica su podtlacne pa valjda i to nesto govori
 

Najnoviji postovi

Na vrh