• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SIJAČICE ZA KUKURUZ

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Cemu sluzi ovo radi se o Gaspardo sp 520.
 

Prilozi

  • IMG-44929e6e23efcb99814941e975c1d947-V.jpg
    IMG-44929e6e23efcb99814941e975c1d947-V.jpg
    116.8 KB · Pregleda: 40
  • IMG-758545ff020209aa7e8e038b4feb4857-V.jpg
    IMG-758545ff020209aa7e8e038b4feb4857-V.jpg
    119.7 KB · Pregleda: 43
  • IMG-44929e6e23efcb99814941e975c1d947-V.jpg
    IMG-44929e6e23efcb99814941e975c1d947-V.jpg
    116.8 KB · Pregleda: 36

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,967
Imam sijačicu OLT MSK dvorednu,zanimaju me ideje i rješenja(ako ima tko i slika,kako riješiti tragove traktora po njivi
Imam nekih svojih ideja ,ali bih volio vidjeti i čuti neke vaše?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
U kojem smislu želiš riješiti tragove traktora? Da ih nakon prolaza nema ili da imaš jednak razmak redova? Bilo bi dobro da izneseš svoju ideju. možemo je prokomentirati, a možda nekome posluži. Uostalom To je i svrha foruma. :)
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Zanimaju me iskustva sa ovim sijačicama, ako ju netko ima. Na što točno obratiti pozornost? Rade li na sistem vakuuma kao OLT, ili kako?
Hitno je!
20277

20278
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,967
U kojem smislu želiš riješiti tragove traktora? Da ih nakon prolaza nema ili da imaš jednak razmak redova? Bilo bi dobro da izneseš svoju ideju. možemo je prokomentirati, a možda nekome posluži. Uostalom To je i svrha foruma. :)
Dakle piše lijepo da ih se ne vidi tj, da se prorahli zemlja,
Nije problem podijeliti ideju to i volim učinit,ali ako odmah iznesem svoju u većini slučajeva komentira se samo oko te ideje,a ne dolaze nove
Evo konkretno sam rtazmišljao o nečem takvom da se montira na sijačicu iza kotača traktora,znači radi se o zetoru 4911
E sad pitanje da li su dovljne sa svake strane jedna ili bi ih trebalo više,da li bi to valjalo.da li ima netko još kavih boljih varijanti? 20279
 

toth

Član
Tu od
28 Velj 2015
Poruka
148
Zanimaju me iskustva sa ovim sijačicama, ako ju netko ima. Na što točno obratiti pozornost? Rade li na sistem vakuuma kao OLT, ili kako?
Hitno je!
View attachment 20277

View attachment 20278
evo ja imam takvu sijacicu samo bez kutija za gnojivo. uzeli smo ju prosle godine. zasad smo jako zadovoljni. jednodtavna je i precizna. ima fiksni skidac sjemena, ne moras nista namjestavat. radi na vakum kao i olt. samo su ploce skupe. mi sijemo suncokret sa plocama za kukuruz.
 

toth

Član
Tu od
28 Velj 2015
Poruka
148
ploce su oko 200kn. ali komplet sa skidacem sjemena i onim sredisnjim dijelom od bronce je oko 800. pitao prosle godine za suncokret. ali sam odustao.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,644
Dakle piše lijepo da ih se ne vidi tj, da se prorahli zemlja,
Nije problem podijeliti ideju to i volim učinit,ali ako odmah iznesem svoju u većini slučajeva komentira se samo oko te ideje,a ne dolaze nove
Evo konkretno sam rtazmišljao o nečem takvom da se montira na sijačicu iza kotača traktora,znači radi se o zetoru 4911
E sad pitanje da li su dovljne sa svake strane jedna ili bi ih trebalo više,da li bi to valjalo.da li ima netko još kavih boljih varijanti? View attachment 20279
Na žitnim sijačicama je takvo rješenje za poništavanje tragova, tak da bi to trebalo štimati. I dvije su takve opruge po jednom tragu. Mišljenja sam da je to ujedno i najjednostavnije rješenje, a po meni su jednostavne stvari najbolje.
S druge strane, po meni je to nepotrebno jer se kuruza tak kultivira pa se ponište tragovi, doduše malo kasnije.
Velim, to je moje mišljenje, ali sigurno imaš svoje razloge zakaj razmišljaš o tome.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,967
U pravu si glede svega pa i toga da imam svoje razloge,a to je da kukuruz kultiviram kopačicom ili mtk i tu iza kotača bude sabijena zemlja,tako da mi je svaki drugi red dosta tvrdi pa sam time mislio prorahlit zemlju
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Imam identičan problem. Za sad sam to riješil da ne koristim traktorsku sijačicu nego motokultivatorsku (home made). Ako nemaš puno, možda je moguće iskultivirati tragove odmah iza sjetve, dok se ne zasuše. Kopačicom nebi trebalo biti problema, a frezica na mtk hoće poletjet kad freza naiđe na tvrdo. pogotovo ako je mtk lagan kao moj BCS 7,5KS.
Bilo kakve opruge od sjetvospremača ili pačje noge iza kotača bi bile efikasnije jer posel odrade u istom prolazu. No, kak je kolega napisal, njihov broj treba prilagoditi da pokriju širinu traga kotača.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,967
Ma napravi to kopačica ,ali u tvrdoma ide sporo,a ono di je ostalo neizgaženo ide puno brže,a i sve zavisi kakva je vlažnost tla,ali zašto se nečim mučiti kad može traktor razrovati ono što zgazi,ali te opruge mi izađu dosta skupe oko 150 kn svaka,i to bi trebalo uzet 4 ili 6 kom tako da će me na kraju ispast više nego cijela sijačica,čak sam razmišljao da stavim samo klinove fiksne kao na drljačama od rebrastig željeza?
A da idem sijat sa mtk ,nema šanse,rađe ću sijat ručno,jer teren visi i nemoguće je vozit mtk po frezanom ravno,zato i ne koristim traktorski kultivator ima već tih pačjih noga na kultivatoru za vinograd pa ćemo za početak probati sa njima,ako ima netko još kakvu ideju nek slobodno iznese
Za ovu godinu je posijano,a do druge ćemo nešto smislit
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ako ti se već hoće raditi napravi od ČBR-a i flaha (ili samo od dva flaha - ovisno kaj jeftini9je nabaviš) nožice kao na podrivaču. Naravno, u minijaturi. Materijal je jeftin, a flahovi se jednostavno zamijene kad se istroše.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
ploce su oko 200kn. ali komplet sa skidacem sjemena i onim sredisnjim dijelom od bronce je oko 800. pitao prosle godine za suncokret. ali sam odustao.
200 kn jedna ploča?
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,967
Ako ti se već hoće raditi napravi od ČBR-a i flaha (ili samo od dva flaha - ovisno kaj jeftini9je nabaviš) nožice kao na podrivaču. Naravno, u minijaturi. Materijal je jeftin, a flahovi se jednostavno zamijene kad se istroše.
Šta je to ČBR?
 

Najnoviji postovi

Na vrh